ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Ctrl+Alt+Del: המהירות מן השטן 

Ctrl+Alt+Del: המהירות מן השטן

 
 
דורון טילמן

לפני שאתם דופקים מכות רצח למודם ה-ADSL האיטי שלכם, כדאי להזכר קודם איזה מסלול מפרך עובר הקובץ הקטן שרק רוצה להגיע למחשב שלכם בשלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חדר ניתוח: מה כל כך מהיר באינטרנט המהיר?

נראה טוב, האינטרנט שלך
 נראה טוב, האינטרנט שלך   
הרבה גולשים קיוו, ועדיין מקווים, כי עם תחילת עידן האינטרנט המהיר לא נאלץ לחכות עוד שעות מול המסך המרצד כדי להוריד משחק מחשב מפוצח, סרט שעוד לא הגיע לאקרנים או סתם שירים ב-MP3.

אז נכון שה-ADSL שכבר נמצא כאן תקופה לא קצרה, החיבור בכבלים שבא עלינו לטובה ממש בקרוב ואפילו שמועות על אינטרנט לווייני, הפכו ללא מעט אנשים את חוויית הגלישה למשהו מעט יותר מהיר, אבל גם הם, וכמובן אנחנו - פשוטי העם עם המודם וה-ISDN, עדיין נתקלים בסרט שזורם לאיטו מהאתר אלינו.

לכל מי שתהה, התעצבן, חיכה, התקשר ואפילו איים בניתוק על ספק האינטרנט, הנה סיפור קצר על מאחורי הקלעים של האינטרנט ה"מהיר".

נתחיל דווקא מהסוף, מאותו קובץ נחשק, דף אינטרנט הממלא פיכם בריר, או אפילו דואר אלקטרוני מסבתא, הנמצאים הרחק בצד השני של הרשת.
 
 
נניח שהקובץ אותו רציתם מצוי על שרת (מחשב מרכזי המחובר לרשת תקשורת אליו נגשים כדי לקבל מידע כלשהו) שבעליו אינו בעל אמצעים, ולכן חיבר אותו בחיבור לא כל כך מהיר, ISDN למשל. לאותו שרת ניגשים יחד אתכם עוד 10 אנשים מארבע כנפות תבל הרוצים בדיוק את אותו קובץ. השרת שלנו ינסה להענות לבקשות של כולם, ולהעביר את המידע לכולם יחד; מכאן, שאותו רוחב פס (כמות הנתונים שיכולה לעבור בו-זמנית על קו תקשורת) נחלק בין 10 אנשים שונים. יש לזכור כי המהירות של קו ISDN מגיעה למקסימום של 12-13 קילובייט לשניה.

אבל הקובץ עדיין לא הגיע ליעדו; בדרך הוא צריך לצאת מהחברה שנותנת שירותי תקשורת לאותו שרת. חברה זו, שהיא גדולה למדי, מחוברת לחברה אחרת שנותנת לה חיבור לרשת האינטרנט העולמית. בהנחה שכל החברות האלה נותנות חיבור ברוחב פס שמאפשר העברה של כמות גדולה של מידע בינן לבין עצמן, וקווי התקשורת העולמיים גם הם אינם עמוסים, עד מהרה ימצא עצמו הקובץ שלנו באחד מהמחשבים המחברים את ספקית האינטרנט שלך, הקורא/ת הנאמן/נה, לעולם הגדול.

בדרכו לספק האינטרנט, נאלץ הקובץ להתמודד על רוחב הפס עם עוד עשרות אלפי קבצים שעושים דרכם אל ארצנו הקטנטונת, מה שמעכב אותו בדרכו; אז, כשהוא כבר כל כך קרוב, כל שנותר לו לעשות הוא לעבור לרשת הנקראת ATM, המחברת את הספק לבזק, ומשם, דרך רשת התקשורת של בזק, להגיע למרכזיה שאליה מחובר קו ה-ADSL שבצידו השני אתם יושבים.

אם עדיין לא הבנתם במה תלויה המהירות, נחזור על כך במשפט אחד: החיבור של הגולש, החיבור בין ספקית החיבור לבין ספק האינטרנט (בזק או חברות הכבלים אם מדובר באינטרנט מהיר), החיבור של ספק האינטרנט לרשת העולמית, החיבור בין הרשת העולמית לבין השרת עליו נמצא המידע שאתם רוצים. ואם אחד מאותם חיבורים הוא איטי, או עמוס, או שניהם, אז תאלצו לחכות. מה בוער לכם?

אם אתם גולשים רק ברשת הישראלית, תוכלו לקרוא יותר כאן.
 

וירוסים ואבטחה: חבילת אבטחה לחלונות 2000

מיקרוסופט שחררה את חבילת האבטחה הראשונה עבור חלונות 2000, הכוללת את כל העדכונים שיצאו מאז חבילת העידכון השנייה (Service Pack 2). פרטים נוספים וקובץ להורדה ניתן למצוא כאן.


וירוס השבוע:

עוד שבוע עבר ועוד תולעת הופיעה, Hunch שמה, המפיצה את עצמה דרך ספר הכתובות. למרות שתולעת זו מכילה הודעה וקובץ מצורף המשתנים באופן אקראי, ניתן לזהות את המכתב הנגוע בזכות הנושא המכיל את הטקסט ``Mensaje importante para`` וגם באמצעות התמונה המצורפת הנקראת ``UNSC``. הווירוס ינסה בין היתר גם לפרמט לכם את הדיסק הקשיח ללא ידיעתכם. מידע נוסף ניתן למצוא כאן.
 
 

על כל שאלה תשובה

איך עושים את זה עם ACDsee
 איך עושים את זה עם ACDsee   
*האם יש דרך להעביר את כל ההודעות שיש לי באאוטלוק אקספרס למחשב אחר? ראיתי שיש אפשרות לייצוא, אבל היא לא מאפשרת לי להעביר את הדואר.*

כדי לבצע העברה של ההודעות יש לבצע העתקה פיזית של הקבצים המכילים אותן, כמתואר כאן. הסבר הכולל גם העברה של ספר הכתובות והגדרות החשבון, ניתן למצוא כאן.

*התקנתי על המחשב שלי ACDSee ועד עכשיו הכל עבד טוב, אבל פתאום כל התמונות שלי נפתחות עם תוכנה אחרת. אני רוצה להשתמש רק ב-ACDSee. איך אני מחזירה את המצב לקדמותו?*

בתוך התוכנה הכנסי לתפריט ``Tools`` -;lt& ``File Association`` שם תוכלי לסמן באיזה סוגי קבצים תטפל התוכנה.
 
 
*קיבלתי ממישהו קובץ עם הסיומת .PPS אמרו לי שזו מצגת כלשהי, אבל אני לא יכול לראות אותה. מה עושים?*

אכן מדובר במצגת, של תוכנה בשם PowerPoint (שהיא חלק מחבילת אופיס של מיקרוסופט). כדי שתוכל לצפות במצגות, אתה זקוק לתוכנה עצמה, או ל-Viewer, שהיא תוכנה קטנה שתאפשר לך לצפות במצגת גם ללא PowerPoint.

*האם יש דרך לגרום לחלונות XP לעבוד יותר מהר? בזמן האחרון הוא התחיל לעבוד ממש לאט.*

יכולים להיות גורמים רבים לאיטיות בחלונות XP, החל מאפקטים של הממשק, מספר משתמשים בו זמנית במחשב, הפעלת הרבה תוכנות בו זמנית ועד בעיות ניהול זיכרון. לפעמים גם כיבוי הכלי לשחזור המערכת יכול לעזור.
 

מדריכים וטיפים חדשים ב-Netsupport

 
כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה, או שלחו את שאלותיכם אלינו בדואר אלקטרוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by