ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עולמנו המופלא 23.2 

עולמנו המופלא 23.2

 
 
ליעד ליבנה

והפעם: בניו-זילנד מחפשים חורים שחורים, באוסטרליה משתילים שיערות בגב, באנגליה פולשים לספרד, בגרמניה חושפים את פרצופה האמיתי של שלגיה, ובתאילנד קוראים לילדים על שם אוטובוסים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בחיפוש אחר החור השחור

זהירות, חור שחור לפניך
 זהירות, חור שחור לפניך   
בשבוע שעבר הבאנו לכם כמה סיפורים מניו-זילנד, וגם השבוע נפתח בסיפור שמגיע מהאי הדרומי, שמתחיל להסתמן כמקום המוזר בעולם.

סיפורנו מתחיל בשעת לילה מאוחרת. שלווה יורדת על צד-הכפר הניוזילי, האוויר מתמלא בניחוח כפר, ורק נפיחות הכבשים ויללת הדינגו מפרים את הדממה הצלולה. מארק מיי, שוטר מקומי, מפטרל לאיטו על הדרך המובילה מהכפר פאראפראומו לכפר אוטאקי.

לפתע מבחין מארק ברכב שנוסע לאט מאוד, בצד הלא-נכון של הכביש, ובאורות כבויים. מארק מורה לנהג הרכב לעצור, אבל זה ממשיך לנסוע לאטו לעבר אוטאקי - ללא אורות, ותוך זגזוג לאורך הכביש.

לבסוף, 20 קילומטרים אחר-כך, מצליח מארק לעצור את הרכב. מתוכו יוצא פיטר תומאס סמית, צעיר פרוע מבט, ומסביר שהוא אסטרונום חובב המחפש חור שחור בשמיים - והרי קל יותר למצוא חור שחור כשאתה נוסע ללא אורות.

השופט המחוזי ריצ`ארד ווטסון, לפיו הובא סמית, קבע שהחוקר הנועז נהג בחוסר אחריות, והסביר לו שאסטרונומיה היא לא תחביב שהולך טוב עם נהיגה. עם זאת, השופט הקל בעונשו של סמית, "כיוון שהנאשם מקבל תרופות, וכיוון שהוא שרוי במתח רב מאז בן-זוגו לחיים איבד את איבר מינו" (ואנחנו שואלים: מה?!), וקנס אותו ב-1260 דולרים ניוזילנדים.


 

השתלת פרווה

פרווה על הדשבורד. קופיף אהבה מצוי
 פרווה על הדשבורד. קופיף אהבה מצוי   
גארי טוסקדרו, מדריך סקי מאוסטרליה, אהב מאוד את ארוסתו - אבל היתה לו בעיה: הגב שלו היה חלק, והיא נמשכת לגברים שעירים. אז הוא עבר ניתוח השתלת שיער. בגב.

"אני אוהבת את גארי, אבל תמיד הוטרדתי מגבו העירום", סיפרה הארוסה, שרי בובוויץ`. "מה שמדליק אותי הוא מראה של `איש מערות` ומגע של שיער על גבו של גבר. אז אמרתי לגארי שאם הוא אוהב אותי, הוא ימצא דרך להגשים את חלומי".

טוסקאדרו עצמו מספר שהבקשה הפתיעה אותו. "חשבתי שיש לנו חיי אהבה נפלאים", אמר, "אבל אני אוהב את שרי כל-כך, שידעתי שאני חייב להגשים את חלומה. ואז חשבתי - היי, אם אפשר להשתיל שיער על הראש, למה לא על הגב?".

חיפושו הוביל אותו למנתחת מרגרט גריילי במרכז הרפואי האוניברסיטאי, שמסבירה: "לקחנו שיער מראשו של גארי, והשתלנו אותו על גבו, יחד עם תוספת של שתלי שיער שנלקחו משמפנזה".

הניתוח המסובך הוכתר בהצלחה: בתוך ימים, טוסקאדרו החל לצמח על גבו רעמת שיער מתולתלת, ששימחה מאוד את אהובתו: "זה כיף לדחוף את הידיים הקרות שלי לפרווה החמה שלו בלילות הקרים", היא מספרת, "ואני אוהבת לחפוף ולסרק לו את הגב".

"כשאני מוריד את החולצה, היא נהיית חייתית", מספר טוסקאדרו במבוכה; "היא קוראת לי `קופיף האהבה שלי`, ואומרת שהיא לא יכולה להוריד ממני את הידיים".


 

הפלישה הגדולה

שנית גיברלטר לא תיפול
 שנית גיברלטר לא תיפול   
אירופה אולי מתאחדת, ומניחה את עידן המלחמות הגדולות הרחק מאחוריה, אבל הבריטים, כנראה, לא תופסים: 298 שנים לאחר שכבשו את גיברלטר, הם שבו ופלשו השבוע לספרד. ועוד בטעות.

20 נחתים מצבא הוד-מלכותה נחתו על חוף ספרד במהלך תרגיל בגיברלטר, שנשארה מושבה בריטית מאז כיבושה. כשהחיילים גילו את טעותם, הם חזרו לסירות ונסוגו מהאיזור. דובר במשרד ההגנה הבריטי מסר כי שתי סירות בריטיות חדרו בטעות למים טריטוריאליים ספרדים, ובמזג האוויר הרע נחתה אחת מהן בחוף, לא הרחק מהגבול בין ספרד וגיברלטר.

משרד החוץ הספרדי בחר להצניע את התקרית, והגדיר אותה כטעות חסרת משמעות, שלא תפגום ביחסים בין המדינות. "אין בכוונתנו למחות", אמר דובר במדריד; "מבחינתנו העניין סגור".

חצי האי גיברלטר הוא מושבה בריטית מאז נכבש בידי נחתים בריטים (שידעו לנווט) ב-1704. אנגליה וספרד, בעלות ברית בנאט"ו ובאיחוד האירופי, נושאות ונותנות על גורל האיזור מזה זמן רב, אך 30 אלף תושבי המקום מזהירים כי לא יסכימו לקבל ריבונות ספרדית.


 
 

נמצאה: שלגיה

היא בכלל הנסיכה על העדשה. שלגיה
 היא בכלל הנסיכה על העדשה. שלגיה   
בשנים האחרונות התפתח בעולם תחביב חדש: שחיטת מיתוסים. הקאובויז כבר לא הטובים, אלא האינדיאנים; טרומפלדור כבר לא גיבור, אלא סתם ערס רוסי; והנחיתה על הירח היתה מזוייפת. השבוע נשחט מיתוס נוסף, כאשר קבוצה של חובבי ספרות גרמנים מצאו את שלגיה האמיתית.

"אנחנו משוכנעים שהאחים גרים כתבו על אירועים אמיתיים, שהתרחשו באיזור שלנו", הסביר השבוע ד"ר קארל היינץ בארטלס, העומד בראש אגודת חובבי הספרות בעיר הבווארית לוהר.

חברי האגודה סבורים ששלגיה היא בעצם הנסיכה מריה סופיה מרגרטה קתרינה פון-ארתאל, שחיה באיזור במאה ה-18. על פי מסמכי ארכיון, מסמקפ"א נולדה כבתו של שליט האיזור, הנסיך פיליפ כריסטוף פון-ארתאל, ב-15 ביוני 1729.

הנסיך פיליפ, כך מסתבר, נשא אשה שניה בשם קלאודיה אליזבת לאחר מות אמה של שלגיה, וקנה לה מתנה: "מראה מדברת", צעצוע שהיה אופנתי באותה תקופה, ועדיין תלוי בטירת המשפחה, המשמשת היום כמוזיאון.

חוקרי הספרות הגרמנים גם גילו, כי בתקופה ההיא היה באיזור מרכז מכרות כסף ונחושת משגשג, בו עבדו כורים נמוכי קומה בלבד, שחבשו מצנפות צבעוניות כדי להגן על ראשם מפני מפולות אבנים - ואלו הם, ככל הנראה, שבעת הגמדים.

"חייה הקשים של מריה סופיה בצל אמה החורגת קיבלו מימד של סיפור אגדה בידי האחים גרים", מסביר ד"ר בארטלס, ומתנצל: "אני יודע שהשלנו את המעטה המיסטי מעל לאגדה, אבל היה לנו חשוב למצוא את האמת".


 

תגיד לי, נולדת באוטובוס?

נארי סריוויפה, צעירה תאילנדית, ילדה השבוע את בנה הראשון בתוך נסיעה באוטובוס. קורה. אבל נארי התרגשה כל-כך מהאירוע , עד שהחליטה לקרוא לבנה "אוטובוס".

נארי היא ילידת נונג קהאי, שבצפון תאילנד. היא הגיעה לבנגקוק לפני מספר שנים, בתקווה להתפרנס ממעותיהם של ישראלים שילמדו אותה לשיר שירי רובאית, ונכנסה להריון. עזבו, אל תשאלו ממי.

משנקפו החודשים, ומועד הלידה התקרב, החליטה נארי ללדת בבית. היא עלתה על האוטובוס הביתה, והחלה במסע בן 615 הקילומטרים.

"במהלך הלילה החלו הצירים", היא סיפרה מאוחר יותר. "בחמש בבוקר האוטובוס כבר היה קרוב לנונג האי, כך שלא דאגתי. ניסיתי לדחוף את התינוק בשקט, כדי לא להעיר את הנוסעים האחרים".

"מיד לאחר הלידה התינוק התחיל לבכות, והנהג, שהבין מה קרה, הסיע אותי לבית החולים המקומי", היא הוסיפה. לדבריה, בכדי לכבד את הנהג ואת חברת האוטובוסים, היא מתכוונת לקרוא לרך הנולד "באס" (אוטובוס, באנגלית). מזל טוב.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by