ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Ctrl+Alt+Del: תמיכה, טיפים וטריקים 

Ctrl+Alt+Del: תמיכה, טיפים וטריקים

 
 
דורון טילמן

והשבוע: איך בוחרים קוטלי פרסומות, איך כותבים באופן אוטומטי ומה עושים נגד המרגלים הקטנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חדר ניתוח: אימת הפרסומות הקופצות

PopUp Killer
 PopUp Killer   
זה באמת לא משנה איפה אתם גולשים; בין אם מדובר בפורטל החביב עליכם ועד לאחד מהאתרים שאתם פוקדים "רק בשביל המאמרים", בטוח שנתקלתם בפרסומות קופצות (Pop Up Ads). אם היה מדובר בחלון אחד קטן בטח לא הייתם מוטרדים יותר מדי, אבל כשכמות הפרסומות עולה על כמות התוכן, הגיע הזמן להשיב מלחמה.

תוכנות נגד פרסומות פועלות בשלוש דרכים עיקריות: מנגנון זיהוי אוטומטי; מסננים ספציפיים נגד אתרים ופרסומות; והוספה והסרה ידנית של כתובות מרשימות אתרים `מותרים` ו`אסורים`. חלק מהן מתמזגות לתוך הדפדפן וחלקן פועלות מבחוץ, ומכאן ההפרשים בגדלי הקבצים ומהירות העבודה. בנוסף, תוכנות מסויימות מצהירות על מניעת הופעת החלונות עוד לפני שהם יורדים למחשב, דבר החוסך בזמן וברוחב פס, בעוד אחרות סוגרות את החלונות רק לאחר הופעתם. לפניכם ארבע תוכנות מומלצות:

Pop-Up Stopper היא הפשוטה ביותר. לאחר ההתקנה, כל שנותר לעשות הוא לענות על כמה שאלות פשוטות, והתוכנה מוכנה לעבודה. במידה והתוכנה כשלה במלאכתה, תוכלו להגדיר שימוש בטכניקות אגרסיביות יותר למלחמה בפרסומות. שימו לב: לעיתים לא מתאפשרת פתיחת חלונות `כשרים`; במקרה כזה, פשוט כבו את התוכנה על ידי לחיצה כפולה על האייקון בתחתית המסך, והפעילו מחדש.

PopUp Killer כבדת המשקל, משתמשת בין היתר גם בפילטרים מוכנים מראש שיצרה החברה ומשתמשי התוכנה כדי למנוע קפיצה של חלונות. התוכנה מאפשרת יצירת רשימות אתרים מותרים ואסורים לקפיצת חלונות, משתמשת במנוע זיהוי חכם, ומאפשרת לבחור איזה אפקט קולי יושמע בעת ביצוע `הריגה` של מודעה. למרות כל החידושים, התוכנה עובדת לאט למדי, וניתן להבחין בברור בחלון המודעה נפתח ונסגר.
 
Popup Cop
 Popup Cop   
ייחודה של Zero Popup הוא בכך שהתוכנה נטענת אוטומטית עם הפעלת הדפדפן. למרות גודלה הזעיר, היא מתמודדת בהצלחה עם רוב הפרסומות, עד כדי כך שחלונות חוקיים לחלוטין לא נפתחים. ניתן לתקן זאת על ידי הוספת הכתובת לרשימת האתרים בהם מותרת קפיצת חלונות, או פשוט ללחוץ על הקישור הבעייתי יחד עם מקש ה-Ctrl.

גם Popup Cop, כמו קודמתה, עולה כסף, אבל בתמורה היא מאפשרת לבחור האם לבטל חלונות אנימציה, סקריפטים, קוקיז ודומיהם. בקלות רבה יחסית, ניתן לבחור את רמת ההגנה נגד פרסומות ושאר הרכיבים, ולצפות בפרסומות שכובו. עד כאן סקירת התוכנות, אם עדיין לא הצלחתם לבחור, פשוט הורידו את כולן, ונסו על דף הבדיקות.
 

וירוסים ואבטחה: העולם האפל של הפרסום

ZoneAlarm
 ZoneAlarm   
כולנו מכירים את התוכנות החביבות אשר ניתנות לשימוש חינם תמורת דבר אחד קטן - צפייה בפרסומות. רשיון שימוש כזה נקרא Adware, והוא אומר למעשה, כי תמורת הצגת פרסומות, השימוש בתוכנה יהיה בחינם.

על מנת להבטיח כי המפרסם ומפתח התוכנה ירוויחו את לחמם, נשתל בתוכנה רכיב נוסף, אשר שולח לחברת הפרסום מידע אודות פעולותיכם דרך האינטרנט כאשר אתם מחוברים. כך מנסים המפרסמים להבטיח כי המשתמש יזכה לראות רק את הפרסומות המתאימות ביותר עבורו.

אבל, אם התוכנה אינה מצהירה באופן גלוי וברור כי היא שולחת מידע אודות הפעילות שאתם מבצעים בתוכנה ו/או במחשב, הרי שמדובר בתוכנת ריגול (Spyware).

הסכם השימוש המופיע בעת התקנת תוכנות (End-User License Agreement) - המסך בו יש ללחוץ על מסכים/לא מסכים ברוב המקרים - אמור להכיל מידע לגבי איסוף ושימוש במידע, אבל השפה המשפטית והניסוחים המפותלים מרחיקים את רובנו מקריאה מדוקדקת. הברירות העומדות בפניכם הן מודעות והמנעות משימוש בתוכנות שכאלה, הסרה של רכיבי הריגול (דבר שעלול לפגוע בפעולת התוכנה), או פשוט מניעת מעבר מידע ביניכם לבין המפרסמים.
 
 

תולעת חדשה

גם השבוע תוקף אותנו וירוס תולעת חדש, Gigger שמו. הוא מופץ דרך ספר הכתובות, באמצעות הודעה עם הנושא "Outlook Express Update" וקובץ בשם "Mmsn_offline.htm". הווירוס ינסה למחוק קבצים ולפרמט את הדיסק שלכם, אז אנא, הקפידו להשתמש בתוכנת אנטי וירוס.

מידע נוסף על הווירוס ודרכי התגוננות אפשר למצוא כאן.
 

טיפ השבוע: כתיבה אוטומטית

 
הטיפ הבא מיועד לכל אותם אנשים שמבלים ימים כלילות, רכונים מעל המחשב וכותבים סיפורים, מאמרים או סתם הגיגים במעבד התמלילים Word. במקום לרשום שוב ושוב את אותה מילה, ניתן לחסוך זמן יקר, ולהשתמש בתיקון השגיאות האוטומטי, בעזרתו תוכלו להחליף רצף אותיות - `אנצ`, למשל - במילה קבועה - אנציקלופדיה.
 

מדריכים וטיפים חדשים ב-Netsupport

 

מדריכים ברשת

פינת העזרים של אמיר מכילה, בנוסף לביקורות על תוכנות, גם אוסף של טיפים וטריקים. מדי שבוע מתפרסם הסבר חדש הנועד להקל על השימוש במחשב ולפתור בעיות.

אתר פרטי, המכיל אוסף של בעיות ופתרונן לתוכנות הנפוצות Internet Explorer ו-.Outlook Express כולל מידע על בעיות שונות, כולל אלה הנגרמות מתוכנות אחרות, וירוסים ושאר תוכנות מפוקפקות.


כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה, או שלחו את שאלותיכם אלינו בדואר אלקטרוני.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by