ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רצח עם מעולם לא היה קל כל כך 

רצח עם מעולם לא היה קל כל כך

 
 
עידו קינן

"פרויקט הרוג את כולם", שנוצר על ידי קבוצת סטודנטים פיניים משועממים, מאיים לחסל (וירטואלית) את אוכלוסיית העולם; במסגרת הפרויקט, מוזמנים הגולשים להקליק עד שלא ישארו עוד בני אדם על הכדור. העכבר מעולם לא נראה מאיים יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד 14 שנה למנאייק. להרוג את כולם
 עוד 14 שנה למנאייק. להרוג את כולם   
ביוני 1999 נפתח "אתר הרעב" (The Hunger Site), שהבטיח לתרום כוס מזון לרעבי העולם בתמורה לכל הקלקת-עכבר של הגולשים. במאי 2001 עלתה התשובה המורבידית: "פרויקט הרוג את כולם" (The Kill Everyone Project להלן TKEP), או בו כל הקלקה מייצגת רצח וירטואלי של אדם אחד בעולם. בניגוד לפרויקט הרעב, שמאפשר לכל משתמש להקליק פעם אחת ביום לתרומה, ההשתתפות בפרויקט ההרג ההמוני מוגבלת רק על ידי מהירות ההקלקה שלכם, והזמן שאתם מוכנים להשקיע בשביל לחסל, וירטואלית, את כלל אוכלוסיית העולם.

"העולם מאוכלס יותר מדי. האנשים שמאכלסים אותו טיפשים. צריך להרוג אותם", נכתב באתר הפרויקט. הגולשים נקראים לסייע במטרה הנעלה הזאת באופן וירטואלי על ידי הקלקה לשם חיסול. ניתן לחסל אנונימית, או להירשם ולקבל ניקוד מצטבר ככל שמספר ההרוגים עולה. האתר מדרבן את המשתתפים בציינו שיש בעולם יותר משישה מיליארד אנשים, ושבקצב החיסול הנוכחי באתר, תוכחד האוכלוסיה בתוך 14 שנה. רק לפני מספר ימים דובר על 18 שנה, כך שנראה שהאתר תופס תאוצה.

ההסבר באתר מסתיים עם הסיסמה: "רצח עם מעולם לא היה קל כל כך! או עם צ`ט".
 

גז שהופך אנשים להומוסקסואלים

קח את הזמן, אח שלי, המונה דופק
 קח את הזמן, אח שלי, המונה דופק   
לפני כשנתיים הוקם אתר homokaasu.org, שמשמש "מגרש המשחקים" של קבוצת homokaasu ("גז הומו") הפינית, המונה 10 חברים. האתר הוא "פרויקט מתמשך לבזבוז זמנם של אנשים, לעשיית דברים יצירתיים ולספק שירותי ערך מוסף כפייתיים", או כך לפחות מתאר אותו מפתח TKEP, המזדהה בכינוי GasMaster ("שליט הגז"), בראיון שנערך באמצעות המייל. שם הקבוצה הגיע מאגדה אורבנית שהופצה בפינלנד, לפיה הממשלה והכנסייה הקתולית הפיצו גז שהופך אנשים להומוסקסואלים, במטרה למנוע ממתנגדי הממשלה והכנסייה מלהתרבות.

האתר עסק בנושאים חתרניים, עגומים ופאראנואידיים, ולכן החליטו חברי הקבוצה לא להיחשף בשמותיהם. "מאז נוספו לאתר תכנים שלא מצייתים למוטיבים האלה, אבל אני חושב שהאנונימיות מתקשרת להסכם שנעשה אז", מסביר גאסמאסטר, בן 20 פלוס, תושב הלסינקי הבירה, שמעיד על עצמו: "נראה שיש לי יותר מדי זמן".

מאיפה הגיע הרעיון?

"אחרי הרצאה בקורס שלנו באוניברסיטה על עיצוב משחק מיניאטורי, התווכחנו מה יהיה המשחק הטפשי ביותר. זה יהיה כמובן משחק בו אתה לוחץ על כפתור או מקליק על העכבר ומקבל נקודה אחת על כל הקלקה. התחלנו לפתח לזה נושא. זה לא היה פופולרי במיוחד אם רק היית לוחץ על העכבר, ללא שום כוונה או מטרה. מישהו סיפר לפני כן בצחוק על הטעם שלו במשחקי מחשב, לפיו יש משחקים טפשיים, בהם אתה נוסע במכונית או משתתף באיזשהו ספורט וכו`, ויש משחקים טובים, בהם אתה הורג אנשים. השילוב של אלה הוליד את הרעיון".

אתה גם פיתחת את האתר?

"כן, עם עזרה מחברים. הוא עוצב בכוונה להיות ממכר ככל האפשר. זו הסיבה שיש כל כך הרבה מידע סטטיסטי זמין - תמיד יש מטרה חדשה".
לדבריו, לא חשב על "אתר הרעב" כשבנה את המשחק, "אבל אני מכיר את `אתר הרעב`, ועכשיו שאתה מציין את זה, הקשר ברור".
 

ההולנדים עמוק בקטע

ככה זה עובד באמת. העמוד האישי
 ככה זה עובד באמת. העמוד האישי   
המשחק עלה לרשת במאי 2001, אולם לא היה פופולרי מדי. שבועות מספר לאחר מכן עלה הצ`ט, ואז החלו גם ההקלקות. לפני מספר שבועות חל מהפך, כשהאתר כיכב כלינק השבוע באתר הקומיקס לגיקים RealLife, מה שהקפיץ את מספר הכניסות אליו פי 15, והכניס אותו ללופ של פרסום בפורומים שונים ברחבי הרשת. בפברואר, 180 אלף משתמשים ייחודיים גלשו ל-7 מיליון עמודים נצפים באתר. המדינות מהן הגיעו המבקרים הרבים ביותר, הן ארה"ב, פינלנד, הולנד, קנדה ואוסטריה. גרמניה, שימו לב, נעדרת מהצמרת הגבוהה. גאסמאסטר מדווח על עשרת אלפים משתמשים רשומים ועל בין 30 ל-80 גולשים מחוברים בו זמנית בכל רגע נתון.

"אתם רציניים?", נשאלת השאלה הבלתי נמנעת בעמוד ה-FAQ באתר. התשובה: "היינו בונים בסיס נתונים שרת/לקוח מורכב אם לא היינו רציניים? עדיין, רוב האנשים האמיתיים הם נחמדים (אם כי משעממים במקצת) ואין להורגם".

גאסמאסטר מכנה את הפרויקט "בדיחה לא פוליטיקלי קורקט, אבל מאוד משעשעת", ואומר שהופתע שלא התקבלו תגובות נזעמות או איומים משפטיים. התגובה המצחיקה ביותר נכתבה בפורום של האתר: "זה הרבה יותר טוב מדיאבלו 2. לא רק שזה יותר חסר תכלית, זה גם כולל יותר הקלקות" (גאסמאסטר מסביר, שמשחק המחשב דיאבלו 2 איכזב רבים, לאחר שהתברר שהוא כולל בעיקר הריגת מפלצות באמצעות הקלקה עליהן). הפרויקט אף זכה לאתר מעריצים לא רשמי.

ההשתתפות במשחק מותרת רק לבני אדם, ולא לתוכנות או סקריפטים היוצרים הקלקות מלאכותיות. "היו נסיונות לרמות ולזייף תוצאות, אבל זה דבר טוב - אף אחד לא היה מנסה לשפר תוצאות אם המשחק היה משעמם", אומר גאסמאסטר.
 
 

הציונות הפסידה

האתר לא מאפשר לבחור את המדינה בה יתבצע ההרג, אלא מציג את המדינות לפי גודל האוכלוסייה, מהקטנה לגדולה. גאסמאסטר מסביר, שיותר כיף כשכל השחקנים משתפים פעולה במטרה אחת משותפת. המדינות, הוא מציין, הן רק יעדי ביניים בפרויקט. "לו יכולת לבחור מדינה, זו היתה נקיטת עמדה בנושאים לאומניים, והופך את ההשמדה של מדינה או עם מסויימים למטרה של המשחק, ואני לא רוצה להסית לכך".

בשבוע שעבר חוסלו סומליה, גיניאה, אזרבייג`אן, צ`אד, אוסטריה, בולגריה, בוליביה והרפובליקה הדומיניקנית. המטרה הנוכחית היא זמביה, שנמצאת במקום ה-125 מתוך 205 מדינות (הראשונה והקטנה ביותר היא הוותיקן, שלוש הגדולות ביותר הן ארה"ב, הודו וסין, הגדולה מכולן). כל הסייבר-ציוניים שרוצים להפיל את האתר כדי להציל את ישראל, יתאכזבו לגלות שאיחרו את המועד. אגב, הרשות הפלשתינית, המכונה באתר "הטריטוריה הפלשתינית", הייתה במקום 74, וסוריה עדיין חיה וקיימת במקום ה-151.
 

העולם אינו מספיק

יש לכם שאיפות מסחריות?

"לא. הגיעו פניות מחברות שרצו לפרסם ב-homokaasu.org, אבל דחינו אותם. זה היה הורס את האתר. טוב, אם לוג`יטק (יצרנית עכברים - ע.ק.) תרצה לפרסם ב-TKEP, בטח נרשה זאת, אבל רק כי זה יהיה כל כך מצחיק".

מה בתוכנית אחרי הכחדת העולם?

"יש לנו מספר רעיונות לסיום הפרויקט, אבל כמובן שלא נחשוף אותם. בינתיים, חשוש מכל הקלקה!".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by