ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חוששים ממלחמת עולם כתוצאה מבאג ?2000 תרגעו 

חוששים ממלחמת עולם כתוצאה מבאג ?2000 תרגעו

 
 
 רויטרס

ארה"ב ורוסיה יקימו מרכז פיקוח משותף, שימנע אפשרות של התראות שווא על שיגור טילים באחד בינואר 2000

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כהן וסרגייב. סיכוי קלוש לתקלה, אבל הרה אסון (רויטרס)
 כהן וסרגייב. סיכוי קלוש לתקלה, אבל הרה אסון (רויטרס)   
מוסקבה (רויטרס)

ארצות הברית ורוסיה חתמו ביום שני על הסכם לפיו קציני צבא משתי המדינות יאיישו מרכז פיקוח בקולורדו, שיזהיר מהתראות שווא על שיגור טילים כתוצאה מבאג 2000. לפי ההסכם, עליו חתמו שר ההגנה האמריקאי וויליאם כהן, שהגיע לרוסיה לביקור בן יומיים, ושר ההגנה הרוסי, איגור סרגייב, יוקם מרכז ההתראה עד לתחילת השנה. בכיר בפנטגון גילה כי למרכז יגיעו עד 20 קצינים רוסים.

כהן אמר כי המרכז, שיוקם במטה פיקוד החלל של ארצות הברית בקולורדו-ספרינגס, "יקטין את הסיכוי שתקלת מחשב של סוף המילניום תוביל לתקרית ביטחונית. ההסכם עליו חתמנו יאפשר לשני הצבאות שלנו לעשות משהו שלא היה עולה על הדעת רק לפני עשר שנים – לשבת יחד ולפקח על אזהרות ראשוניות לגבי ירי טילים אפשרי".

המרכז ישתמש במערכות התראה מוקדמת לווייניות אמריקאיות ובמחשבים מתקדמים, ויוכל ליידע את מוסקווה במקרה ובעיות שקשורות בבאג 2000 יגרמו להתראות שווא על שיגור טילים במקום כלשהו בעולם.
 
רוסיה וארצות הברית מחזיקות מאגרים של אלפי טילים גרעיניים לטווח ארוך, ושתי המדינות מעוניינות למנוע את הסיכוי הקטן אך הרה-האסון, של טעות. המרכז יתריע על כל סימן לשיגור אפשרי של טילים על ידי או נגד כל אחת מהמדינות.

הפחד מתקלה כתוצאה מהמעבר לשנת 2000 נובע מהחשש שמערכות מחשב ישנות, שתוכנתו כשסימון השנה בתאריך יוצג על ידי שתי ספרות, יתמוטטו כאשר השנה תתחלף ל-"00" בשנת 2000, ולא יוכלו לתפקד.
בהודעה לעיתונות אמר השר סרגייב כי המרכז הוא צעד מכריע קדימה בדרך לשיתוף פעולה בין שתי המדינות. שני השרים אמרו כי הם מקווים כי בעתיד יוקם מרכז קבע משותף במוסקבה, כדי לפקח על התראות מוקדמות בשני הצדדים.

------------
תרגום: דביר וולק
Copyright Reuters Limited. All rights reserved.
Republication or re-dissemination of the contents of this
screen are expressly prohibited without the prior written
consent of Reuters Limited. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by