ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אוהבים מודרנים, פעם אחרונה 

אוהבים מודרנים, פעם אחרונה

 
 
עוזי וייל

רשימה אחרונה על אוהבים מודרנים: עוזי וייל על קווי מתאר עדינים של החמצה ומרירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רשימה אחרונה מהסדרה המקסימה של סטפני תיאובלד, והפעם על דייב, בן ה35-, שמספר לנשים שהוא בן 28 כי הוא קרא שזה הגיל שנשים מעדיפות.

ולפני שאנחנו נפרדים מסטפני ומרשימותיה הנוגעות ללב, הסבר קצר על הסיבה שבגללה אני מתעקש לכנות אותן "יצירות מופת קטנות".

זה לא בגלל האנשים שהיא כותבת עליהם, וזה לא בגלל שיש לה, או אין לה, מה להגיד. זה בגלל עדינות הנגיעה שלה, ודיוקה. כל אחד מהאנשים שעוברים מהפנקס הקטן שלה אל דפי העיתון מתואר ביד כה קלה, כה בוטחת, שאתה מרגיש שהרבה מעבר לניסיון שלה לצייר פורטרט של "סקס ואהבה בעיר המודרנית", היא מנסה - ומצליחה - לתאר את דייב.

או את קייט. או את ליזה. או את כל אותם אנשים שהיא כותבת עליהם בקווי מתאר כל כך מעטים, אבל כל כך מדויקים. אתה מרגיש שהאנשים האלה יושבים מולך, בעבודה, רכונים על מסך המחשב שלהם, ומספרים לך על משהו שקרה להם אתמול.

זה בדיבור. זה בתיאור. העוצמה שלה, של סטפני תיאובלד, מתבטאת בקנה המידה הקטן שהגדירה לעצמה. מעין רישום מהיר, בטוח, כנה, של אנשים שבסופו של דבר, את כולם, היא אוהבת. לא אוהבת עד כדי כך שתתעלם ממגרעותיהם; לא-לא, מגרעותיהם הן בדיוק נושא הכתיבה שלה.

אבל אוהבת אותם עד כדי כך שתשים לב מאיפה הם באים, מה הם רוצים באמת, ואיך הם מתנהלים בעולם. עד כדי כך שהיא שמה לב לצליל ההחמצה הדקיק, העצוב, שהוא פסקול חייהם.
 
לדייב יש אובססיה: לחיות בהווה. זה כל מה שהוא שומע בזמן האחרון. כל פעם שמישהו עושה משהו שעומד לאמלל אותו במשך חודשים, הוא אומר: "טוב, לפחות אני חי את הרגע. מחר אני יכול להידרס." ועכשיו, כשהוא מרים את ראשו מהכרית ומביט בנערה הזרה ששוכב במיטתו, הוא נזכר שלהווה יש מגבלות משלו.

הוא היה מת שאיזה אוטובוס יכנס ישר בתוך הקיר אל תוך הדירה שלו, ויקח אותו לאיפשהו מעניין - אולי העתיד, שם קייט מוס ממתינה לו מעבר לפינה. דייב שולט בטכניקת הזיון-ללילה-אחד עד לפרטיה הקטנים ביותר. הכי חשוב זה לתת להן להבין שאתה בן 28 (הוא בן 35), כי אחת מידידותיו אמרה לו פעם שנשים מעדיפות גברים בשנות העשרים המאוחרות, כי אלה אינם נושאים על כתפיהם שק של אכזבות רגשיות, ואינם יודעים עדיין כמה החיים נוראים.

שבע מתוך עשר פעמים, משהו מעצבן קורה בזיונים-ללילה-אחד של דייב. כשסוף סוף הוא הביא את הבחורה הנוכחית אליה הביתה, בשלוש לפנות בוקר, היא שאלה אותו אם הוא רוצה לאכול לזנייה תרד - מובן מאליו שהוא לא רצה.

כשהיא גמרה לאכול את הלזנייה שלה, היא הביטה בו בעיניים ואמרה: "אני חושבת שאתה מפחד לחבב אותי", משפט הקפיץ לו את הפיוזים, כי זה משהו שאתה אמור להגיד אחרי שאתה יוצא עם מישהו כמה חודשים. אבל זה הטריד אותו, כי הוא חשב: אולי זה נכון. הוא רשם לעצמו להפסיק לקרוא את ההורוסקופ, כי ברור שזה עושה אותו שקוף מדי.

המצחיק הוא, שהסיבה היחידה שדייב מחפש זיונים ללא הרף בגלל שהוא לא מצליח להשתלט על אמנות הזיון הידידותי עם ג`מיימה. דייב "יוצא" איתה כבר שלושה חודשים, והוא היה רוצה שזה יתקדם למשהו יותר משמעותי. אבל הדבר היחיד שג`מיימה אמרה לו בנושא זה, "אני מחבבת אותך, ואני לא מתכוונת לאיך שזה נשמע - אני מתכוונת באמת."

שבוע אחר כך, אחרי שהם הזדיינו וג`מיימה רצה החוצה לפגישה עם הפסיכולוג שלה, דייב נשאר במיטה. הוא חושב לעצמו בחיוך: "אני תמיד חושב שיש שם, בחוץ, מישהי אחרת. ובאמת יש. רק שכשאתה מתחיל להכיר אותה, אתה מצטער שהיכרת אותה."

המאמר המלא:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by