ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

החלפת קבצים בין חברים בדרך מאובטחת ויעילה, שמירת סיסמאות ושמות משתמש, פורומים בעברית ואוסף גרסאות של משחק הסוליטייר הקלאסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Free PeerFTP File Sharing

 
כל מי שמבלה חלק זה או אחר של זמנו בהורדת קבצים ותוכנות מהרשת, נתקל בוודאי לא פעם במושג .FTP מדובר בפרוטוקול ייעודי להעברת קבצים באמצעות האינטרנט, ולפיכך השימוש בו הוא גם הדרך היעילה ביותר להעלאה או הורדת של קבצים אל הרשת או ממנה. קיימות תוכנות FTP רבות המאפשרות לבצע את הפעולות הללו בקלות ובמהירות, וכעת תוכלו גם להפוך את המחשב שלכם למשהו דמוי שרת FTP, כך שניתן יהיה להתחבר אליו ולהעתיק ממנו קבצים.

Free PeerFTP File Sharing היא תוכנה שמאפשרת למשתמשים אחרים להתחבר אל המחשב שלכם ולהעתיק ממנו קבצים. נשמע אולי מסובך ומאיים, אבל במציאות זה הרבה יותר פשוט: הגישה ממחשב אחר אפשרית רק אל התיקייה שאתם קבעתם, ורק באמצעות סיסמה. האדם שלו אתם מעונינים להקנות גישה אל הקבצים יקבל בדואר אלקטרוני קישור אל התיקייה ואת הסיסמה הדרושה, ויוכל להעתיק ממנה, ורק ממנה, את הקבצים אל המחשב שלו.

התוכנה מציעה גם כמה וכמה אפשרויות מתקדמות יותר. ניתן, למשל, לתת לאחרים הרשאות להעתקת קבצים אל המחשב שלכם, ליצירת ספריות ואף למחיקת קבצים או ספריות. מובן שלא מומלץ לאפשר למישהו שפגשתם אתמול בצ`אט למחוק לכם את הספרייה המכילה את קבצי ההפעלה של Windows, אולם האפשרויות האלה בהחלט שימושיות כאשר מדובר בחברים או בבני משפחה שאתם סומכים עליהם. התפעול של התוכנה, אגב, פשוט מאד, וגם אם מושגים דוגמת FTP גורמים לכם לתפוס מרחק - כדאי לנסות.

רשיון חופשי 1.3 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

Any Password

 
הדרך הפשוטה והמהירה ביותר להבטיח את פרטיות הגולשים הייתה ונשארה שימוש בשם משתמש וסיסמה. תוכנות רבות ואתרי אינטרנט המעניקים שירות אשר מבוסס על זיהוי המשתמש, מבקשים מאיתנו לבחור שם וסיסמה בעת הרישום, והתוצאה של כל זה היא אוסף ענק של שמות משתמש וסיסמאות. בוודאי גם אתם מצאתם את עצמכם מקלידים בכניסה ל"הוטמייל" את שם המשתמש של איי.סי.קיו, ביחד עם הסיסמה של קאזה, במיוחד אם אתם חולקים את השימוש במחשב עם שותפים נוספים, ואין באפשרותכם לשמור ולמלא באופן אוטומטי את שם המשתמש והסיסמה.

Any Password מציעה פתרון פשוט ויעיל לבלגאן. בעזרת התוכנה ניתן לשמור בצורה מרוכזת ומאורגנת את כל שמות המשתמש והסיסמאות שלכם, ולשלוף אותם ברגע המתאים. הפרטים נשמרים ברשומות, המוצגות במבנה של עץ תיקיות. בכל רשומה ניתן לשמור את שם המשתמש, את הסיסמה המתאימה, את כתובת האתר הרלוונטי וכן להוסיף הערות או הסברים במקרה הצורך.

אפשרות שימושית אחרת שמציעה התוכנה היא ייצור סיסמאות באופן אקראי. הרי לכולנו נגמרים בשלב כלשהו תאריכי ימי ההולדת/ הכתובת של החברה הקודמת/ הגיל של הכלב וצריך להמציא סיסמאות יש מאין. Any Password תשמח לחולל עבורכם סיסמאות חדשות, אחרי שתקבעו אילו סימנים יכולים להופיע בסיסמה ומה יהיה אורכה. על קובץ הסיסמאות ניתן להגן באמצעות - ניחשתם נכון - סיסמה, שהיא היחידה שצריך לזכור מעכשיו.

רשיון חופשי 524 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 

בירבורים

 
בנוסף לשיתוף קבצים ולצ`אטים על סוגיהם השונים, הביאה הרשת לעולם גם את תרבות הפורומים. כל פורטל המכבד את עצמו מציע פורומים במגוון אינסופי של נושאים, וגם אתרים קטנים יותר מאפשרים לגולשים למלא עמודים שלמים בהגיגי ליבם. עם זאת, כל הפורומים הללו מבוססי דפדפן, ועובדה זו מגבילה את האפשרויות שהם מציעים לכותבים, ולעתים גם גורמת לבעיות שונות.

בירבורים, כפי שניתן להבין מהשם, היא תוכנה ישראלית, שמנסה לעשות לפורומים את מה שעשו תוכנות המסרים המיידיים השונות לצ`אטים הרגילים. לאחר רישום ובחירת שם משתמש וסיסמה יכול כל אחד להשתתף בקבוצות דיון בנושאים מגוונים תחת ממשק עברי, כאשר התוכנה מבטיחה נוחות, מהירות רבה ומיעוט תקלות לעומת הפורומים המסורתיים.

בנוסף לקבוצות הדיון, התוכנה מציעה כמה אפשרויות שימושיות אחרות. לכל משתמש יש תיבת דואר אישית, שבה הוא יכול לקבל הודעות פרטיות ממשתתפי הפורום, וכמובן גם לשלוח הודעות בחזרה. ניתן גם (איך לא) להחליף קבצים, לחפש משתמשים ולהשתתף בסקרים שונים, ובסה"כ מדובר ברעיון מעניין, ובאפשרות נוספת להכיר חברים וירטואליים חדשים.

רשיון חופשי 1.78 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
 

Free Solitaire

 
אם תפשפשו בזיכרונכם ותנסו להיזכר מהו משחק המחשב הראשון בו שיחקתם, אחת מהאפשרויות היותר סבירות היא הסוליטייר. הסיבה ברורה: משחק זה, יחד עם כמה משחקים פשוטים נוספים, הוא חלק בלתי נפרד ממערכת ההפעלה Windows, שכולנו פחות או יותר משתמשים בה, עוד מימי הגרסאות הראשונות שלה. מכיוון שמדובר במשחק זמין בכל מחשב, הכללים שלו פשוטים והמאמץ המחשבתי הנדרש עבורו הוא מינימלי, ואין פלא שהוא כה פופולארי.

Free Solitaire מגיש לכם את המשחק החביב הזה, עם כמה וכמה בונוסים. המשחק מציע מספר גרסאות של סוליטייר, כאשר לכל גרסה חוקים מעט שונים, אך הרעיון הכללי זהה בכולן. ניתן לשנות את גודל הקלפים, לקבוע את הצבע של לוח המשחק ואפילו לבחור את התמונה שתופיע על גב הקלפים. שחקנים מתחילים יכולים גם לקבל עצות וטיפים אודות מהלכים מומלצים, ואפשר כמובן גם למצוא הוראות מפורטות לכל המשחקים.

רשיון חופשי 1.8 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by