ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט בכבלים מעבר לפינה 

האינטרנט בכבלים מעבר לפינה

 
 
עידו קינן

זו החדשה העיקרית מהדיון שנערך אמש בוועדת האינטרנט של הכנסת. עוד נדונו - המחירים הגבוהים של האינטרנט המהיר, השירות הגרוע שמקבלים גולשי ה-ADSL של בזק, פיילוט לאינטרנט בלוויין, רשות לפיקוח על האינטרנט, ובדיחת קרש של רובי ריבלין לסיום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקווה לאינטרנט בכבלים בחודש הקרוב. ריבלין
 מקווה לאינטרנט בכבלים בחודש הקרוב. ריבלין   
חברות הכבלים תקבלנה אישור לספק תשתית אינטרנט בפברואר, בזק לא תורשה להעלות את מחיר חבילת הגלישה החופשית, ומשרד התקשורת ישקול להוציא מכרז LMDS חדש בתנאים מקלים. דברים אלו עלו מישיבת ועדת האינטרנט, שנערכה אמש (שני) בכנסת.

נושא הישיבה היה "האינטרנט המהיר ומדיניות המחירים", נושאים שמשולבים זה בזה, כך לדברי יו"ר הועדה, ח"כ מיכאל איתן. חברי הוועדה והנוכחים בדיון יודעים, לדבריו, ש"אינטרנט מהיר במחיר סביר, ואולי אפילו ללא תשלום בכלל, אמור היה להיות השקעה טובה ביותר בתשתית חיונית למדינה מתקדמת בעידן המידע, לא פחות מכבישים ומסילות ברזל. האינטרנט המהיר בכל בית, בכל מוסד, בכל משרד ובכל עסק, היה מביא את מדינת ישראל להיות מדינה מתקדמת בצמרת המדינות המתפתחות, המפותחות, בעידן המידע".

חברות הכבלים תקבלנה רשיון לאספקת אינטרנט

שר התקשורת, ראובן ריבלין, אמר בישיבה שחברות הכבלים תקבלנה רשיונות לאספקת תשתית אינטרנט, והביע תקווה כי כבר בחודש הקרוב תוכלנה לספק את השירותים. לדבריו, האישורים התעכבו משום שמיזוג חברות הכבלים התעכב, וכעת הוחלט להוציא רשיונות לכל חברה בנפרד.

מנכ"ל ערוצי זהב, עמי אבן, סירב לחשוף את מחיר החיבור שיגבו החברות, אולם התחייב שהמחיר יהיה תחרותי. "בתפישת העולם שלי לפחות, האינטרנט המהיר שאנו נספק יהיה עממי. כלומר, אני רואה בעיני רוחי אינטרנט מהיר בכל בית", אמר אבן.
 

בזק לא תעלה מחירים

רוצים להיות גם ספק אינטרנט. וואו של בזק
 רוצים להיות גם ספק אינטרנט. וואו של בזק   
סמנכ"ל שיווק בבזק, פנינה שנהב, קראה למשרד התקשורת לבטל את ההפרדה, המאלצת את הלקוח לרכוש קו ADSL מחברה אחת (בזק), וחבילת חיבור מחברה אחרת (ספק אינטרנט). למעשה, קראה כאן שנהב לאשר למונופול התקשורת להיות ספק אינטרנט. איתן הבהיר שהוא מתנגד לעניין, כל עוד השוק לא נפתח לתחרות.

סמנכ"ל כלכלה במשרד התקשורת, אסף כהן, מסר לוועדה כי בזק לא תורשה להעלות את מחיר חבילת "חופשי חודשי", חבילה שמחירה כיום 99 שקלים לחודש, ושמאפשרת לגולשים להתחבר לספק האינטרנט שלהם בלי לשלם על השיחות (פעימות מונה) למספר הטלפון של הספק. שנהב הופתעה לשמוע על הדחייה, ואמרה שלמיטב ידיעתה, הדבר נמצא בדיונים.
 
 
שנהב הסבירה, כי כמות תקשורת הגלישה באינטרנט שעוברת אצל בזק הכפילה עצמה במהלך שלוש השנים האחרונות, וכעת היא מהווה חמישים אחוז מהתעבורה, כשחמישים האחוזים הנוספים הם תקשורת קולית (שיחות טלפון רגילות). עוד הוסיפה, כי גולשים רבים המחוברים ב-ADSL אינם מנתקים את הקו עם סיום הגלישה, אלא משאירים אותו מחובר, דבר שגורם לחברה הוצאות מיותרות. איתן קרא לבזק ולמשרד התקשורת למצוא פתרון לבעיה בדרך של תמריץ חיובי לגולשים אשר אינם מעמיסים על הרשת.

איתן העביר שאלה של גולש, ששאל מדוע בזק לא מאפשרת ללקוחות להתקין בעצמם את קווי ה-ADSL, ומחייבת אותם לקבל ממנה את שירותי ההתקנה. שנהב אמרה, שבזק מגבשת תוכנית להתקנה עצמית, וכי בתוך מספר שבועות עד חודשים, יוכל כל לקוח לרכוש כל מודם שמאושר על ידי משרד התקשורת, ולהתקינו באופן עצמאי.
 
 

אינטרנט לוויני, LMDS ורשות לפיקוח על האינטרנט

מנכ"ל חברת ברק, אבי פתיר, העלה את נושא האינטרנט האלחוטי בטכנולוגיית LMDS, והתלונן על הדרישות המוגזמות בו, שגרמו לבסוף לכך שאף חברה לא נשארה להתמודד בו. ריבלין אמר, שמשרד התקשורת יבחן מחדש את הגישה לעניין זה.

ריבלין גם הודיע, כי משרדו אישר פיילוט באינטרנט לוויני. ריבלין: "אני מקווה ]שהחברה המפעילה את הפיילוט תשיג תוצאות כאלה שיוכלו לבשר לנו שגם אינטרנט זה יוכל להיכנס לשוק, דבר בעל ערך כלכלי מבחינת יכולתו להתחרות בכל התשתיות האחרות שיהיו קיימות".

בדיון שנערך אשתקד בועדת האינטרנט, הציע ח"כ ויקטור בריילובסקי (שינוי) להקים, בדומה לאינטרפול, משטרת אינטרנט בינלאומית, שתעסוק בפשעי אינטרנט ומחשוב. בישיבה הנוכחית, הודיע ריבלין כי נשקלת הקמת רשות שתפקח על התקשורת בכלל ועל האינטרנט בפרט, בדומה ל-FCC האמריקאית. לדבריו, רשות כזו תייתר את הצורך בהתערבות פוליטיקאים בנושאי תכנים באינטרנט.

ובדיחה לסיום

מי שמכיר את ריבלין, יודע שהאיש לא יכול לעמוד בפני הפיתוי לספר בדיחה, טיפשית ככל שתהיה. ואכן, גם הפעם לא החמיץ כבוד השר את ההזדמנות. איתן הודה למשתתפי הדיון בצ`ט, אשר שלחו "מאות רבות של קובלנות על נושא איכות השירות של ה-ADSL". ועל כך אמר ריבלין: "אני מבקש להעיר הערה, שקצב הגעת התלונות ומספרן מוכיח שבזק עובד מצויין".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by