ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשגר החלומות ועד לעסקת המדיה הכי גדולה בהיסטוריה 

ממשגר החלומות ועד לעסקת המדיה הכי גדולה בהיסטוריה

 
 
יוני  שדמי

אז מה היה לנו השבוע בהיי-טק?
מכוניות עפות, אפל שוברת שיאים, כליה למכירה, ומיקרוסופט, למען השם, שוב פעם מיקרוסופט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים לשדרג, אבל לא יכולים. G4
 רוצים לשדרג, אבל לא יכולים. G4   
טכנולוגיה

ושוב איתכם
פעם נוספת, מיקרוסופט מסתבכת בפרשיית אבטחה ממוחשבת. אנדרו פרננדס, מומחה אבטחה קנדי, טען שמיקרוסופט השתילה ב"חלונות" 95, 98 ו-NT קוד מיוחד המאפשר ל,NSA סוכנות פיצוח הצפנים האמריקאית וארגון ביון עצום (גדול פי חמישה מה,CIA למשל) לחדור לתוך כל המחשבים בהם הותקנה מערכת ההפעלה.

יש ל"חלונות" זוג סיסמאות מיוחדות שאמורות לאפשר לחברת צד שלישי להתקין תוכנות שישפרו את האבטחה של המחשב, גם ללא ידיעתו ואישורו של המשתמש. מיקרוסופט טוענת ששמו של המפתח השני, NSAKEY, נועד לאשר את העובדה שהוא עומד בתקנים המחמירים של ה .NSA פרננדס טוען שהקוד מאפשר לסוכנות הביון לחטט במחשבים שלנו. גם אם מדובר בחשדנות מעט מוגזמת, הרי שמאז התקרית של הוטמייל, מיקרוסופט נבחנת בזכוכית מגדלת בכל מה שנוגע לבטיחות דיגיטלית.

(ווירד)

וגם באפל מפשלים
בתקרית מביכה במיוחד, הואשמה אפל השבוע שמחשבי הG3 הכחולים והלבנים שלה, מחשבי מקינטוש מהדור הקודם, "חובלו" בכוונה תחילה כדי למנוע מבעליהם לשדרג אותם ל,G4 הדור החדש של המקינטושים.

החברה מכחישה את ההאשמות, אבל מתקשה להתחמק מהעובדה שמחשבי G3 ישנים מסוגלים לעבור את השידרוג, בעוד מחשבים חדשים יותר מהסדרה, שייתכן ועברו טיפול מיוחד, לא מסוגלים לבצע את התהליך הטכני הפשוט יחסית. לפני כמה חודשים, הציעה אפל לבעלי מחשבי G3 ישנים לעבור "שיפוץ" מיוחד במחיר סמלי, לכאורה בכדי לשפר את ביצועיהם. למעשה, ייתכן ושיפור הביצועים כלל גם עקירה של אפשרות השדרוג לG4.

(ווירד)

יריב לפאלם
השבוע יצא לשוק מתחרה חדש בשוק העוזרים הדיגיטליים הניידים PDA - בלעז - ויתחרה בהגמוניה הנוכחית של מכשירי הפאלם-פיילוט. חברת HandSpring, מיסודם של ממציאיו המקוריים של הפאלם-פיילוט, הכריזה על הוצאתו הקרובה לשוק של ,Visor מתחרה מהיר יותר, חכם יותר וזול יותר מהמצאתם המקורית.

המכשיר, שימכר במהדורה רגילה (179$), מהדורת "סולו" (149$) ומהדורת דלוקס (249$), נהנה ממספר יתרונות על הפאלם-פיילוט. מלבד מחירו הזול, הvisor מגיע עם מיקרופון, מכיל תקע מיוחד אליו אפשר לחבר כרטיסי מולטימדיה או מודם, ולמרות העובדה שהוא משתמש באותה מערכת הפעלה כמו הפאלם פיילוט ,V ביצועיו יהיו עדיפים.

(זי.די.אן.אן)

 
עצות אגרונומיות לפלאפון. המערכת של פיי-טק
 עצות אגרונומיות לפלאפון. המערכת של פיי-טק   
האח הגדול: ``רשיונות, בבקשה``
מסמכי ממשלה סודיים חדשים שנחשפו השבוע מלמדים כי חברה אמריקאית בשם Image Data עומדת למחשב בקרוב את מאגר רשיונות הנהיגה, כולל תמונות הנהגים, של שלוש מדינות בארה"ב, כחלק מפרויקט כלל-לאומי. הפרויקט נועד למחשב את מאגרי רישיונות הנהיגה של כל אזרחי ארה"ב, במטרה להקל על עבודתו של השירות החשאי האמריקאי.

ארגונים להגנת פרטיות האזרח מוחים על ההפרה-לכאורה של חוקים להגנת פרטיות. "ארכיון כלל לאומי של תמונות הולך כנגד המודלים של אמצעי הגנה דיגיטליים שאנחנו צריכים לפתח", אמר ל"ווירד" מארק רוזנברג, הנשיא של המרכז לפרטיות אלקטרונית. לאחר היוודע דבר קיומו של הליך המיחשוב, נעצר תהליך הדיגיטציה של מאגרי הרשיונות, ועוד לא ברור מה יהיה עתידו של הפרויקט כולו.

(ווירד)

ושוב מיקרוסופט, ושוב אבטחה
שרת הבטה של מערכת ההפעלה העתידית "חלונות 2000" היה נתון השבוע להתקפות האקרים, שהוזמנו מראש על ידי מיקרוסופט. החברה חיברה את השרת לרשת בכדי "להוכיח את רמת הבטיחות הגבוהה שמציעה חלונות ,2000 ולבצע בדיקת בטה למעגלי האבטחה השונים של המערכת", כפי שהגדירה זאת מיקרוסופט.

קבוצת ההאקרים הצליחה לנטרל את ספר האורחים של האתר באופן זמני, אך מיקרוסופט טענה שמדובר בהצלחה, משום שהשרת לא קרס לגמרי והצליח לעבד את חבילות המידע העצומות שההאקרים שלחו אליו, גם אם בזמן עיבוד המידע חלק מהאתר לא היה זמין.

(ניוז.קום)

``השקה אותי``
בתערוכת אגריטק שנערכה השבוע בחיפה, הכיוון היה ברור: מיחשוב, מיחשוב, מיחשוב. הסטארט-אפ הקיבוצניקי פיי-טק, למשל, הציג מערכת משוכללת לניטור צמחייה. המערכת מודדת בזמן אמיתי עשרות פקטורים הנוגעים לבריאותו של הצמח - קצב צמיחה, רמת מים, טפילים ועוד - ומעבירה דיווחים ישירים לפלאפונו של החקלאי, כולל עצות בנוגע לתיקון הבעיה.

חברת ,IMS אף היא ישראלית, הציגה מערכת דומה, אלא שבמקום שיפור הצמיחה של שדות התבואה, מאפשרת הטכנולוגיה לצייד עדר שלם של פרות ב"ביפרים". המיני-מחשבים הללו, שנטלים על צווארה של הפרה, מנטרים את מצבה הבריאותי, כולל טמפרטורת גוף, תנועה ודריכות השרירים, ומעבירים דיווחים מפורטים על הסטטוס הבריאותי של העדר למחשב פי.סי רגיל.

(ווירד)
 
מפלסטיק לכסף, מכסף לזהב. אפל קומפיוטרס
 מפלסטיק לכסף, מכסף לזהב. אפל קומפיוטרס   
המחשב הוא הרשת?
בניסיון נוסף לשכנע אותנו שאנחנו לא באמת צריכים מחשב כל כך חזק, הציגה סאן את ה"סאן ראי", מחשב-רשת. באופן בסיסי, ה"ראי" הוא לא הרבה יותר ממקלדת, מסך ועכבר שמחוברים כולם לשרת מרכזי, שעושה את כל עבודת העיבוד האמיתית.

סאן תאפשר לרכוש את המסוף בחמש מאות דולר, או לשכור אותו בכעשרה דולר לחודש. זהו הניסיון השני של סאן לשכנע אותנו לוותר על הפנטיום, לאחר שב1997 נכשל הקמפיין הגדול שלה לטובת מעבר למחשבי רשת.

(ניוז.קום)

כלכלה

אופיס אונליין
בתגובה להכרזתה של "סאן" על רכישת StarOffice והקמת ,StarPortal אתר שיציע גרסאות אונ-ליין חופשיות לשימוש של מעבד תמלילים, גיליון אלקטרוני ושאר כלי פרודקטיביות משרדיים דמויי ,Microsoft office הודיע נשיא מיקרוסופט סטיב באלמר (ביל גייטס הוותיק מכהן כיו"ר) שהחברה תציע "שירותי פרודוקטיביות משרדיים על הווב".

כשנשאל על כך מאוחר יותר, הוסיף באלמר שמיקרוסופט תנסה לאזן בין שימוש בכלי אופ-ליין מסורתיים כגון "מיקרוסופט אופיס" לבין גרסאות מבוססות-רשת של אותם כלים. לפי כמה דיווחים, מיקרוסופט כבר עובדת על גרסה מיוחדת של חבילת התוכנות למטרה זו ממש, תחת שם הקוד "פרוייקט אופיס 10".

(זי.די.נט)

התפוח ממשיך לתפוח
אחרי עלייה של 4.16 אחוז, מניותיה של אפל הגיעו לשיא חדש של כל הזמנים - 73 סנט למניה. החברה, שרק לפני שנים מועטות הייתה בקשיים פיננסיים גדולים והייתה במצב של "קנייה על ידי גורם חיצוני - או מוות", כפי שהגדיר זאת אז אחד ממנהליה הבכירים, עברה מהפך טוטאלי.

האחראי העיקרי למהפך הוא סטיב ג`ובס, היו"ר הזמני של אפל. ג`ובס הכריזמטי, אחד משני מייסדיה המקוריים של החברה (השני הוא סטיב ווזניאק), הגיע לחברה בזמן של שפל מוחלט, ובזכות קיצוצים דרסטיים, פיטורין של 20 אחוז מכלל כוח העבודה של החברה, ומוצרים חדשניים ומצוינים (האי-מאק, הG4), הביא את החברה לשיא חדש.

(ניוז.קום)
 
 
חינם באמת. ספייוורלד
 חינם באמת. ספייוורלד   
אינטרנט בחינם - ובלי פרסומות
חברת WorldSpy הניו-יורקית, מפעילת אתר שופינג פופולארי, הכריזה השבוע על הקמת תת-חטיבה בחברה, שתספק שירותי אינטרנט חינם לגמרי, ללא מודעות פרסומת. "לא גובים כסף מאנשים שרוצים לקנות בקניון, אז מדוע שנגבה כסף מאנשים שרוצים לקנות באתר שלנו?", שאל רטורית אלן קלינגמן, מנכ"ל .WorldSpy בעבר כבר הוצעו על ידי חברות שירותי גלישה ללא תשלום, אך תמיד הם היו מלווים בפרסומות.

הרווחים, מקווה החברה, יגיעו מהקניות המוגברות באתר. לפי כמה מהתחזיות, השירות, שנמצא עכשיו בשלבי בדיקה ראשוניים, יזכה למיליון מנויים כבר בשנה הראשונה, מה שיהפוך אותו לאחד מעשרת ספקי האינטרנט הגדולים בארה"ב.

(ווירד)

חיקוי זול?
מיקרוור, חברת תוכנה קטנה מאיווה, תובעת את אפל על הפרת זכויות יוצרים. החברה טוענת שמערכת ההפעלה החדשה של אפל, שתצא לשוק באוקטובר, מפירה את זכויות היוצרים של מיקרוור על השם "OS9".

המוצר העיקר של החברה, שמייצרת מערכת הפעלה לקופסאות כבלים ולרובוטים אוטומטיים, הוא מערכת הפעלה בשם "OS9", כשמה של מערכת ההפעלה העתידית של אפל. אפל משתמשת בשם "OS" כבר שנים רבות, וזוהי הגרסה התשיעית של התוכנה.

(ניוז.קום)

לחבר את אסיה
מיקרוסופט, סופט-בנק וגלובל-קרוסינג הודיעו השבוע על הקמתה של רשת תקשורת במהירות גבוהה שתתפרס בין טיוואן, דרום קוריאה, יפן, סין, הונג-קונג, מלזיה והפיליפינים. הרשת, שעלות הקמתה עומדת על יותר מ1.2 טריליון דולר, תכונה "החיבור המזרח-אסיאתי" ותחבר בין מזרח אסיה לאירופה ואמריקה הצפונית והדרומית.

(ווירד)
 
בדור הבא הוא גם יתחבר לרשת. גיימבוי בצבע
 בדור הבא הוא גם יתחבר לרשת. גיימבוי בצבע   
עסקת המדיה הגדולה ביותר אי פעם
ויאקום, בעלת ,MTV אולפני פאראמונט 19, ערוצי טלוויזיה, פארק שעשועים ענק ועוד נכסים רבים, רכשה את חברת ,CBS שבבעלותה 15 תחנות טלוויזיה, ב34.5 טריליון דולר, במה שהוגדר כ"עסקת המדיה הגדולה ביותר בהיסטוריה". לחברה החדשה יקראו "ויאקום", ויוביל אותה היו"ר הנוכחי של ויאקום, סאמר רדסטון.

(ווירד)


תרבות

עכשיו גם הגיימבוי באינטרנט
הגרסה הבאה של משחק הטלוויזיה הנייד גיימבוי, גיימבוי ,Advance תהיה בעלת קישוריות לרשת, הודיעה היצרנית נינטנדו. המכשיר יתחבר אל טלפונים סלולאריים, ישתמש במעבד 32 ביט רב עוצמה, וכאמור, יוכל להתחבר לרשת. החיבור יאפשר לשחקנים להוריד משחקים מהאינטרנט, לשחק עם שחקנים ברחבי העולם בזמן אמיתי ולראות אותם בעת המשחק בעזרת מצלמה דיגיטלית.

כמו כן, הודיעה נינטנדו, יתחבר הגיימבוי החדיש אל "דולפין", משחק הטלוויזיה הנייח העתידי של החברה. הAdvance יצא לשוק ביפן, אליו בדרך כלל מגיעים לראשונה מוצרי אלקטרוניקה בכלל ואלקטרוניקה בידורית בפרט, באוגוסוט ,2000 והגרסה האמריקאית תצא בסביבות חג המולד הבא. לרוב מגיעים מוצרי נינטנדו ארצה באופן רשמי זמן קצר לאחר השקת הגרסה האמריקאית.

כליה למכירה
(ווירד)

קונים אנונימיים הציעו 4.7 מיליון דולר בתמורה לכליה אנושית שפורסמה באתר המכירות הפומביות ,Ebay לפני שהתערבו מנהלי האתר והפסיקו את המכירה הלא חוקית. למרות שלא ברור האם ההצעה הייתה רצינית והאם הקונים היו רציניים, החליטו בEbay להתערב בתהליך משום שמכירת איברים אנושיים היא פשע שעונשו חמש שנים בכלא וקנס של רבע מיליון דולר.

יש לציין שאין זו הפעם הראשונה בה מוצעות באתר מציאות מפוקפקות, גם ברגעים אלו ממש אפשר לקנות באתר שלל סחורות לא חוקיות - למשל, תוכנות פיראטיות.

(יאהו! ניוז)
 
מיליון דולר החתיכה. הסקאי-קאר
 מיליון דולר החתיכה. הסקאי-קאר   
הסוף לשחיתות ולסיאוב?
כמעט כל טיטאני הרשת חברו בכדי להקים את ``האיגוד לדירוג תוכן באינטרנט``, ארגון שאמור, אחרי סדרה ארוכה מאוד של כשלונות בנושא, ליצור תקן סטנדרטי ומקובל על כולם לדירוג תכנים אלימים, גזעניים וסקסואליים ברשת.

החברות שמאחורי הארגון החדש, ביניהן שחקניות רציניות כמו מיקרוסופט, IBM, בריטיש טלקום וAOL אירופה, מקוות להצליח היכן שרבים וטובים נכשלו. כל הניסיונות הקודמים לכפות דירוג תכנים על הרשת, מתוכנות מיוחדות ועד לחקיקה ממשלתית, נכשלו במידה זו או אחרת. המעורבים מקווים שמכיוון שהפעם הדירוג הוא התנדבותי, ומכיוון שהרבה מאוד ספקי תכנים רציניים מתנדבים להשתתף בפרוייקט, יזכה האיגוד החדש להצלחה.

(ניוז.קום)

הילרי לנשיאות
תזכורת נוספת לכמה צריכים להיות זהירים עם מידע שמוציאים מהרשת, והפעם באדיבות הממשל הפדרלי האמריקאי. לפי אתר ממשלתי רשמי, אחת, הילארי רודהאם קלינטון, היא מועמדת לנשיאות לשנת 2000.

הסיבה לבלבול - אוהד נלהב מדי של הילארי, שהקים את אגודת "הילארי לשלטון", ביצע טעות ברישום האגודה וגרם לאחד ממחשבי הממשלה הפדרלית בוושינגטון להאמין שהילארי היא מקימת האגודה ואחת המועמדות הדמוקרטיות למירוץ לנשיאות הממשמש ובא.

(ווירד)

מכונית מעופפת
במהלך החודשים הקרובים יתחילו הניסיונות הראשונים בטיסה מעשית של ה"סקאי-קאר", מכונית שיכולה לעוף. המכונית-מטוס היא פיתוחו של הממציא פולר מולר, שמפתח את הבייבי שלו במשך שלושת העשורים האחרונים וטוען ש"בעיניי, אם כלי הרכב הזה לא יחליף את המכונית הוא יהיה כישלון מוחלט."

ההשקעה בפיתוח כלי הרכב כבר עברה את המאה מיליון דולר, וכשתצא לשוק תימכר במיליון דולר החתיכה. אבל מולר מקווה שהמכונית, שמסוגלת להחזיק עד 350 ק"ג וצורכת 5.4 קילומטר לליטר, תגיע לייצור המוני ותעלה כשישים אלף דולר בלבד.

 
ברוך הבא, משגר החלומות
השבוע יצא לשוק האמריקאי ה"דרימקאסט", מכונת המשחק הטלוויזיונית של סגה. המכשיר, שמתחרה בפלייסטיישן של סוני ובנינטנדו 64 של נינטנדו, עולה 199 דולר ועולה מכל בחינה אפשרית על מתחריו שנמצאים עכשיו בשוק.

המכשיר הוא ההזדמנות האחרונה של חברת "סגה", שלאחר כמה וכמה כשלונות מסחריים נמצאת על סיפה של התרסקות כלכלית: אם הדרימקאסט יתפוס תאוצה, החברה תינצל. אם הוא יפול, תיפול "סגה" איתו. בינתיים יש לחברה יתרון טכנולוגי מוחלט בשוק, אבל רק ימים יגידו האם ה"דרימקאסט" יצליח להביס את ה"פליסטיישן 2", שיצא רק בשנה הבאה.

(זי.די.אן.אן)

ביום אופה עוגות, בלילה מרטשת מפלצות
פרנסיס רוברטס, מעצבת עוגות מאלסקה, היא כרגע הפייבוריטית לזכייה ב"female frag fest 99`", טורניר לנשים בלבד של המשחק הסופר-אלים קוויק .2 הטורניר, שמתקיים בניו-יורק, מושך אליו אלפי אוהדות מסורות של המשחק הפופולארי, ביניהן גם בנות ה,quake girlz אחת מחבורות המשחק האגדיות ביותר ברשת. יצרנית קוויק ,2 חברת ID, טוענת שלנשים, שמעדיפות תכנון טקטי זהיר על פני ההתקפה המתפרצת החביבה על הגברים, יש סיכוי שווה, לכל הפחות, לנצח במשחק.

(ווירד)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by