ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר שנאה בחמש דקות 

אתר שנאה בחמש דקות

 
 
רומן לסקר

למצוא שרת חינמי לארוח אתרים פרטיים, להעתיק מאמרי שנאה מאחד מאלפי האתרים המוקדשים לנושא, להוריד תוכנה אוטומטית לניהול רשימות תפוצה, לפרסם את האתר המוכן במנועי החיפוש וזהו. להקים אתר שנאה באינטרנט זה עניין קל. מאוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התמימים. ממשק בניה לאתרים פרטיים
 התמימים. ממשק בניה לאתרים פרטיים   
זה פשוט עד כדי גיחוך. כל אחד, אבל ממש כל אחד, יכול לעשות את זה. הקמה טכנית של אתר חובבים כבר הפכה מזמן לעניין פשוט ביותר. גם טכניקות להוספת אלמנטים גרפיים ועיצוביים הן כבר מזמן נחלת הכלל. אפילו מחסום הפרסום במנועי חיפוש, זה שפעם היה נדמה כבלתי עביר והיה צורך בוובמסטרים מומחים כדי לבצע אותו, הפך לפעולה טכנית שלכל היותר גוזלת כמה דקות. ומה לגבי תכני שנאה? האינטרנט מלא בהם. רק לבחור.
 
הרעים. אתר הקו-קלוקס-קלאן
 הרעים. אתר הקו-קלוקס-קלאן   
זה לא היה אמור להיות ככה. כשהאבות המייסדים המציאו את רשת האינטרנט, לפני בערך עשר שנים בסך הכל, הם ראו לנגד עיניהם אמצעי לחיבור אנשים על בסיס ידידות וסובלנות, שבו לכל אחד יש פתחון פה שווה. על סמך ההנחות האלה פותחו הדואר האלקטרוני, הצ`אט והפרוטוקול HTTP כאשר מילות המפתח הן שוויון, כבוד לאחר וגישה קלה למקורות מידע. למעשה, המודעות לסובלנות כלפי האחר וכיבוד דעות שונות היתה כה גבוהה, עד כי אחד ממסמכי הסטנדרטיזציה של האינטרנט (RFC) נכתב במיוחד על מנת להגדיר את כללי האתיקה באינטרנט, והפך לקוד ההתנהגות הרשמי באינטרנט, תחת השם Netiquette.

אבל בשנים האחרונות קרה משהו לחזון היפה ההוא. האינטרנט הופך יותר ויותר אלים ורווי שנאה. כמות אתרי האינטרנט המוקדשים לשנאת האחר - כושים, הומואים וכן, גם יהודים היא עצומה וממשיכה לגדול. הקלות שבה אפשר לבנות אתר כזה בוודאי תורמת לפריחה המורעלת הזאת.
 

מתכון זריז לאתר שנאה

הטובים. ארגון Tolerance
 הטובים. ארגון Tolerance   
אחסון: חברות לאחסון אתרים בחינם יש בשפע, וחלקן אינו רגיש במיוחד לאתרי שנאה. אמנם חברה כמו גיאוסיטיז מחייבת את המשתמש להמנע מבניית אתרי שנאה, אך חברת אנג`לפייר אינה עושה כן. אמנם, הדרישה להמנע משנאה מופיעה בתנאי השימוש, אך הגולש יכול להתעלם מכך. זמן הכנה: כ5 - דקות.

העתקת מאמרי שנאה. אם השונא המתחיל הוא גם עצל מכדי לחפש במרחבי האינטרנט אתר שנאה כלבבו, האתר Hatedirectory, שהוא אמנם אתר נגד שנאה, אבל מרכז בתוכו לינקים לאתרי שנאה ואף מסווגם לפי נושאים. ראיון עם בעל האתר במגזין נענע. זמן הכנה: כ5 - דקות

הורדת תוכנה אוטומטית לניהול רשימות תפוצה: תוכנות לניהול אוטומטיות לניהול רשימות תפוצה בחינם קיימות בשפע. היתרון הגדול הוא בכל שהן אדישות לתוכן רשימות התפוצה שהן מנהלות. תוכנה אחת חביבה אפשר למצוא כאן. זמן הכנה: כ10 - דקות, לא כולל זמן הורדה של התוכנה.

פרסום האתר המוכן במנועי החיפוש: גם מנועי החיפוש אדישים לתוכן האתרים שהם מנהלים. אתר שנאה יזכה לאינדוקס ממש כמו אתר האגודה לשמירה על זכויות הסנאים. באתר הזה אפשר למצוא הסברים מאירי עיניים והדרכה צעד-אחר-צעד. זמן הכנה: כ15 - דקות.

 
 

אז איך נלחמים בזה?

הקלות שבה ניתן להקים אתרי בכלל ואתרי שנאה בפרט רק מוכיחה כי "מגבלות הכח" זה מושג שמתקיים גם בסייברספייס. התקפות על אתרים כבר אינם אופנתיים, וממילא אתר שהופל יכול לחזור לחיים בתוך כמה דקות.

זו אירוניה אכזרית שחוזרת על עצמה בכל דיון סביב ניצול לרעה של האינטרנט. בדיוק כפי שזה אבסורדי שאלפי אנשים מנסים לאבטח מידע, בפרוטוקול שנועד לפתוח מידע לכל דורש - כך זה אבסורדי שדווקא החופש, המהירות והקלות של פרסום מידע באינטרנט, נותנים דרור לדעות המעוותות והמתועבות ביותר בנמצא, ומשמשים כר נוח ונעים לכל חלאות המין האנושי.

התמימות האקדמית של הוגי הרשת והפרוטוקולים שלה, ששורשיה נעוצים באינטלקטואלים של אוניברסיטת ברקלי, במדענים שוחרי הטוב אך הנאיביים מעט של מעבדות CERN, ברוח החופש של שנות ה-60 וכנראה גם בכמה טריפים, חוזרת עכשיו לנשוך אותנו בטוסיק בצורה של סייבר טרוריסטים וניאו נאצים, וזה כואב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by