ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

סדר פסח בכונן הקשיח, הגנה על הפרטיות בעת הגלישה ברשת, שומרי מסך מתוצרת עצמית ומשחק ארקנואיד מדליק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

System Cleaner 2001

 
הדיסק הקשיח הוא, במידה לא מבוטלת, פח הזבל של המחשב. כל תוכנה חסרת חשיבות שאנחנו מתקינים מרשה לעצמה להשליך שפע של קבצים זמניים אל הדיסק שלנו, וקבצים אלה משמשים בד"כ כלל רק להתקנה עצמה, ואח"כ הם מונחים בדיסק כאבן שאין לה הופכין. במקרים רבים, הסרה של התוכנות, ואפילו בעזרת הפעלת Uninstall של התוכנה עצמה, אינה מוחקת את הקבצים הנ"ל, והתוצאה היא בליל של קבצים מיותרים, שביחד עם מאגר קבצים זמניים נוסף באדיבותם של אתרי האינטרנט שבהם אנו מבקרים, סותם לנו את הדיסק ומאט את פעילות המחשב.

System Cleaner 2001 היא תוכנה המהווה פתרון מצוין לכל הצרות הללו. התוכנה מצוידת במנגנון חיפוש מתוחכם, המאתר במעמקי הדיסק הקשיח קבצים מיותרים, קיצורי דרך שבורים, ספריות וקבצי .Cache לאחר מציאת כל הקבצים ניתן לבחור האם למחוק את כולם או את חלקם והאם לשמור גיבויים. הצבעה על כל אחת מהאפשרויות השונות של התוכנה מציגה חלון קטן המסביר בצורה תמציתית וברורה את המשמעות של אותה אפשרות.

התוכנה מציעה גם כלים שימושיים נוספים, כגון קביעת התוכנות המופעלות באופן אוטומטי עם הפעלת המחשב, אשף שיחזור קבצים וגם קבלת סיוע באמצעות משלוח שאלות ישירות דרך התוכנה. אגב, מי שמעונין להתרשם מכמות הקבצים שבהם מדובר, מוזמן לנווט את עצמו אל הספרייה "Temp", המצויה תחת הספרייה "Windows" בכונן שבו מותקנת מערכת ההפעלה. אל תמחקו בעצמכם קבצים מתוך ספרייה זו.

רשיון: שיתופי 1.2 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

Private FX

 
עובדה מספר :1 רובנו חולקים את השימוש במחשב עם משתמשים נוספים. עובדה מספר :2 רובנו מעוניינים בפרטיות מסוימת, בעיקר בכל הקשור לאתרים אליהם אנו גולשים, מסיבות שאין צורך לפרט. ישנן שיטות שונות למחיקת קבצי ההיסטוריה ורשימות המועדפים, אבל אז, כאשר רוצים לשוב אל אותם אתרים, ושוב מסיבות שאין צורך לפרט, יש לשוב ולשחזר את הכתובות, ולהקליד אותן מחדש - תהליך ארוך ומיותר.

Private FX היא תוכנה המאפשרת לשמור על הפרטיות בעת הגלישה בצורה נוחה וקלה. התוכנה יוצרת חשבון נפרד לכל משתמש, המוגן באמצעות סיסמה, וכל הפעולות שמתבצעות ברשת תחת הגנתה של התוכנה נעלמות כאילו בלעה אותן האדמה עם סיום הגלישה. המשתמש הבא שיפעיל את הדפדפן לא יוכל לראות את רשימת המועדפים שלכם ולא את רשימת ההיסטוריה, וגם חלון הכתובות הנגלל לא יכיל את האתרים האחרונים שבהם ביקרתם.

אפשרויות נוספות של התוכנה הן סגירת חירום מהירה של כל חלונות הדפדפן הפתוחים, כולל חלונות פרסומת, באמצעות כפתור העכבר הימני והצפנה של שמות משתמש ופרטים אישיים שהוקלדו בחלונות מידע של אתרי אינטרנט שונים. כמובן, כל המידע משוחזר בעת ההפעלה הבאה של התוכנה, עם שם המשתמש והסיסמה המתאימים. מומלץ לבקר באתר התוכנה, ולהתבונן בסרטון הומוריסטי קצר, המסביר את אופן השימוש ב- Private FX.

רשיון: שיתופי 2.4 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

2Flyer

 
שומרי מסך הם כמו מכשירי טלפון סלולארי: לכולם יש, ככל שיש יותר אפשרויות ויותר צבעים זה יותר טוב, ואחרי זמן קצר נמאס לנו מהם ואנחנו רוצים אחד חדש ויפה יותר. במסגרת מדור זה המלצנו בעבר על כמה וכמה תוכנות מוצלחות להכנת שומרי מסך, ובכל פעם שנראה שזהו זה ואין יותר מה לחדש בתחום, מופיעה תוכנה חדשה ומוכיחה שכל מה שאפשר לעשות מצויין, אפשר לעשות אפילו עוד יותר מצויין.

זה, פחות או יותר, הסיפור של 2Flyer, תוכנה חופשית נפלאה ליצירת שומרי מסך. המצרכים הדרושים הם התמונות וקבצי המוסיקה האהובים עליכם, ואופן ההכנה פשוט במיוחד: בעזרת הממשק הידידותי מוסיפים את התמונות (בפורמט GIF, JPG, BMP או אפילו ICO - הכל הולך) ואת השירים (קבצי MIDI, WAV או MP3), מערבבים היטב, נותנים לתוכנה לעשות הוקוס פוקוס והופ - יש לכם שומר מסך חדש ביד.

בעזרת כפתור נוסף אפשר לבחור את האפקטים שישמשו להחלפת התמונות. ניתן למצוא כמעט כל אפשרות שתעלו על דעתכם, וצריך רק לסמן את האפשרויות שבהן מעוניינים. בנוסף, ניתן לקבוע את מהירות החלפת התמונות, את משך הצגתה של כל תמונה, את אופן הצגת התמונות (בגודלן הטבעי או מתוחות על פני כל המסך), את סדר התמונות (לפי בחירתן או אקראי) ואת צבע הרקע. תוכלו גם לצרף נתונים ופרטים אודות היוצר של שומר המסך, ולשלוח אותו בדואר אלקטרוני לחברים ולקרובי משפחה.

רשיון: חופשי 1.5 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
 

Rival Ball

 
ארקנואיד, על גלגוליו השונים, הוא אחד הותיקים שבמשחקי המחשב. הקשישים שבינינו זוכרים את הגרסאות המוקדמות יותר של המשחק, שהיה ידוע גם בשם "שובר הקירות", עבור משחקי הטלוויזיה הפרימיטיביים של שנות השמונים העליזות. מאז עברו אי אלו שנים, הגרפיקה הפכה למרשימה הרבה יותר, נוספו בונוסים חדשים מסוגים שונים, ורק העיקרון הבסיסי של המשחק נותר פשוט כשהיה: השחקן שולט במחבט קטן הנמצא בתחתית המסך, ומטרתו לשגר את הכדור לעבר החומה שבראש המסך כדי לשבור את כל הלבנים המרכיבות אותה.

Rival Ball הוא עוד גרסה מצויינת למשחק הפופולארי. השליטה במשחק פשוטה ומתבצעת בעזרת העכבר בלבד, ואפשר למצוא שלבים רבים שיש להשלים ובעיקר המון המון בונוסים, החל מהבונוסים הסטנדרטיים, כגון יריות, מגנט ושינוי גודל המחבט, וכלה בכמה ייחודיים לגרסה זו, ובהם כדור אש וכדור קרח, התפצלות הכדור לשמונה כדורים שונים, שק חומר נפץ לפיצוץ מהיר של לבנים, כדור קטלני במיוחד וגם, לא עלינו, בונוס הגורם לפסילה מיידית.

רשיון: חופשי 2.8 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
Imesh
גרסה 3.0 של תוכנת שיתוף הקבצים המצויינת. בגרסה זו עוצב מחדש ממשק המשתמש כך שיהיה ידידותי ונוח יותר, מנועי החיפוש שופרו, הוכנסו אפשרויות צ`אט חדשות ועוד.

Moving
גרסה 1.2.2 לתוכנה הישראלית החופשית לכיווץ ולפיצול קבצים. החידוש העיקרי בגרסה זו: אפשרות לפתיחת קבצים מכווצים המתקבלים בדואר ישירות מתוך תוכנת הדואר האלקטרוני (מגרסת 2000 ומעלה של Outlook).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by