ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ביל היקר, 

ביל היקר,

 
 
דביר וולק

מיקרוסופט עוצרת את פיתוח התוכנה שלה לחודש ועוסקת בתיקון באגים. לרגל המאורע, פונה הגיק במכתב אישי נוגע ללב לידידו (לשעבר) ביל גייטס, בו הוא מבקש רחמנות על יישומים עבריינים - ואם אפשר, פינגווין בתור הלוגו של חלונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו עגילה. ידידי (לשעבר) ביל
 אבו עגילה. ידידי (לשעבר) ביל   
יש ימים בהם אתה קם בבוקר, פותח את העיניים בקושי אחרי לילה ארוך ברשת, מזדחל למשרד בקושי לעוד יום ארוך שנראה בדיוק כמו זה שאחריו וזה שלפניו, פותח את האינטרנט לעבור על האתרים החביבים עליך - ופתאום בין פיגוע לעליה במחירי ה-DRAM, אתה מוצא ידיעה שמפיחה אור בעיניך, חום בלבך ותחושה נעימה בעוד כמה מקומות. כזה היה אחד הבקרים בשבוע שעבר, בו נתקלתי לפתע בידיעה המשמחת לפיה מיקרוסופט עוצרת את הפיתוח של כל מוצריה לחודש, ותתרכז רק בתיקון באגים ופרצות אבטחה.

שזה נחמד, בהתחשב בעובדה שברוב הימים לא רק שאתה לא מוצא ידיעות מחממות לב שכאלה, אתה גם צריך לעשות ריסטארט למחשב בערך שלוש פעמים ביום כדי שהוא יסכים לעשות פעולות סבוכות כמו לפתוח אי-מיילים ששוקלים ארבעה מגה (הו, כן, שוב החבר`ה בשיווק תקעו לוגו ענק בביטמפ מעל מסמך של חמש שורות), או חלילה לפתוח חלון אקספלורר.

עכשיו, תאמרו ודאי - למה הם נזכרו דווקא עכשיו? זה לא משהו שהיה צריך לקרות לפני עשר שנים? והאם באמת לשים 20 אלף מתכנתים על כמה עשרות מיליוני שורות קוד עם עשרות אלפי באגים וחורי אבטחה למשך חודש באמת יפתור משהו? והשאלה הכי חשובה - האם זה אכן יעזור לנו במשהו בפעם הבאה שהיישום יבצע פעולה בלתי חוקית ולכן ייסגר?

ובכן, מיד עם קריאת הידיעה פצחתי במשחק סוליטייר סוער, השלכתי מהדקי נייר על שותפתי לחדר מרוב שמחה והוצאתי כמה מיילים בנושא לעמיתיי המשעממים לעבודה. אחרי שהרגתי ככה איזה שעתיים שלוש, החלטתי לעשות מעשה. לא לעבוד, חלילה. כיוון שכותב שורות אלה הוא אדם פרגמטי לפרקים, לא אסתפק בהמהום חלוש של "יהיה בסדר". ישבתי והרכבתי עבור אותו בחור צעיר המתקרא ביל גייטס, שכה מוטרד מהבאגים בתוכנות שלו, רשימה של שיפורים שהוא חייב לעשות בתוכנותיו הדלוחות, כדי שאלה יהיו ראויות באמת לתואר "תוכנות". ורק בקשה אחת קטנה: ביל, אם אתה מיישם את זה, בבקשה תן קרדיט ולינק (אחר כך כבר נתבע אותך על הפרת זכויות יוצרים, מניאק).
 

כפתור קיצור אחד במקום ctrl+alt+del

הצעת המדור ללוגו החדש של חלונות. והמבין יבין
 הצעת המדור ללוגו החדש של חלונות. והמבין יבין   
הרי קונטרול-אלט-דל היא הפעולה הפופולרית ביותר במערכת ההפעלה שלך, בילי. למה לעזאזל אני צריך ללחוץ על שלושה כפתורים בו-זמנית כדי לבצע אותה, ואז עוד לבחור אם אני רוצה לכבות את המחשב או במטותא לסגור תוכנה סוררת? מה שצריך הוא מקש קיצור מהיר אחד שסוגר מיד את כל התוכנות שלא עובדות כמו שצריך. ואיך הוא יידע איזה תוכנות לא עובדות כמו שצריך? כמובן! הרי כל התוכנות לא עובדות כמו שצריך.

תמונות של ערומות ברקע של הסוליטייר
ממילא זה מה שאנחנו עושים כל היום, אז לתת לנו להסתכל על תמונות של דגים משעממים ברקע של קלפי הסוליטייר? תהיו נחמדים, שם ברדמונד, וסדרו לנו משהו לשטוף בו את העיניים בזמן שאנחנו עובדים כל כך קשה.

לשנות את הלוגו של חלונות למשהו ידידותי יותר
מה בדיוק רציתם להגיד עם ארבעת החלונות האלה? "שלום, אנחנו חברה נורא משעממת, והיי, תראו, אנחנו גם יודעים לצייר ריבועים עם ארבעה צבעים"? מה שאתם צריכים הוא לוגו ידידותי, חמים, שישדר מעט חיבה כלפי המשתמש. אולי תנסו איזה חיה? פינגווין, למשל. מה אתם אומרים?
 

רחמנות על יישומים שמבצעים פעולה לא חוקית

מה זה המילה הזאת, זה בטורקית?
 מה זה המילה הזאת, זה בטורקית?   
מה כבר רצה האקספלורר המסכן? לפתוח לינק? מיד נקבל הודעה לפיה "היישום ביצע פעולה לא חוקית ולכן ייסגר". נו, תראו לי איפה בדיוק כתוב שזו פעולה לא חוקית. וגם אם זו פעולה לא חוקית, למה ללכת כל כך רחוק ולהרוג את התוכנה המסכנה? היא בסך הכל התבלבלה מעט. נסו במקום זאת ללכת על חיסול ממוקד, זה עובד פצצות אצלנו בישראל.

שהספלר של וורד יזהה את המילה `מיקרוסופט`
באמת בקשה פשוטה (ראו תמונה). נכון שזו לא מילה בעברית, אבל אל תתלוננו אחר כך שאנחנו קוראים לכם "השטן" - זה פשוט הביטוי הכי קרוב שהספלר מכיר.
 
 

לשלב קצת בדיחות במסרי ההתקנה

אתם באמת חושבים שכשאני מתקין חלונות XP במשך שעה אני צריך לראות לופ של מסרים שוטפי מוח שאומרים לי כמה אתם נפלאים? אתם באמת חושבים שמישהו מאמין לזה? שימו קצת בדיחות, תנו משהו לקרוא. אולי איזה טור של עוזי וייל, משהו? שמעתי שזה חזק אצל הצעירים.

הגנה ראויה מווירוסים
הפעם בקשה מעט יותר רצינית. אם עוד פעם אחת אני מקבל סקריפט מטופש באאוטלוק ששולח את עצמו לכל העולם, אני נשבע שאני מפרוורד אותו ישר ל-billg@microsoft.com.

וביל, תסתפר כבר
באמת לא נעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by