ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'יימס בונד נגד אוסטין פאוורס 

ג'יימס בונד נגד אוסטין פאוורס

 
 
עידו קינן

רוצים לראות את הקדימון לסרט החדש בסדרת אוסטין פאוורס? צו מניעה מטעם בעלי הזכויות של ג'יימס בונד גרם להסרה של הקדימון מהאינטרנט; אבל ענקיות המדיה טרם הפנימו, שלעצור זרימת מידע באינטרנט זה כמו לרוקן את הים במסננת. שאגדליק!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמישהו ינסה לעצור אותו. הפרומו של  אוסטין פאוורס - גולד ממבר
 שמישהו ינסה לעצור אותו. הפרומו של אוסטין פאוורס - גולד ממבר   


אתרים וקדימונים (טריילרים) של הסרט החדש בסדרת "אוסטין פאוורס" הוסרו מהאינטרנט על ידי אולפני ניו ליין, מפיקי הסרט. צו מניעה, שהוצא על ידי מחזיקי הזכויות על סרטי ג`יימס בונד, אוסר את השימוש בשם שנבחר לסרט, שהוא חיקוי לשם של סרט של בונד. רוצים בכל זאת לראות את הקדימון? בשביל זה, כמו שנאמר, יש אינטרנט.

אולפני MGM, המפיקים את סרטי ג`יימס בונד, וחברת Danjaq הבריטית, בעלת הזכויות על המותג, השיגו צו מניעה האוסר על ניו ליין לכנות את הסרט החדש בסידרת אוסטין פאוורס בשם "גולדממבר". השם הוא משחק מילים על "גולדפינגר" (אצבע הזהב), שמו של אחד מסרטי בונד המקוריים.

"גולדממבר" בתרגום חופשי הוא "איבר הזהב". כן, בדיוק האיבר שאתם חושבים. אגב, שמו של הסרט הקודם בסדרה היה "אוסטין פאוורס, המרגל ש`תקע` אותי", בדיחה על שם סרט אחר של ג`יימס בונד, "המרגל שאהב אותי". "ל-MGM ו-Danjaq יש מדיניות של אפס סובלנות ללכל אחד שינסה לסחור בזיכיון של ג`יימס בונד ללא אישור", נמסר מדובר MGM.
 
אינטרנט זה גרובי, בייבי. או משהו
 אינטרנט זה גרובי, בייבי. או משהו   

"אנחנו כרגע בתהליך הבוררות, ומנסים לפתור את העניין בהתאם לכללי ה-MPAA (איגוד הקולנוע האמריקאי). עד אז, נתייחס לסרט כ`החלק השלישי של אוסטין פאוורס,", מסרה ניו ליין לאתר Eonline. בינתיים, הוסר הקישור לקדימון לסרט מאתרי יאהו!, אפל ו-Movies.com של דיסני.

אולם מבדיקה של נענע עולה, שניתן לצפות בו במספר דרכים. באתר movies.com נוטרל הלינק לצפייה בקדימון, אך הוא זמין בעמוד פנימי של האתר. אתר אפל הסיר את עמוד הסרט, אך ניתן לצפות בקדימון בעותק-מטמון (cache) שנשמר במנוע החיפוש גוגל.

בנוסף, ניתן לצפות בסרט ישירות משרתי אקמאי, המספקת שירותי אחסון קבצים לחברות, ובין השאר לאפל. רוצים לשמור את הקדימון? קליק-ימין על הלינק, ואז "Save Target As". וכל זה בלי שבדקנו בכלל אם יש אתרים פרטיים ששמרו עותקים של הקדימון.
 
אבל הקדימון הוא הקטן שבבעיותיה של ניו ליין. לפי אתר הסרטים IMDB, יגלם מייק מאיירס בסרט החדש את אוסטין פאוורס, ד"ר איוול - אויבו הנצחי, Fat Bastard הזכור לטוב, וכן דמות חדשה ששמה, ניחשתם נכון - גולדממבר. אם ניו ליין לא תשיג פשרה עם MGM, היא תיאלץ לבצע תיקונים בסרט, לצלם קטעים שלמים מחדש, ואולי אפילו לבצע שינוי דרסטי בעלילה.

אגב, צילומי הסרט החדש בסדרת ג`יימס בונד, שם זמני "בונד 20", החלו החודש באנגליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by