ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
דורון טילמן

השבוע - מתיחת פנים קלה לחלונות, שינוי שמות המוני לקבצים, הורדה מהירה ונוחה ומשחקי קלפים לשיפור הזיכרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 

THE Rename

 
מאז ומעולם, אפשרויות שינוי השם לקובץ בחלונות היו מוגבלות למדי, ופרט לשינוי השם לקובץ בודד לא היה ניתן לעשות דבר. השיא הטכנולוגי בתחום זה הופיע רק בחלונות XP שהציעה לראשונה הוספת מספור אוטומטי לשם הקובץ. אבל במידה וברשותכם ערב רב של קבצים אשר זקוקים לשינוי שם דחוף, ובכמויות, כל מה שאתם צריכים, ואף יותר מזה, מצוי ב-THE Rename.

ניתן ליצור רשימה של עד 20 תיקיות לגישה מהירה בהם ירוכזו הקבצים. לאחר מכן תוכלו לבחור כיצד כל שם ייכתב, האם באותיות קטנות או גדולות, האם להחליף קו תחתי או מספר רווחים ברווח בודד וכדומה. את הגדרות שינוי השם ניתן ליחס לחלק שלפני ואחרי הנקודה. תוכלו לבחור אם להוסיף מידע לשם הקיים, כמו תאריך יצירת הקובץ וגודלו, או להחליפו במידע חדש.

אפשרויות העריכה של השם חדש מספקות אין ספור אפשרויות, אך אחת מהאפשרויות הייחודיות של התוכנה היא ביצוע שינוי לשם הקובץ על פי מידע פנימי בכמה סוגי קבצים; נאמר וברשותכם אוסף של קבצי MP3 אשר הקפדתם לסדר בו את תגיות המידע כך שיכילו את שם המבצע, השנה, שם השיר וכדומה. התוכנה מאפשרת לברור את המידע הרצוי מתוך התגית שישמש לשינוי השם וגם לבחור כיצד יופרדו הנתונים.

רשיון חופשי 2.2 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

Style XP

 
הרבה אנשים המשתמשים במערכת ההפעלה חלונות, על כל גרסאותיה, חושבים כי היה ניתן לבצע עבודה קצת יותר טובה מבחינת העיצוב. חלונות XP בהחלט מהווה צעד בכיוון הנכון, אם ממשק המשתמש הכי צבעוני שיש מאז דוס, אבל גם כאן אפשר לשפר.

Style XP אינה מתפקדת כמו כל תוכנה רגילה לשינוי מאפייני הממשק, אלא מתחברת ישירות לקבצים של חלונות. זה מאפשר לה עבודה מהירה ועשירה באפשרויות ותוך כדי שימוש במינימום משאבי מערכת כדי לבצע את עבודתה, עד למצב שהיא אפילו לא נשארת בזיכרון.

בין האפשרויות הרבות שמציעה התוכנה - יבוא של Themes מוכנים, שינוי מהיר של מאפיינים כמו צבע וגופנים, תמיכה בריבוי משתמשים שינוי הממשק עבור תוכנות ספציפיות. האפשרות החביבה ביותר היא שינוי קבוע, על בסיס יומי, שבועי, חודשי או לוגין, של Themes, טפטים וסגנונות עיצוב.

רשיון שיתופי 3.55 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

Star Downloader

 
מי לא מוריד קבצים? ומי לא רוצה תוכנה שתעזור לו/ה, לא רק להוריד, אלא גם להאיץ את התהליך? בדיוק בשביל זה יצרו את Star Downloader, אבל בניגוד להרבה מנהלי הורדות, המציעים כמות גדולה של אפשרויות, לעיתים על חשבון קלות השימוש והמהירות, תוכנה זו פשוטה וקלה לשימוש.

נתחיל בגודל הקטן יחסית להורדה והעיצוב הפשוט אך היעיל; כמו כן, ניתן לשלב את פעילות התוכנה עם הדפדפן או לחילופין, להוסיף את כתובת הקובץ שרוצים. ניתן להתחיל את ההורדה באופן מיידי, או להגדיר פעולה בשעות מסוימות; ואם אתם רוצים לישון בשקט, היא אפילו תסרוק את הקבצים נגד וירוסים, תתנתק מהאינטרנט ותכבה את המחשב.

כמו אחיותיה, גם Star Downloader תבצע הורדה בחלקים של הקובץ, כדי להאיץ את התהליך. במקרה של הורדת קובץ זיפ, אין צורך ללכת ולחפש מישהו שיפתח את הקובץ, כי התוכנה יודעת לטפל גם בהם, כך שבלחיצת כפתור הקובץ ייפתח ויותקן על המחשב. וכן, יש גם אפשרות ליצור קטגוריות שונות, כדי שלא תקבלו תיקייה אחת שמכילה אלף ואחד קבצים. ורק עוד דבר אחד קטן - אין פרסומות.

רשיון חופשי 793 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 
 

123 FREE Memory Card Games 2002

 
זיכרון אפשר לשפר, או לנסות, בכל אופן. ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר באמצעות משחק. רק שכאן לא מדובר במשחק אחד, כי אם בחמישה משחקי זיכרון מבוססי קלפים. כל אחד מציע אתגר שונה, שכולל לא פעם, גם צורך במהירות תגובה ומחשבה. במקום לספר לכם על העיצוב הנחמד אך הפשוט ועל האפשרות לשנות את חפיסות הקלפים והממשק, בואו נתמקד במשחקים עצמם.

במשחק Ace to King יוצגו בפניכם 13 קלפים שונים שעליכם להפוך ברצף כדי שיסודרו בסדר עולה, בלי להתחשב בצבע או סוג.
ב-Concentration תצטרכו שוב להתרכז במספר הקלף בלבד כדי להסיר זוגות זהים מלוח בעל 52 קלפים. Forget Me Not מציע אתגר שונה. יוצגו לפניכם 10 קלפים שונים למשך 10 שניות, ולאחר מכן תצטרכו לסדר את אותם 10 קלפים באותו סדר, כשהשעון מתקתק ברקע.
בשני משחקי ה-Memory Up תצטרכו להסיר זוגות קלפים זהים לחלוטין כאשר ברשותכם 24 או 40 קלפים.

עבור כל משחק תקבלו פרוט לגבי דרגת הקושי והסיכויים לנצח, והסבר מפורט ופשוט לגבי החוקים.

רישיון חופשי 1.4 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
Kazaa
תוכנת שיתוף הקבצים יצאה בגרסה חדשה, 1.5, המכילה אפשרות להמלצה על הורדות, כמו גם שיפור במהירות החיפוש והפעלת התוכנה.

Opera
גרסה 6.01 לדפדפן האלטרנטיבי מציעה, פרט לתיקון באגים, גם תמיכה בכפתורים במקלדת ועכבר לדפדוף קדימה ואחורה, גלילה חלקה של דפים ואפשרות לתת-תיקיות בתוכנת הדואר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by