ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הטבעות 

שר הטבעות

 
 
שושנה פורבס

במקום להתעסק עם מנועי חיפוש מתישים שידחפו את האתר שלך אי שם לתחתית הרשימה, הגיעה הזמן לרכוב על הגל החדש: טבעות רשת, ויפה שעה אחת קודם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספרים שקניתי רק בשביל לשים על השולחן בסלון. טבעת רשת להמונים
 ספרים שקניתי רק בשביל לשים על השולחן בסלון. טבעת רשת להמונים   
אומרים שמיקום טוב במנועי חיפוש הוא דרך בטוחה להביא תנועת מבקרים באתר. אז אומרים. למי יש זמן וכוח לנסות להאבק על אחד המקומות הראשונים מול עשרת אלפים אתרים אחרים?
הגיע הזמן להפסיק לחשוב על מנועי חיפוש מרובעים, ולהתחיל לחשוב במעגלים. הגיע הזמן לחשוב על טבעות רשת.

טבעות הרשת עובדות בשיטת האיגוד: נניח שיש כמה אתרים שעוסקים ב"ספרים שקניתי רק בשביל לשים על השולחן בסלון". לכל אתר בנפרד אין סיכוי טוב במיוחד להשיג מבקרים רבים ממנועי חיפוש. לכן האתרים הללו מתאגדים לטבעת. האתר הראשון מקשר לאתר השני, השני לשלישי וכן הלאה, כשהאתר האחרון מקשר לאתר הראשון. כך נוצרת טבעת וירטואלית שממנה כולם מרוויחים: המבקרים יכולים לאתר בקלות אתרים רבים באותו נושא, והאתרים מקבלים מבקרים שאחרת לא היו מוצאים אותם.

טבעות רשת עוסקות בכל נושא כמעט - החל בנושאים איזוטריים כגון ``אתרים העוסקים בכלום``, דרך טבעות העוסקות בנושאים מקצועיים כגון ``חלונות NT`` ואתרים מסחריים כגון ``סוחרי הספרים ברשת``, וכלה בנושאים בידוריים כגון ``אתרי X-files``.
 
טבעת רשת בהשראת סטונהג`
 טבעת רשת בהשראת סטונהג`   
לכל טבעת יש את "שר הטבעת" (אין קשר לאפוס של טולקין) שהוא בדרך כלל מייסד הטבעת. הוא האדם האחראי על הוספת אתרים חדשים לטבעת, על בדיקת תקינות הקישורים, ובכלל על ניהול הקהילה. שרי טבעות טובים יוצרים קהילות מהטבעות שלהם: הם מארגנים תחרויות, מעודדים תכנים, ודואגים שהטבעת תהיה מקום שכיף להסתובב בו וכיף להיות חבר בו.

שאלה נפוצה בנושא הטבעות (במיוחד בטבעות המקשרות אתרים מסחריים) היא "למה שאני אקשר לאתר שהוא מתחרה שלי?"

חשבו על טבעת כמו קניון: הרבה חנויות בנושאים דומים שיושבות קרוב אחד לשני. אנשים שלא מוצאים את מבוקשם במקום אחד יכולים למצא אותו בקלות אצל השכן לטבעת.

מכיוון שגם כך הם לא היו מוצאים את מה שחיפשו אצלכם, לא הפסדתם כלום. ובגלל שאתם השכן של האתר השני, מי שלא מצא את מה שחיפש אצלו יקפוץ אליכם, והנה, הרווחתם מבקר נוסף.

לא כל טבעת מתאימה לכל אחד. לפני שמצטרפים לטבעת, כדאי לטייל בה קצת, לבדוק את השכונה הוירטואלית שהיא מציעה ולשאול את עצמכם את השאלות הבאות-
האם יש בה מספר גדול של קישורים שבורים?

האם יש בה מספר גדול של אתרים "מתים" (שלא עודכנו, או שיש בהם בעיות טכניות רציניות?

האם האתרים מתאימים לי מבחינת הסגנון והתוכן? האם אלה אתרים שהייתי רוצה להיות קשור אליהם?
 
אם אין טבעת בנושא האתר שלכם, אתם מוזמנים ליצור טבעת חדשה. כל מה שצריך לעשות זה להכין לוגו לטבעת, ויאללה, להתחיל לקשר.


אם רוצים להיות קצת יותר משוכללים, אפשר להתקין סקריפט על השרת שלכם שינהל את הטבעת, או להרשם באחת ממערכת הטבעות המוכנות, כגון webring.org, ולהשתמש בסקריפט שלהם. היתרון הגדול של מערכת כזו היא הכלים השימושיים שהיא מספקת, כולל אינדקס ומנוע חיפוש חינם לטבעות שמשתמשות במערכת שלהם.

סיבוב נעים!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by