ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מילים יפות ללא כיסוי 

מילים יפות ללא כיסוי

 
 
ערן דינר

כפי שניחשו עשרות, להיט הפופ המתוק בביצועה של גזוז עם מזי כהן כסולנית היה נושא חידת WAV השעה האחרונה. על הנוף המוזיקלי של גזוז והלהקות שהושפעו ממנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עטיפת "גלגול שני", גזוז 1979
 עטיפת "גלגול שני", גזוז 1979   
שוב המדחום עולה
אני לא אשתנה
אותו סיפור ישן
תופס אותי כל פעם
הוא התקשר אלי
דיבר אלי
מילים יפות ללא כיסוי

אמרו לי להיזהר
אף פעם לא למהר
אך כל מפגש נרגש
נפלתי מחדש
שמעתי בחיי
יותר מידי
מילים יפות ללא כיסוי

מילים ולחן דני סנדרסון
 
כן, פתרון WAV השעה הפעם היה קל לפחות כמו זה של השבוע שעבר. ואכן כמות התשובות הנכונות שזרמו אלינו, לא תפסה אותנו מופתעים. ובכן, לא, זה לא "לידיה הלוהטת" של דודה, למרות שאת שניהם יצר אותו מוזיקאי מוכשר.

כמה פותרים עקשניים טענו בלהט שהWAV- לקוח מפתיחת השיר "רעמים וברקים" מתוך הכבש השישה עשר. אם כמה וכמה אנשים קוראים לך שיכור, מוטב שתיקח אספירין ותלך לישון הדהדו באוזני דבריה של אמי היקרה. הכבש השישה עשר? הייתכן כדבר הזה? חמוש באוזניות יצאתי אל התקליטייה, נחוש לפתור את התעלומה.

ובכן, הצלילים שעלו מן הפטיפון הנאמן הפריכו מכל וכל את החשדות. "רעמים וברקים" נפתח בצליל גיטרה אקוסטית ענוגה. לא דומה בכלל לצלילים המחושמלים של WAV השעה.

כמו שעשרות מנחשים הבינו לבד, השיר הוא "מילים יפות" שכתב והלחין דני סנדרסון ומבצעת מזי כהן עם להקת גזוז. שיר שמתאים בקלות להיות המנון הרווקה התל אביבית בכל תקופה שהיא.

"גזוז" הייתה הפרוייקט המשותף השני של סנדרסון וגידי גוב, אחרי פירוק להקת כוורת הם המשיכו לעבוד ביחד, ההרכב הוקם מראש על ידי סנדרסון במטרה להצליח מסחרית, ובמובן זה זו לא הייתה להקה של ממש אלא צוות גדול של נגנים שמבצעים מוסיקה שכתב סנדרסון.

הצליל של הלהקה היה רך ו"רוקי" הרבה פחות מזה של "כוורת", והועשר על ידי קבוצה של נגני כלי נשיפה. חברי ההרכב היו, מלבד סנדרסון וגוב, גם מזי כהן, מוטי דיכנה בבס, דני פאר בקלידים, שלמה חממי, יוצא "גברת תפוח" של שלמה ארצי בתופים, ונגני כלי הנשיפה מאיר שפיזר, זיו בן וגרי רזניק.

השיר "מילים יפות" נכלל באלבומה השני של הלהקה "גלגול שני", אלבום משנת 79`, פחות מוכר מ"תשע בככר", האלבום הראשון, אך מוצלח באותה מידה. האלבום, שלווה גם בתכנית טלוויזיה מלבבת, כולל להיטים גדולים כמו "רוני", "רק עם אופנוע", "אה או" ו"המנון ליום חול" וגם שירים משובחים נוספים שלא היו להיטים כמו "בולגרים" ו"אלופי הדמקה". זה גם היה אלבומה האחרון של "גזוז" שהתפרקה זמן לא רב לאחר מכן.
 

והזוכים הם:

בפרס ראשון, ארבעה דיסקים, זכה אלי מאנה מראשון לציון. בפרס השני, שני דיסקים, זכתה גלית מאנע מרמת השרון, ובפרס השלישי, דיסק אחד, זכתה ניבי אופק מירושלים. כולם זכו בדיסקים חדשים מתנת אנ.אם.סי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by