ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

דפדפן שהוא מצוין, תוכנת פיירוול שהיא אישית, מילוי טפסים באתרי אינטרנט שהוא אוטומטי ומשחק שהוא ממכר עד שזה מפחיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Crazy Browser

עורב זה
 עורב זה   
מדור "תוכנות השבוע" ממשיך במאמציו הבלתי נלאים לאתר את הדפדפן האולטימטיבי. וכך, אחרי Explorer 2002 Internet שהוצג כאן בשבוע שעבר, מגיע תורו של דפדפן שלפחות מבחינת שמו, "דפדפן מטורף", הוא ללא ספק המתאים ביותר למדינה שלנו. גם במקרה זה מדובר בתוכנה שמנצלת את המנוע של Internet Explorer כדי ליצור דפדפן שימושי יותר, יעיל יותר ובקיצור – טוב יותר.

המועמד שלנו השבוע מאפשר לגלוש במספר אתרים במקביל, ועושה זאת בצורה נוחה ואינטואיטיבית ביותר. עבור כל אתר חדש שפותחים מופיעה לשונית חדשה בחלק העליון של המסך, תחת סרגל הכלים, וכך קל מאד לדלג בין האתרים, אין צורך לפתוח מופעים נפרדים של הדפדפן, ומשאבי מערכת יקרים נחסכים. דרך נוספת היא הגדרה של קבוצת אתרים שייפתחו ביחד. אפשרות שימושית, למשל, בעת ביצוע חיפושים במספר מנועי חיפוש במקביל.

כלים חיוניים נוספים שניתן למצוא: סינון מצוין של חלונות קופצים, אפשרות להשלמת סיומות של כתובות בעזרת מקשי קיצור (לדוגמה, ניתן להגדיר צירוף כלשהו של מקשי קיצור המוסיף באופן אוטומטי את הסיומת “.co.il”), "נעילה" של אתרים כך שלא יתבצע מעבר לאתר אחר ללא אישור המשתמש, מחיקת קבצי היסטוריה וכתובות מתוך הרשימה הנגללת, רענון אוטומטי של אתרים שלא היו זמינים ועוד הרבה. להתקנת התוכנה נדרש Internet Explorer מגרסה 5 ומעלה.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה700Kb :
 

Kerio Personal Firewall

על ענף יושב
 על ענף יושב   
אחת התוכנות החיוניות ביותר, נחזור על זה שוב - החיוניות ביותר, לכל גולש באינטרנט היא .Firewall עבור מי שהמושג זר לו נציין שמדובר במעיין מתווך, שיושב בין המחשב האישי לבין רשת האינטרנט, ובודק את המידע שעובר בשני הכיוונים, מהרשת אל המחשב ומהמחשב אל הרשת: כל יישום שמבקש להתחבר לרשת (למשל: דפדפן האינטרנט שלכם) חייב לקבל רשות מתוכנת ה- Firewall, וכך גם כל מי שמנסה להתחבר אל המחשב שלכם מתוך הרשת (למשל: האקר ממוצע).

Kerio זוהי תוכנת Firewall ידידותית, המתאימה גם למי שאינו מתיימר להיות גאון מחשבים. לאחר התקנת התוכנה, בכל פעם שמתבצע ניסיון גישה אל רשת האינטרנט, התוכנה תקפיץ חלון מידע קטן. המידע כולל את זיהוי היישום שמבקש לגשת אל הרשת, את מספר פורט הגישה, ואת תיאור פרוטוקול התקשורת. אתם תתבקשו לאשר או לא לאשר את הבקשה, ותוכלו גם לקבוע את תשובתכם כ"חוק" – התוכנה תצרף את האישור (או אי האישור) לטבלת החוקים, ולא תטריד יותר בשאלות לגבי יישום זה.

כל החוקים שהגדרתם מרוכזים בתוך טבלה, וניתן כמובן להוסיף, למחוק ולשנות חוקים. מומלץ בהחלט להציץ בטבלה הזו (תחת האפשרות Administration א Advanced) מפעם לפעם, להתרשם, ולשנות במקרה הצורך. כמו כן, תוכלו לקבל בכל שלב דו"ח מפורט אודות כל הקשרים הפתוחים כרגע בין המחשב שלכם לבין הרשת, כולל שמות התוכנות, סוג הפרוטוקול, כתובת האינטרנט שעימה הן "מדברות", הסטטוס של הקשר וכמות המידע שהועבר.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה2Mb :
 

Form Spirit

ערב סתיו
 ערב סתיו   
אתרים רבים דורשים מהגולשים למלא טפסי הרשמה כדי לקבל את השירותים שהם מציעים. הצנועים יותר מסתפקים בשם משתמש וסיסמה, אולם ישנם גם אתרים המתישים את הגולש באין ספור שאלות שונות ומשונות, כך שעד סיום מלאכת מילוי הטופס, כבר איננו זוכרים מדוע בכלל נרשמנו לאתר.

במיוחד עבור האתרים מהסוג השני, קיימות תוכנות המאפשרות למלא את כל הפרטים באופן אוטומטי: רושמים את הנתונים פעם אחת במקום המתאים בתוכנה, והיא כבר דואגת לשלב אותם בטפסים.

התוכנה החביבה מאפשרת לכם להכין מראש טופס מסודר עם כל הפרטים האישיים שלכם, ובכל פעם שגולשים לאתר שבו יש למלא טופס - לחיצה על הכפתור Fill Forms תזין את הנתונים למקום המתאים בטופס. במבחן קטן שערכנו, התוכנה מילאה בהצלחה גם טפסים שבהם שמות השדות רשומים בעברית, אעפ"י שבטופס של התוכנה שמות השדות הן באנגלית.

התוכנה תומכת בריבוי משתמשים, כך שכל משתמש יכול להכניס את הפרטים האישיים שלו, וקל מאד להחליף בין המשתמשים. אם במקרה נתקלתם בנתון נדרש החסר בטופס של התוכנה, תוכלו להוסיף אותו בטופס החופשי, ולהזין גם אותו בשעת הצורך. כל הפרטים האישיים, חשוב לציין, נשמרים בתיקייה מקומית ולא באתר אינטרנט כלשהו, וזאת כדי להבטיח פרטיות והגנה עליהם.

רשיון: שיתופי
גודל קובץ להורדה800Kb :

 
 

Icy Tower

(באשו)
 (באשו)   
אחת התרופות היותר טובות למצב הרוח השפוף של רובנו בימים אלה הוא משחק מחשב פשוט, כיפי וממכר. כזה שאפשר להוריד צ`יק-צ`אק ולהתחיל לשחק, בלי לשנן חוקים מסובכים ולהשתלט על מקשים רבים.

אז אם אתם מזדהים עם כל האמור לעיל, הרשו לנו להציע לכם את משחק, שממבט ראשון נראה מאד פשוט ואולי אפילו קצת טיפשי, אבל אחרי שמתחילים לשחק בו - קשה מאוד להפסיק.

הגיבור הוא ילד קטן ושובב, החובש כובע גדול מימדים, והמכסה כמעט את כל פניו. המטרה פשוטה: יש להתקדם במעלה המגדל, באמצעות קפיצות ממדרגה למדרגה, אותן אפשר לתבל בסאלטות, פליק-פלאקים ואלמנטים נוספים הלקוחים מזירת ההתעמלות. כמובן, ככל שמתקדמים, המשימה הופכת קשה יותר ויותר, עד הנפילה הבלתי נמנעת שמסיימת את המשחק, וגורמת לכם להחליט ביניכם לבין עצמכם ש"זה המשחק האחרון באמת", תוך ידיעה שגם הפעם לא תעמדו בהחלטה הזו.

רשיון: חופשי
גודל קובץ להורדה1.8Mb :
 

עדכוני גרסאות

Easy CD-DA Extractor
גרסה 4.7.1 של התוכנה להמרה של שירים מתוך תקליטורים לפורמט MP3

Monkeys Audio
גרסה 3.96 לתוכנה המצוינת לכיווץ קבצי מוסיקה

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by