ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת האינטרנט נגד בזק 

ועדת האינטרנט נגד בזק

 
 
עידו קינן

הערב יערך בוועדה דיון בנושא האינטרנט מהיר; מסמך באתר הוועדה מלכלך על בזק: "מונופול ששירותיו לקויים ומחיריו גבוהים שלא לטובת הצרכנים"; האם תפצה בזק את לקוחות WOW, לאחר שחלק מקווי ה-ADSL שלה נפלו ביום רביעי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
`קיימת פגיעה ממשית של המונופול בציבור ללא הודאה``. בזק
 `קיימת פגיעה ממשית של המונופול בציבור ללא הודאה``. בזק   
ביום רביעי שעבר נפלו מספר קווי ADSL של בזק, עקב תקלת חשמל בראוטרים. בדיון על האינטרנט המהיר ומדיניות המחירים, שיתקיים הערב (שני בשעה 21:00) בועדת האינטרנט של הכנסת, יעלה נושא פיצוי הלקוחות, לצד נושאים נוספים הקשורים באינטרנט המהיר. מסמך שפרסמה הוועדה באתר הכנסת משמיץ את השירות שנותנת בזק וקורא לפתיחת שוק האינטרנט הישראלי לתחרות.

באתר הכנסת מופיע המסמך, "שירותי תקשורת אינטרנט בישראל", המסופק לגולשים כחומר רקע לדיון "אינטרנט מהיר ומדיניות מחירים" בוועדת המשנה לאינטרנט וטכנולוגית המידע. כותב המסמך, יועץ התקשורת עידו לוי, מפרט רשימה של נושאים "שקיימת בהם פגיעה ממשית של המונופול בציבור ללא הודאה, וללא פיצוי, ומן הראוי שיתקיים בהם דיון ציבורי". המונופול, כמובן, הוא בזק.
 
הטענות נשלחו למשרד התקשורת ולבזק. ח``כ מיכאל איתן
 הטענות נשלחו למשרד התקשורת ולבזק. ח``כ מיכאל איתן   
הנושא הראשון במסמך הוא "רמת השירות שבזק מספקת ליותר מ-36 אלף לקוחות שירות ADSL, רמת השירות הנמוכה שנותנת, מניעת שירות שמתרחשת ואי זיכוי הצרכנים במחיר הנזק שנגרם להם עקב רמת האמינות הנמוכה המסופקת (צורך להחזיק מערכות גיבוי, המחיר שמשולם בעת הפעלת הגיבוי, הנזק מהניתוק וחוסר היכולת לחזות אותו ואת מישכו וכיוצ"ב)" (שגיאות הניסוח מופיעות במקור).

בהמשך קורא לוי לדון באילוץ הלקוחות לקבל מודם מבזק במסגרת חבילת ההתקשרות (מבזק נמסר בתגובה: "אנשים יכולים לרכוש מודם שמתאים לציוד שלהם, ולשלם תשלום חודשי מופחת"). לוי גם מאשים את משרד התקשורת בכך שהוא מעכב את האישור לחברות הכבלים למכור שירותי אינטרנט, ובכך "מאפשר קיום של מונופול ששירותיו לקויים ומחיריו גבוהים שלא לטובת הצרכנים". אגב, טענה שונה לגמרי לגבי המחיר מופיעה במסמך אחר של הוועדה, "אינטרנט מהיר ומדיניות המחירים", שנכתב על ידי אלעד ואן-גלדר ממרכז מחקר ומידע של הכנסת. ואן-גלדר כותב: "ההערכות הן כי התימחור של בזק כבר מתקרב למחירי הפסד, ומחירי הכבלים יהיו דומים מאוד למחירים הללו".

לוי הסביר, שכתב את המסמך בהתנדבות, בתור גולש ADSL שגם עוסק בתחום האינטרנט. אולם לא כל מסמך מוצא את דרכו לאתר הכנסת, בחסות ועדת האינטרנט, והסיבה לכך היא, ככל הנראה, ההיכרות של לוי עם יו"ר ועדת האינטרנט, ח"כ מיכאל איתן, בעקבות עבודה משותפת על פרויקט אחר של איתן.

שאלנו את ח"כ איתן, מה דעתו על כך שלוי כותב נגד בזק בשפה לא-דיפלומטית ואף משמיצה. "זכותו", הייתה תגובתו של איתן, שהוסיף כי ליקט טענות נוספות בנושא, מתגובות שהגיעו לאתרו בעקבות ידיעה שפורסמה שם על הדיון בוועדה. את הטענות שלח למשרד התקשורת ולבזק, לדבריו "כדי שיגיעו מוכנים לדיון".

 

גם איתן, כנראה, לא חסיד גדול של שירות ה-ADSL של בזק. כשסיפר לנו, שהדיון נקבע לפני מספר שבועות, שאלנו אם אין קשר לנפילת קווי ה-ADSL של בזק ביום רביעי. איתן ענה: "לא ידעתי על נפילה כזאת. אבל יש להם תקלות כל הזמן. בכל זמן שהייתי קובע דיון, זה היה נופל בסמוך לתקלה כלשהי".

דבורה שגיא, דוברת בזק, מסרה בתגובה: "בזק עומדת ברמת השירות שהיא מבטיחה לפי החבילות. מכיוון שבזק אינה ספק אינטרנט, היא אינה אחראית על המהירויות שמספקים ספקי האינטרנט".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by