ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עולמנו המופלא 16.3 

עולמנו המופלא 16.3

 
 
ליעד ליבנה

גם השבוע לא משעמם: תערוכת גופות בבריטניה, שיעורי בית מתפוצצים, ראיון עבודה באיחור של 34 שנים, טיסה בחינם לחלל - ולקינוח, סיפור ביזארי באמת: ילדה ללא עצמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

על גופתי המתה

חברוס, יש לך בעיית עור פנים קלה
 חברוס, יש לך בעיית עור פנים קלה   
אנגליה, בירת רקיקי התה והכדורגל, נסערת: השבוע הוגשה תביעה נגד פתיחתה המתוכננת של תערוכה, המציגה גופות אנושיות וחלקי גופות.

התערוכה "עולמות הגוף", שתיפתח ב-23 במרץ, מציגה 25 גופות. בין השאר אפשר לראות בה את גופתה של אשה בחודש השביעי להריונה, כאשר רחמה פתוח והעובר חשוף לעין. מוצג אחר הוא גבר שעורו נפשט מעליו, רוכן מעל לוח שחמט, כאשר גולגלתו חתוכה כך שמוחו חשוף.

התערוכה נוצרה בידי הפרופסור גינטר פון-האגנס מאוניברסית היידלברג שבגרמניה, ששימר את הגופות בחומרים פלסטיים. לדבריו, הוא מבקש ליצור "דמוקרטיה באנטומיה", ולתת לאנשים לראות דברים שנגלו עד כה רק למומחים מקצועיים.

מספר חברים בממשלת הוד מלכותה ובפרלמנט הביעו זעזוע לנוכח התערוכה, ולדעתם הוא סותר את "חוק האנטומיה" הבריטי, שתוקן ב-1832. כדי לחקור את העניין, מינתה הממשלה את מפקח האנטומיה שלה, ד"ר ג`רמי מאטרס, לבחון את התערוכה ולקבוע אם היא מפרה את החוק.

 

אבל המורה

הנה הלכה העבודה בתולדות עם ישראל
 הנה הלכה העבודה בתולדות עם ישראל   
כמה פעמים הגעתם לבית הספר בלי שיעורים, והמצאתם תירוץ קלוש למורה? המורה של כריסטיאן קינג מבירמינגהם שמע השבוע את התירוץ האולטימטיבי: המשטרה פוצצה לי את השיעורים.

כחלק מפרוייקט הבגרות שלו בטכנולוגיה, בנה כריסטיאן בן ה-15 פדל גיטרה המחובר למטרונום, שגרם לו לתקתק. למה? עזבו, לא ניכנס לזה. אבל את כל המתקן הלא ברור הזה הוא דחף לתיק, ויצא בדרכו לבית הספר.

הדרך לבית הספר כללה נסיעת רכבת קצרה שבסופה, למרבה הצער, שכח כריסטיאן את הפרוייקט המרתק שלו על הרכבת. עובדי הרכבת, שמצאו תיק מתקתק באחד הקרונות, לא התמהמהו הרבה; בימים אלה, גם בלונדון מפחדים מטרור. יחידת החבלנים של משטרת בירמינגהם הוזעקה למקום, ופוצצה את הפרוייקט לרסיסים.

כריסטיאן הביע צער רב על כל הנזק שגרם, וצער רב עוד יותר על הפרוייקט האבוד, שהיה מרכיב הכרחי בציון הבגרות שלו. למרבה השימחה, מורי בית הספר הבינו לליבו, והבטיחו לו שהוא יקבל את הציון גם ללא הפרוייקט.
 

איחור אופנתי

נעבור יבשת: ראבינדרה נאת האלדר, תושב כלכותה שבהודו, שלח פעם קורות חיים כדי להתקבל למשרה ממשלתית כלשהי. השבוע, באיחור של 34 שנים, הוא קיבל מכתב המזמן אותו לראיון, כדי לבחון את התאמתו למשרה.

האלדר, היום סבא ובעל חנות חטיפים, היה צעיר בן-עשרה כאשר ביקש להתקבל לתפקיד. לדבריו, הופתע מאוד לקבל את המכתב המזמן אותו לראיון: "כבר איבדתי תיקווה", סיפר לכתבים; "שלחתי את המועמדות ב-1968; היום אני בן 52 וזקן מדי לעבודה במשרד ממשלתי".

אבל משפחתו של האלדר לא איבדה תקווה שאחד מבניה יזכה במשרה ממשלתית: בנו הבכור הגיש קורות חיים למשרה דומה, לפני ארבע שנים בלבד, ובמשפחה מקווים שיזומן לראיון מתישהו בעתיד. "אני מקווה שיהיה לו יותר מזל ממני", אמר האלדר.

 
 

עד גיל 21 תגיעו לירח

הבאתי שני פאקטים של מרלבורו מהדיוטי
 הבאתי שני פאקטים של מרלבורו מהדיוטי   
חברת הטיסות יו.אס איירוויז שוברת את שוק "הנוסע המתמיד", ובגדול: מי שיצבור ראשון עשרה מיליון מיילים חינם, יזכה בטיסה לחלל.

הפרס החדש הוכרז בהודעה חגיגית משותפת, שמסרו השבוע יו.אס איירוויז וחברת "ספייס אדבנצ`רס", שסייעה למיליארדר דניס טיטו להיות תייר החלל הראשון בהיסטוריה, ומסייעת עתה למיליארדר דרום-אפריקני לארגן את השהייה הראשונה בתשלום על סיפון תחנת החלל הבינלאומית.

"הזוכים המאושרים יעלו על חללית שתטוס בגובה 65 מייל (יותר ממאה קילומטר), יחוו מספר דקות של חוסר משקל, ויראו את כדור הארץ מהחלל", מסרו שתי החברות. "עם שובם לארץ, הם יזכו בכנפי אסטרונאוט".

טיסות החלל, המתוכננות להיפתח לציבור הרחב רק ב-2004, יעלו כ-98 אלפי דולרים לתיירים שיקנו אותן במחיר מלא, ולא על חשבון המיילים.

החברות לא מסרו אם המחירים כוללים מיסי נמל.


 

נערת הגומי

כמו תמיד אנחנו מסיימים בסיפור ביזארי כל-כך, שאנחנו חושבים שהוא בלוף, אבל חובתנו העיתונאית והצימאון שלנו לרייטינג אינם מאפשרים לנו להסתיר אותו מעין הציבור. והפעם בפינת הביזאר: טארה, התינוקת ללא העצמות.

טארה בת החצי שנה היא תינוקת שמחה, חיננית ש"אוהבת לצחקק, לקבל חיבוקים, ולראות את בארני בטלוויזיה", כפי שסיפרו הוריה לעיתון Weekly World News שלאו דווקא ידוע כמקור מידע אמין ביותר. אבל טארה נולדה ללא עצם אחת לרפואה בגופה.

"טארה היא כיפית פי שתיים לחיבוק", מספרת אמה, ראנדי בת ה-26; "היא מרגישה ממש כמו בובת סמרטוטים רכה, והיא קלת משקל במיוחד".

לדברי הוריה המאושרים, טארה יכולה: לרדת במדרגות כמו קפיץ סלינקי; להידחק החוצה מבעד לסורגי עריסתה; לדחוס עצמה לתוך דלי פלסטיק; לעשות מגופה צורות הנדסיות משוכללות, כולל כדור ומשולש.

"לטארה אין שלד", מסביר פרופסור הולצמן מברלין, שבדק את הילדה; "היא נולדה ללא גנים הכרחיים להרכבת סידן, כך שגופה אינו יכול לבנות עצמות". לדבריו, החיסרון בעצמות לא יפגע בבריאותה של טארה, אך יעמיד אותה בסכנה מתמדת, שכן כל מכה שתקבל עלולה לפגוע באבריה הפנימיים.

הרופאים מקווים כי יום אחד יוכלו לבנות לטארה שלד מלאכותי, אך לפי שעה, הוריה מאושרים בילדתם חסרת העצמות: "טארה היא מלאך קטן", אומרת ראנדי; "בעלי ואני לא היינו יכולים לצפות לאושר גדול מזה". לא נשמע אמין במיוחד, נכון?

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by