ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Ctrl+Alt+Del: לעשות מהדואר חבר 

Ctrl+Alt+Del: לעשות מהדואר חבר

 
 
דורון טילמן

דואר אלקטרוני הוא אחד השימושים הפופולריים ברשת, אבל שימוש לא נכון הופך אותו לפעמים למטרד. כך תאלפו את תוכנת הדואר לעשות את החיים שלכם קלים יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חלון ה-Rules של אאוטלוק אקספרס
 חלון ה-Rules של אאוטלוק אקספרס   
אחד השימושים הנפוצים באינטרנט, פרט לגלישה, הורדת שירים, תוכנות וצפייה בתמונות, הוא משלוח וקבלת דואר אלקטרוני. זה מתחיל מהודעה קטנה ששלחתם לחבר, בה אתם מספרים על הגילוי המדהים של הדוא``ל, ועד מהרה אתם מקבלים 30 מכתבים ביום, הכוללים בעיקר פרסומות למוצרים שלעולם לא יהיה לכם צורך בהם, בנוסף לתמונות/ בדיחות/ סרטים שכבר ראיתי שבע פעמים. אז במקום לסבול ולבזבז זמן וכסף, למה לא לנצל את תוכנת הדואר כדי שתעשה את העבודה בשבילכם?

רוב המדריכים הנזכרים מטה נכתבו עבור תוכנת אאוטלוק אקספרס, אבל בשינויים קלים תמצאו את אותן אפשרויות בכל תוכנת דואר המכבדת את עצמה.

מילת המפתח בניהול דואר היא ``Rules``, דהיינו סינון ההודעות שאתם מקבלים וטיפול אישי בכל אחת מהן על ידי שימוש בכללים או חוקים שונים.

דוגמא אחת לשימוש ב-Rules היא מניעת קבלה של דואר זבל (ספאם), כל אותם דברי פרסום שנשלחים אליכם מבלי שביקשתם, אבל באותה דרך בדיוק תוכלו להגדיר, למשל, שכל ההודעות מהחברה יעברו לתיקייה מסוימת. דרך אגב, כדי ליצור תיקיה (Folder) חדשה, היכנסו לתפריט ``קובץ`` -;lt& ``חדש`` -;lt& ``תיקייה``. בחלון שנפתח, הקלידו שם ובחרו תחת איזו תיקייה היא תמוקם.
 
אם תרצו לשמור על פרטיותכם, ככה שלא כל המשפחה או המשרד יקראו את הדואר שלכם, תוכלו ליצור אישיות (Identity), כך שרק באמצעות סיסמא תוכלו לפתוח את התוכנה ולראות את הדואר שלכם.

במידה והחברים מהמשרד אוהבים להפציץ אתכם בסרטים שכל אחד מהם תופס כמה מגהבייט טובים, תוכלו למנוע את קבלת ההודעות האלה על ידי סינון הודעות גדולות - אופציה שימושית במיוחד אם אתם רוצים לקבל את הדואר גם בבית, שם יש לכם חיבור איטי.

לעומת זאת, אם אתם נוהגים לשלוח קבצים גדולים, אולי תרצו לעזור למקבלים אותם על ידי חלוקת ההודעה למספר קטעים שיחוברו אצל המקבל.

אם כבר אנחנו בחברים מהמשרד, אולי במקום לרשום את הכתובות שלהם, אחת אחרי השניה, עדיף כבר ליצור אוסף של כתובות הנקרא רשימת דיוור, וכך תוכלו לשלוח דואר למספר אנשים בלחיצת כפתור.
 
דחיסה בפעולה, באדיבות אאוטלוק אקספרס
 דחיסה בפעולה, באדיבות אאוטלוק אקספרס   
במקרה ושלחתם מכתב שאתם פשוט חייבים לדעת אם הנמען קרא אותו, תוכלו לבקש אישור מהנמען - משהו כמו דואר רשום. מקבל המכתב אמנם לא חייב להסכים למשלוח האישור, אבל זה לא מזיק לבקש.

בעיה הנוצרת מכל המכתבים האלה שהעברתם ומחקתם היא הגודל הרב אותו הם תופסים, כי למעשה ההודעה לא נמחקת, רק המיקום שלה בקובץ נמחק. לשם כך יש לבצע דחיסה: היכנסו לתפריט ``קובץ`` -;lt& ``תיקייה`` -;lt& ``דחיסה``.
 
 

וירוסים ואבטחה: קצת על סיסמאות

הסיסמא של עורך אתר התמיכה
 הסיסמא של עורך אתר התמיכה   
בימים בהם המילה אבטחה מופיעה בכל הקשר כמעט, כדאי לדבר על נושא הנוגע לכולנו - סיסמאות. אותו רצף של אותיות ומספרים שמאפשר לנו לגשת למידע המצוי במחשב שלנו או ברשת, לעיתים בצרוף שם משתמש, נבחר ברוב המקרים על פי הקלות בה נוכל לזכור אותו, וכך אנו מאבדים אלמנט חשוב באבטחת המידע החיוני לנו.

פריצת סיסמאות נעשית בכמה דרכים, כאשר שתי הנפוצות הן שימוש במילון - מאגר עצום של הכולל גם מילים נפוצות, מספרים, שמות מקומות וסתם שמות; ופריצה על ידי הזנה של צרופים שונים של אותיות ומספרים עד לקבלת הסיסמא הנכונה. אם הפורץ מכיר אתכם אישית, סביר להניח שהוא/היא ישתמשו קודם במילים הקשורות לכם באופן אישי - שם או תאריך לידה, למשל.

מכאן אפשר להסיק אילו צירופים לא כדאי לבחור בתור סיסמא: השם שלכם או כל מילה שקשורה אליכם באופן אישי, תאריכים ומספרי טלפון, מילה ממילון, שם של מקום, שמות דמויות מספרים, סיסמא המורכבת רק ממספרים או רק מאותיות, שימוש באותיות קטנות או גדולות בלבד.
 

וירוס השבוע: רק מוחק הכל

 
שבוע שעבר זה היה וירוס תולעת פולני, ואילו השבוע הוירוס ``Yarner``, שמקורו בגרמניה. אם קיבלתם הודעה שבשורת הנושא רשום ``Trojaner-Info Newsletter`` ותוכנה בגרמנית, מחקו אותה מיד. הקובץ ששמו ``yawsetup.exe`` לא רק ישלח הודעה נגועה לכל מי שמופיע בספר הכתובות, אלא גם ימחק את כל הקבצים על הדיסק הקשיח. מידע נוסף ניתן למצוא כאן.

למרות חג האוהבים שאולי חגגתם שבוע שעבר, הייתה עלייה במספר הוירוסים שהפיצו קצת יותר מאהבה, אז הקפידו לעדכן את תוכנת האנטי וירוס שלכם. ראו הוזהרתם.
 

מדריכים וטיפים חדשים ב-Netsupport

 

לכל שאלה תשובה

האם יש אפשרות שהמחשב יסדר לבד את החלונות שפתחתי, למשל חלון של אקספלורר, וורד ודואר, בלי שאני אצטרך להקטין או להזיז אותם?

כן, יש אפשרות שכזו. סמן את החלונות אותם אתה רוצה לסדר על ידי לחיצה על כפתור ``Ctrl`` והכפתור השמאלי של העכבר על כותרת החלונות המופיעים בשורת המשימות. לאחר מכן לחץ על הכפתור הימני של העכבר ובחר באפשרות הסידור הנוחה לך - אופקית או אנכית.

אני משתמש באינטרנט אקספלורר, ובאתרים בעברית אני רואה ריבועים במקום אותיות. ניסיתי הכול חוץ מלהתקין מחדש את חלונות. מה עוד אפשר לעשות?

מפתרון שהופיע בזמן האחרון בפורומים השונים, עולה כי תוכנה זדונית בשם ``Top Text`` או ``Text Lookup``, שאמורה לעזור בחיפוש מידע, עלולה לגרום לבעיה זו. לחץ על ``התחל`` -;lt& ``הגדרות`` -;lt& ``לוח בקרה`` -;lt& ``הוספה/הסרה של תוכנות``, סמן את התוכנה ולחץ על כפתור ``הסר/הוסף``.

האם אפשר לשלוח מסמך שאני כותבת בוורד דרך דואר אלקטרוני, אבל בלי לפתוח את תוכנת הדואר ולצרף את הקובץ?

אפשרות זו קיימת החל מוורד 97. פשוט הכנסי לתפריט ``קובץ`` -;lt& ``שלח אל`` -;lt& ``נמען דואר``. המחשב יפתח חלון של כתיבת הודעה באמצעות תוכנת הדואר שהגדרת כברירת מחדל, ואליה יצורף הקובץ.

כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה, או שלחו את שאלותיכם אלינו בדואר אלקטרוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by