ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מבט מעמיק אל תוך הקרביים של הדיסק הקשיח, הפעלת יישומים בעזרת מקשי קיצור, שיפור ביצועי המחשב שלכם ושירות קרבי כטייס מסוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

FoSi

 
בספר חוקי מרפי של המחשב האישי ישנם שני חוקים המדברים על הדיסק הקשיח (הארד דיסק, למי שמתעקש על אנגלית צחה). החוק הראשון קובע כי בתוך חודש אחד לכל היותר, הדיסק החדש והענק שרכשתם במיטב כספכם יהיה מלא עד אפס מקום; החוק השני קובע כי במקרה של ספק, יש לחזור ולקרוא את החוק הראשון. ההתמודדות עם חוקי מרפי היא, כידוע, חסרת סיכוי, אבל בעזרת FoSi תוכלו לפחות לדעת מי כאן החוליה החלשה - או מי אחראי לסתימת הדיסק שלכם.

מדובר בתוכנה חופשית, המציגה תרשים גראפי נאה של תוכן הדיסק. כל התיקיות והקבצים מיוצגים בתרשימים בהתאם לגודלם, וכך ניתן לראות בקלות מי הם החצופים שתופסים מקום רב יחסית, ומי אלה שמסתפקים במועט. תוכלו להתבונן בתרשים עמודות או בתרשים עוגה (שיכול להסתובב), לקבוע האם להציג גם שטח אחסון פנוי ואפילו להחליט האם רצונכם בתרשים תלת ממדי או בתרשים רגיל.

אפשרות שימושית נוספת היא האינטראקטיביות של התרשימים: לחיצת כפתור עכבר שמאלי על אחת התיקיות בתרשים, מציגה את הקבצים והתיקיות שבתוך אותה תיקיה, ואילו לחיצת כפתור עכבר ימני מעבירה אתכם אל תוכנת הסייר, כשהיא פתוחה בתיקיה הרלוונטית. כמו כן ניתן להדפיס את התרשימים ישירות מתוך התוכנה או לשמור אותם כתמונה, ומי שלא יכול בלי רשימה מסודרת של נתונים מספריים - ימצא גם אותה.

רשיון חופשי 780 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 

HotKeyz

 
אחד הדברים הכי מרגיזים שיש הוא לגלות שסדר האייקונים על גבי שולחן העבודה השתנה: מדליקים את המחשב, רוצים להתחיל לעבוד ומגלים שהאייקון של וורד נמצא במקום של האיי.סי.קיו, ווינזיפ עבר לגור על יד האקספלורר וסל המחזור החליף מקומות עם ווינאמפ. עכשיו צריך להתחיל להוציא את העיניים בסריקה מתישה, להישבע בפעם האלף לדלל את כמות האייקונים שעל שולחן העבודה וגם לדעת בפעם האלף שעוד שתי דקות נשכח מזה.

אין ספק שהבלגן על שולחן העבודה נכלל בקטגוריה של המכות שאינן כתובות בתורה, אבל החדשות הטובות הן שהפתרון נמצא במרחק הורדה אחת. בעזרת HotKeyz אפשר להגדיר "מקשים חמים", מקשי קיצור שבעזרתם אפשר להפעיל כל יישום ולפתוח כל קובץ בעזרת צירוף מקשים שאתם בוחרים. נשמע אולי קצת מסורבל ממבט ראשון, אבל אחרי שמתרגלים, כבר קשה להבין איך אפשר לחיות בלי זה.

כאשר מעונינים להוסיף קיצור חדש, צריך לבחור את היישום או את הקובץ שרוצים להפעיל, להגדיר את המקש החם, שכולל צירוף של מקשים פונקציונליים (Alt, Shift, Win או Ctrl) ביחד עם אחד ממקשי המקלדת ולסמן את הקיצור כפעיל בחלון של התוכנה. לכל יישום ניתן גם לבחור את גודל החלון שייפתח, וכן אפשר להגדיר פרמטר כלשהו שיועבר לתוכנה, למשל כתובת של אתר אינטרנט לדפדפן, או שיר כלשהו לנגן. פתרון קלאסי לכל מי שסובל משולחן עבודה מפוצץ באייקונים.

רשיון חופשי 896 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 

Winnow Optimizer

 
המהירות, או ליתר דיוק חוסר המהירות, של המחשבים היא נקודה כאובה. אנחנו קונים במיטב כספנו מחשב חדיש, שאמור להריץ כל תוכנה עוד לפני שמספיקים להגיד "ביל גייטס", ובפועל מוצאים עצמנו בתוך זמן קצר בוהים בו ומתחננים שיועיל בטובו לפתוח את סייר הקבצים עוד היום. אבל לפני שפוצחים במטר קללות, כדאי שנשאל את עצמנו מה עשינו כדי להאיץ את ביצועי המחשב, ולאחר שנודה בינינו לבין עצמנו שלא עשינו כלום, נפשיל שרוולים והפעם באמת ניגש למלאכה.

Winnow Optimizer היא התוכנה שתוכל לעזור לכם במשימה. מחיקת קבצים זמניים, ניקוי סל המחזור, ביצוע סריקה ואיחוי של הדיסק, שינוי הגדרות מערכת שונות ועוד - כל אלה הן הפעולות שיכולות בהחלט להאיץ את המחשב שלכם, אם מבצעים אותן על בסיס קבוע. ומכיוון שכולנו עצלנים, ואין לנו כוח להתחיל לחפור בתוך לוח הבקרה של מערכת ההפעלה האהובה שלנו, Winnow Optimizer מתנדבת לעשות את כל העבודה השחורה במקומנו.

התוכנה מאפשרת לבצע מגוון רחב של פעולות התורמות לשיפור ביצועי המחשב. בין היתר ניתן לכוון באופן ידני את הגדרות המעבד, למחוק קבצים המצטברים בעת הגלישה ברשת, לקבוע מועדים קבועים לביצוע פעולות תחזוקה שונות, לבצע אופטימיזציות של זיכרון המטמון ועוד כהנה וכהנה. התוכנה גם דואגת לספק הסברים ברורים לגבי כל אחת מהאפשרויות, וממליצה על האפשרות הרצויה, עבור משתמשים לא מנוסים.

רשיון חופשי 3.59 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
 

HellCarrier

 
בין כל גרסאות הדמו של הסימולטורים המסובכים שניתן להוריד מהרשת, תמיד נחמד למצוא גרסה חופשית וקלילה של משחק טיסה. בלי להמתין במשך שעות לסיום ההורדה, בלי לגלות שהמשחק מסתיים בדיוק בשיא האקשן ובלי צורך לקרוא חוברת הנחיות בגודל של מדריך טלפונים רק כדי להבין איך להמריא. רק להוריד, להתקין, לחמם מנועים ולהתחיל לטוס.

כזה בדיוק הוא HellCarrier, משחק מגניב למדי שבו השחקן הוא טייס מסוק. המטרה היא לבצע מגוון משימות, שמועברות אל השחקן במסך ההוראות, כגון הטסת לוחמים מנקודה לנקודה או הפצצת יעדי אויב. ישנן שלוש רמות קושי שונות, הגרפיקה חביבה למדי, השליטה במשחק פשוטה מאד וההנאה מובטחת.

רשיון חופשי 3.3 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by