ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
דורון טילמן

השבוע - מפעילים את המחשב בלי להקליק על העכבר, קובעים איזה תוכנות יעלו עם הפעלת המחשב, ומשחקים אותה מלך הפלאפל בדוכן מוקף בלקוחות עצבניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strokeit

 
אנחנו נמצאים אמנם במאה העשרים ואחת, אבל אין הרבה אנשים שמדברים אל המחשבים שלהם, או אפילו משרבטים בכתב יד את ההצעה העסקית ישר לתוך מעבד התמלילים. למרות זאת, כבר היום ישנן תוכנות שיאפשרו הפעלת מחשב בדרכים מעט יותר מתקדמות.

תוכנת Strokeit, שעדיין נמצאת בשלבי פיתוח, מאפשרת להשתמש בעכבר ככלי להפעלת המחשב ללא צורך בהזזתו לנקודה מסוימת במסך כדי ללחוץ על כפתור או על אייקון. כל שיש לעשות הוא ללחוץ על הכפתור הימני של העכבר ולזוז איתו כדי ליצור צורה מסוימת. על ידי שימוש במנגנון זיהוי של תנועת העכבר ניתן לבצע פעולות כמו שליחת דואר, מעבר לדף הבא, פתיחת קבצי זיפ, קריאת דואר ופעולות נוספות, הניתנות לביצוע ביותר מעשרים תוכנות שונות.

התוכנה מגיעה עם 50 מחוות עכבר קבועות בהן ניתן להשתמש ובמידת הצורך ניתן ללמד את התוכנה לזהות עוד מחוות. Strokeit כמעט ואינה תוספת משאבי מחשב יקרים, ועד מהרה לא תבינו איך הסתדרתם בלעדיה.

רשיון חופשי 97 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 

AutoStartManager

 
תוכנות רבות נוטות להפעיל את עצמן בעת הדלקת המחשב. לפעמים הן מבקשות רשות לכך, לפעמים לא, אבל תמיד כדאי שתהיה לכם היכולת למנוע זאת מהן מבלי להסתבך יותר מדי. למרות שמערכת ההפעלה, והתוכנות עצמן, יאפשרו לכם לעשות זאת ברוב המקרים, לא כולם יודעים איך, ובדיוק בשביל זה קיימת AutoStartManager, שמרכזת את כל המידע הדרוש במקום אחד.

אין צורך להתקין את התוכנה, רק להריץ את הקובץ ולבחור מהרשימה מה ירוץ בעת הפעלת המחשב ומה לא, כל זאת מבלי להיכנס לתוכנות השונות או לנבור בנבכי ה-Windows. אם תרצו, תוכלו אפילו להוסיף תוכנות וקבצים לרשימה ההפעלה.


רשיון חופשי 43 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 

Code-Genie

 
יצירת דף אינטרנט או תוכנה דורשת לעיתים שימוש בכמה שפות תיכנות בו זמנית, אבל Code-Genie לא נועדה רק למתכנתים. ניתן להשתמש בתוכנה כתחליף משוכלל לפנקס הרשימות של חלונות - המאפשרת עבודה בכמה קבצים בו זמנית, חיפוש והחלפת טקסט וגם שימוש במאקרו.

המתכנתים שביניכם ייהנו גם מסימון בצבע והשלמה אוטומטית של פקודות ב-HTML, Java, PHP, Perl, Pascal, C++ ושפות נוספות, הדפסה בצבע, יצירת פלט ב-HTML ו-RTF, ספריה של קטעי קוד מוכנים ויצירת סימניות בתוך הקבצים שיצרתם. באמצעות התוכנה ניתן גם ליצור קבצים בינאריים.

בניגוד לתוכנות רבות, את הגדרות ה-Code-Genie לא מבצעים באמצעות תפריט רגיל, אלה ישירות דרך קובץ מיוחד, דבר המעניק גמישות רבה יותר לכלי העזר המשוכלל הזה.

רשיון חופשי 560 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 
 

מלך הפלאפל

 
כששואלים ילד קטן מה הוא רוצה להיות כשיגדל, כנראה שבכל זאת יש כמה שיגידו מוכר פלאפל. אבל היום כבר לא חייבים לפתוח דוכן ולהמציא מתכון סודי לכדורים ולטחינה, אפשר פשוט לשחק במלך הפלאפל.

המשחק הישראלי המשעשע, שנוצר כולו בפלאש, מציב אתכם מאחורי הדלפק של דוכן פלאפל עמוס. עליכם לדאוג כי כל לקוח יקבל בדיוק את מה שהזמין, ולא צ`יפס אחד יותר, אחרת ירדו לכם נקודות. אל תשכחו להעיף את הזבובים ושאר החרקים באמצעות הספריי, ואם נגמר לכם הסלט, תוכלו לבקש מעובד המטבח המסור למלא את המיכל.

כמובן שדוכן פלאפל לא יכול להתקיים בלי כמה ישראלים חמומי מוח - אם הלקוחות מחכים יותר מדי, כדי שתתחילו לברוח, כי במלך הפלאפל לקוח לא מרוצה הוא לקוח עצבני. מאוד עצבני.

רשיון חופשי 842 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 
Google Toolbar
סרגל הכלים של מנוע החיפוש גוגל מאפשר בגרסה החדשה 1.1.53 גם לחפש במנוע חיפוש התמונות ולהצביע עבור האתרים השונים. בנוסף תוקנו מספר באגים.


Grokster
גרסה 1.5 של התוכנה לשיתוף קבצים משפרת את הביצועים תחת חלונות XP ומטפלת בבאגים שונים. בנוסף שודרגו הממשק ובביצועי הרשת. גם אפשרויות החיפוש והפרטיות עובדות בצורה טובה יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by