ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים אינטרנט מהיר? תעברו דירה 

רוצים אינטרנט מהיר? תעברו דירה

 
 
עידו קינן

לחלק גדול מתושבי מודיעין אין אפשרות להתחבר ל-ADSL. האירוניה היא שהדבר נגרם מכיוון שהעיר תוכננה עם תשתית היי-טקית של סיבים אופטיים במקום כבלי הנחושת המיושנים. התושבים מתכוונים לעתור לבג"צ; משרד התקשורת: בזק מחויבת בכיסוי ארצי רק מנובמבר 2003

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בירת המודמים של ישראל. מודיעין
 בירת המודמים של ישראל. מודיעין   
שירות ה-ADSL של בזק זמין מזה כשנה ללקוחות החברה ברוב אזורי הארץ, אך לא לאלה שמתגוררים באזורים הוותיקים של מודיעין. הסיבה: תשתית התקשורת בעיר משתמשת בסיבים אופטיים, בעוד חיבור ADSL עובד על קווי נחושת. תושבי "עיר העתיד" יכולים להתחבר ל-ISDN, לחכות לאינטרנט בכבלים או ללכת לים, אבל ADSL לא יהיה להם בזמן הקרוב.

העיר מודיעין הוקמה בתכנון מוקדם, מה שמתבטא למשל בנוף שאינו מוסתר על ידי כבלי החשמל ותקשורת, משום שאלו הוטמנו בתוך האדמה מבעוד מועד. עוד זכו תושבי האזורים הוותיקים יותר של העיר לתקשורת המבוססת בלעדית על סיבים אופטיים, במקום קווי הנחושת המסורתיים. האזורים החדשים יותר כבר מרושתים בשני סוגי הכבלים. יצויין כי יישובים כפריים המרוחקים ממרכזיות בזק לא תמיד מחוברים ל-ADSL, אך בערים קיים שירות כזה.

מיכאל מרטפל, תושב העיר העוסק בתמיכה טכנית למחשבים בחברת תקשורת, התקשר לבזק על מנת לברר אודות חבילת אינטרנט מהיר, וגילה חיסרון אחד גדול של הסיבים האופטיים - הם אינם מאפשרים חיבור לשירות .ADSL מרטפל מספר שהיה מחובר לאינטרנט מהיר ב-ISDN, אולם כמות התקלות הייתה גדולה, והוא לא היה מרוצה מהשירות של בזק בזיהוי התקלות ותיקונן.
 

אריה רייזמן, כתב האינטרנט והמחשבים של מקומון "ערי מודיעין" מנסה להתחבר ל-ADSL עוד מהימים שבזק חילקה עפרונות עם הלוגו של WOW בתערוכות מחשבים. "אני פונה פעם בשבוע לשאול מתי יהיה. הם אומרים שהם לא יודעים, ושזה לא יהיה בזמן הקרוב", אומר רייזמן.

מרטפל לא מעוניין להתחבר לאינטרנט בכבלים: "לא הייתי רוצה להיות כמו מישהו שאני מכיר, שסובל את "תבל דיגיטל" רק בשביל שיוכל להתחבר לאינטרנט המהיר שלהם". רייזמן לעומתו מחכה בקוצר רוח לכבלים, שיזכו לדעתו בלקוחות רבים שנואשו מבזק.

לפי מרטפל, המצב הקיים נותן לכבלים מונופול על אינטרנט מהיר במודיעין, והוא מתכנן לעתור בעניין לבג"צ. "רוב רובם של תושבי המקום עוסקים בהיי-טק", אומר מרטפל, "ואיש היי-טק ללא אינטרנט מהיר זה כמו קולה בלי גזים". רייזמן מסכם: "אין עתיד בעיר העתיד".

דבורה שגיא, דוברת בזק, אומרת שהיו פניות נוספות של תושבי מודיעין בעניין, ומאשרת שבזק לא ערוכה לספק להם חיבור ADSL בשלב זה. לדבריה, החברה בוחנת אפשרויות להעברת שירותים רחבי פס גם במודיעין, ומשתימצא אפשרות כזו, תודיע החברה ללקוחות שנרשמו ברשימת ההמתנה.

ממשרד התקשורת נמסר: "לבזק יש חובה לספק את השירות בכיסוי ארצי תוך שלוש שנים". מאחר שהאישור לאספקת אינטרנט מהיר ניתן לבזק בנובמבר 2000, החברה עדיין עומדת בתנאי הרישיון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by