ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
זהירות, דורשי כאפה לפניכם 

זהירות, דורשי כאפה לפניכם

 
 
דביר וולק

על האנשים המעצבנים עם המנהגים המעצבנים שמתעקשים להפוך את הגלישה שלנו לסיוט מלא בשגיאות כתיב, ביטויים ציוריים כמו "חחחחחחחח", ואטצ'מנטים שאנחנו לא מצליחים לפתוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד ששולח אי-מיילים בלי שורת נושא
 אחד ששולח אי-מיילים בלי שורת נושא   
לא יודע מה איתכם, אבל ממחקר השוואתי מקיף שערכתי ביני לבין שני אנשים שעובדים איתי, עולה מסקנה חותכת: אנשים שיושבים הרבה שעות מול מחשב ביום, נמצאים באופן כרוני במצב של עייפות, כאב ראש, כאב עיניים, כאב בידיים, וחוסר יכולת להתרכז למשך יותר מכמה דקות רצופות במשהו אחד. החיים כגיק הם דבר בכלל לא פשוט, וצריך הרבה סיבולת, שלא לדבר על צריכת דיאט-קולה וחומרים אחרים בכמויות גדולות, כדי לעבור את היום בשלום.

אבל כאילו לשבת 23 שעות ביממה מול מסך שמרצד 80 פעמים בשניה, ולבצע את עבודתנו המעניינת נורא יום אחרי יום זה לא מספיק מבאס, יש תמיד אנשים שישמחו לבאס את הגיק המצוי עוד יותר. כבר דיברנו כאן בעבר על קולגות לעבודה שמסנג`רים כל גיק והופכים אותו לטכנאי תיקונים לעת מצוא, אבל אולי יותר מעצבנים מהם, הם אנשים שיש להם מנהגי אינטרנט קטנים וטורדניים, שלא מרפים ממך ומכאב הראש שלך, ומבטיחים שהחיים כגיק יהיו משימה קשה בהרבה. דורשי כאפה, נקרא להם מעתה, או בקיצור דורשים.

קשה לאפיין את האנשים האלה. לפעמים הם יהיו סתם ניוביז, לפעמים חסרי נימוס אינטרנטי, ולפעמים הם, ובכן - פשוט טמבלים. הנה הסימפטומים העיקריים שמגדירים התנהגות של דורש כאפה מצוי:אי-מיילים בלי שורת נושא
כמה כיף לקבל 100 אי-מיילים ביום ממוצע. וכמה כיף שלחצי מהם אין שורת נושא, או שיש להם שורת נושא סתומה כמו "היי". כך תמיד אדע שההודעות הללו הם מדורשי כאפה מצויים, ולא אטרח בכלל לפתוח אותן ולענות עליהן.

דחוף!!!!1
השימוש במילה הזאת הוא מאוד מאוד מעצבן, באי-מייל או בפורומים, בעיקר. זה עוד יותר נורא לקבל מיילים עם הכותרת הזאת, בצירוף שישה סימני קריאה ועוד מאנשים מבוגרים. ידידי הטוב מוריס הגיע לכמה אבחנות בנושא:

בתשעה מתוך עשרה מקרים, הודעות שמגיעות תחת הכותרת "דחוף", אינן דחופות יותר מכל ההודעות האחרות שמגיעות מאותו אדם. כותב ההודעה עושה זאת לא מתוך שיקול הגיוני, לפיו אכן חשיבותה של הודעה זאת עולה על זו של השאר, אלא מפני שתוכן ההודעה או הנושא שלה בוער בעצמותיו *באותו רגע מסויים*. בחמישה מתוך תשעה מקרים, המילה "דחוף!!!!1" מחליפה כליל את נושא ההודעה, ולא מתווספת אליו.

 

חחחחחחחחח


אם יצא לכם לדבר בצ`ט או באייסיקיו באחרונה, בטח שמתם לב למגפת ה"חחחחחח" שהשתלטה על האינטרנט וחחחחחחרכה כל חלקה טובה בו. מדובר בגירסה מאוד עילגת ל-LOL הוותיק והמקסים, ולשאר מחוות טקסטואליות שאמורות להעיד על חיוך או צחוק. משפט ממוצע יראה משהו כמו "חחחחחחחח ראית יצפאן איזה צחוקים חחחחחח". אישית, אני חושב שיש להוציא חוק לפיו כל אדם שמשתמש ב"חחחחחח" הוא פסול חיתון באופן אוטומטי, או לכל הפחות יש לעקר אותו כדי שלא יביא צאצאים.

מחוות גרפיות
אי אפשר להסתובב היום בפורומים או בצ`טים בלי להיתקל בשלל מחוות גרפיות מטופשות, מכוערות וחסרות חן, שמכערות את הטקסטים, הופכות אותם לקריאים פחות, ובכלל, מוציאות הרבה מן החן שהיה בטקסטים אינטרטיים שהשתמשו במחוות טקסטואליות. במקום משפטים שמורכבים משפה, אנחנו מקבלים בליל תמוה של סמיילים, גמלים ונשיקות, משל האינטרנט הוא חולצה חסרת טעם מהאייטיז. כנראה שהמג`ייפים הם מכתיבי האופנה הבולטים ביותר ברשת, כי עושה רושם שכל אתר עושה תחרות בפורומים ובצ`ט שלו על מחוות מטופשות יותר, מכוערות יותר, צעקניות יותר ונחוצות פחות.

אטצ`מנטים מבאסים
כבר דיברתי כאן על הנוהג של רבדים מסויימים באוכלוסיה המשרדית, לשלוח אט`צמנטים להודעות אי-מייל, במשקל של מגה ומעלה. זה מעצבן, וזה מרגיז, אבל לא פחות מכך מעצבן הנוהג לשלוח כל שטות במסמך וורד. חוסר התאימות בין הגירסאות, הכובד של התוכנה המעצבנת הזו, וההנחה המוקדמת והיהירה של שולחי מסמכי וורד שמי שמקבל את האי-מייל המסריח שלהם משתמש בווינדוס ובאופיס - פשוט מעצבנים. אישית, אני נמנע ככל הניתן מזה, ומעכב את התשובה להודעות אי-מייל שמגיעות עם מסמכי וורד מצורפים. רוצים תשובה של הגיק? קובץ טקסט יספיק, תודה.

רקעים מעצבנים להודעות אי-מייל
כל הרעות החולות של הסעיף הקודם, פלוס העובדה המצערת שהרקעים האלה נרעים כמו דקורציה של אולם חתונות רע במיוחד, ומקשים על קריאת הטקסט. יש תוכנה ישראלית נפוצה שבשמה לא אנקוט כאן כדי לא להעליב, אבל היא מתמחה בשטויות האלה, והייתי שמח להוריד כאפה אישית לכמה מיוצריה.

RTFM
זו תופעה שרווחת במיוחד בפורומים. פתאום נכנס מישהו לפורום, ב-99.9 אחוז מהמקרים לא חבר קבוע בו, ומשאיר הודעה בת שורה אחת כמו "אני חייב אתר משחקים דחוף למישהו יש???!!!11". או, לחלופין, שאלה טכנית סבוכה כמו "איך מתקינים אייסיקיו?". לא משנה שכל מה שהיה צריך לעשות במקרה הזה הוא לחפש שניה ברשת, או לקרוא חצי שניה הוראות ולהפעיל קצת קומון סנס - לא, אותו אדם יעדיף שאנשים אחרים ישחיתו את זמנם בחיפושים וקריאה, ולא הוא. כאפה, מישהו?

שגיהות קטיב
שגיאות כתיב ועילגות קיצונית הם לא ממש משהו שיש לדורש הכאפה האינטרנט שליטה עליו. אבל עדיין, תודו שזה תמיד מחמם את הלב לפענח מייל רהוט כמו זה, למשל: "אני תמד גולשת רק בנענה ואני מחפסת אתר של שירים להורדה ואני לא מוצאת מה אני צריכה לעשות????????????". כן, זה אקזמפלר מקורי שהגיע אלי באי-מייל לא מזמן. השגיאות במקור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by