ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עם קיטבג - למה לא מטילים את הפצצה? 

עם קיטבג - למה לא מטילים את הפצצה?

 
 
 שלום טוקשה וצוותו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ידוע הרי לכולם, שלישראל יש כוח הרתעה אטומי. מדוע אף אחת מן הממשלות לא הטילה את הפצצה, וחלאס עם כל הפיגועים האלה?
אהוד גרץ, חיפה
 

תא"ל (מיל.) דני גיבור, לשעבר סגן ראש המוסד, עונה:

הכור בדימונה - עטיפת הספר `ישראל והפצצה`
 הכור בדימונה - עטיפת הספר `ישראל והפצצה`   
אהוד היקר,
שאלתך - במקום.

פעמים רבות התלבטנו, אנו בצמרת הבטחונית של המדינה, האם כדאי באמת להשתמש פעם אחת ולתמיד בכושר ההרתעה שלנו, מה שבוודאי יגביר את כושר ההרתעה שלנו עשרות מונים, כי השימוש הטוב ביותר בכושר הרתעה, כידוע, זה לתת איתו אחת על הראש, ודי.

ועכשיו אני אפתיע אותך בגילוי קטן: אכן השתמשנו פעם בכוחנו האטומי. ואולי הגיע הזמן לגלות את הפרטים של מבצע סודי זה. זה קרה בשנות החמישים, בדימונה, עת הקמנו את הכור. בן גוריון הגיע אז לפתיחה החגיגית. לצערם של רבים מהמשתתפים, הוא שכח את משקפיו, מה שגרם לו להתבלבל בין הסרט האדום לכפתור האדום.
 
 
אני זוכר את שמעון פרס צועק: "דוד! דוד!"

ובן גוריון אמר: "שה, נודניק, דבר איתי אחר כך."

ולחץ.

לא קרה אסון, כי הפצצה לא עבדה. זאת אומרת עבדה, אבל שונה ממה שציפו. במקום פטריה אטומית, נהייה בשמיים ענן קטן של דיכאון, וכולם ראו איך הוא גדל וגדל ועוטף את כל הנגב. הוא עדיין שם, אם תשימו לב.

וזאת האמת על כוח ההרתעה הגרעיני שלנו, שעם כל הכבוד לא מסוגל להרוג מליונים כמו שחושבים, אבל מסוגל להכניס מליונים לדיכאון.

ומדי פעם משתמשים בו, בהחלט. על הרשות הפלסטינית, למשל, משתמשים בו לפחות פעם בחודש. להוציא להם את המצב רוח, שלא יהיו יותר מדי מרוצים מהמדינה דמיקולו שלהם.

ואם תשימו לב, תוכלו לראות שהדיכאון הפלסטיני הוא מין דיכאון באר-שבעי כזה, דיכאון דימונאי-שדרותאי כזה. ויש כאלה שחושבים שזה נראה דומה כי שני המקומות - הנגב והרשות הפלסטינית - מוכי אבטלה.

אבל לא.

זה בגלל הפצצה. שהיא לא הורגת, אבל מוציאה את החשק. מוציאה לגמרי. בגלל זה בן גוריון ואשתו פולה, אחרי מה שקרה שם בכור האטומי, הם יותר לא...

נו, כשחוטבים עצים, אז עפים שבבים. כמו שאמרתי לאשתי במשפט הגירושין שלנו, שהסעיר את המדינה בשנות החמישים. אימפוטנט, היא קראה לי. לי! שעמדתי מטר מהפטריה כשלחצו על הכפתור!

אח, נשים, נשים, מה הם מבינות בבטחון.


----------
כל שאלה, כל תהיה, כל בעיה - המומחים שלנו לשירותכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by