ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
:Ctrl+Alt+Del תמיכה, טיפים וטריקים 

:Ctrl+Alt+Del תמיכה, טיפים וטריקים

 
 
דורון טילמן

והשבוע: מה הם משאבי המערכת, ואיך משמרים אותם; איך נמנעים מווירוסים קטלניים ואיך מונעים ג'יבריש בתוכנת הדואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חדר ניתוח: משאבי מערכת

מד משאבי המערכת. האוצר היקר ביותר של המחשב
 מד משאבי המערכת. האוצר היקר ביותר של המחשב   
סיימתם לשלם עבור עוד זיכרון והארד דיסק חדש וגדול, אבל המחשב שוב עובד לאט? ובכן, זה לא היה בזבוז מוחלט של כסף, אבל כשמדובר במשאבי מערכת (System Resources), גודל הזיכרון לא תמיד קובע.

משאבי מערכת פנויים, אותו ערך קסום שניתן לראות על ידי לחיצה עם הכפתור הימני של העכבר על "המחשב שלי" (My Computer) ומעבר ללשונית "ביצועים" (Performance), אינו מתייחס לכמות הזיכרון במחשב. הכוונה היא לכמות קבועה של זיכרון שמערכת ההפעלה מקצה עבור גרפיקה וממשק משתמש.

מה הכוונה? בכל פעם שאתם פותחים תוכנה כלשהי או חלון נוסף של הדפדפן, המחשב שלכם צריך לרשום לעצמו איפה ממוקם החלון החדש הזה, מה יש מתחתיו וכדומה. כך נוצר הממשק המוכר של חלונות, בו ניתן לשנות את גודל החלון או להזיזו כדי לראות את זה שמתחתיו. ככל שיותר חלונות פתוחים, כך יהיו פחות משאבים פנויים. למרות זאת, לא חייבים להיבהל - גם 15 אחוז יספיקו להפעלת המחשב, שבמקרה הגרוע ביותר יהיה מעט איטי.

במערכות מדור win9x, שרוב המשתמשים הביתיים עובדים איתן, המחשב עובד עם כמות הזיכרון הזו שקבועה מראש, ואינו מקצה למשאבי המערכת עוד זיכרון, גם אם רכשת ג`יגה וחצי של זיכרון, למשל.

הבעייה היא עם תוכנות מתחכמות, שגם אם סגרתם אותן כמו שצריך, לא מפנות את המשאבים שבהם השתמשו, ומשם קצרה הדרך לפגיעה בביצועים, הודעות שגיאה וקריסה. תוכלו לבצע מעקב מדוייק ועדכני אחרי תוכנות בעיותיות אם תשתמשו ביישום הקטן המגיע עם מערכת ההפעלה, הנקרא "Resource Meter". התוכנה מציגה בזמן אמת כמה משאבים פנויים נותרו, וכך תוכלו לזהות נקודות תורפה בקלות רבה יותר.

נכון לומר כי הגדלה של כמות הזיכרון הזמינה למחשב, באמצעות זיכרון RAM או הגדלת הדיסק הקשיח ישפרו את מהירות העבודה בהרבה מקרים, אבל אם תקבלו הודעה על "כמות משאבי מערכת נמוכה" (Low System Resources) זה הזמן לשנות קצת את הרגלי העבודה שלכם:

השתדלו להפעיל כמה שפחות תוכנות כאשר המחשב נדלק; עבדו עם כמות מינימלית של תוכנות פתוחות בו זמנית; אל תפתחו ותסגרו תוכנית שלא הספיקה להיטען עד הסוף; השתדלו לא לפתוח ולסגור יותר מדי תוכנות; בצעו הפעלה מחדש של המחשב מפעם לפעם.

ואם במקרה כבר עברתם לחלונות XP/2000 אז אין מה לדאוג; שם הבעיה כמעט ולא קיימת.
 

וירוסים ואבטחה: אמצעי מניעה

זהירות שם בחוץ. וירוסים מתקיפים
 זהירות שם בחוץ. וירוסים מתקיפים   
אם נמאס לכם מהווירוסים שלא מפסיקים להדבק אליכם, כדאי לעצור לרגע, לקרוא את הכללים הבאים, וחשוב מזה - לפעול על פיהם:

התקינו תוכנת אנטי וירוס, ודאגו לעדכן אותה מדי שבוע-שבועיים. הקפידו לעדכן את תוכנת הדואר שלכם - יצרני התוכנה מוסיפים עדכונים המונעים מווירוסים לנצל פרצות.

סרקו באמצעות תוכנת האנטי-וירוס כל קובץ שמגיע למחשב שלכם - דרך דיסקטים, האינטרנט או דואר אלקטרוני.

לא לפתוח קבצים שקיבלתם בדואר אלא אם ציפיתם לקבל אותם, וגם אז, להקפיד לסרוק אותם באמצעות תוכנת אנטי וירוס.

ועכשיו ל"וירוס השבוע" שלנו, הלא הוא תולעת העונה לשם Maldal. התולעת מפיצה עצמה באמצעות דואר אלקטרוני הנושאאת השם "ZaCker" ומכיל קובץ מצורף בשם "ZaCker.exe" עם תוכן הודעה משתנה. הפעלת הווירוס תגרום להפצתו באמצעות ספר הכתובות שלכם, מחיקה של תוכנות אנטי וירוס המותקנות על המחשב ופגיעה בקבצי מערכת קריטיים.

מידע נוסף על הווירוס ועל דרכי ההתגוננות מפניו, ניתן למצוא כאן.
 

טיפ השבוע: עברית קשה שפה

קשה שפה. הגדרות תצוגת עברית באאוטלוק
 קשה שפה. הגדרות תצוגת עברית באאוטלוק   
הרבה מיליונים יצאו מארנקו של ביל גייטס מאז הימים בהם עברית הייתה שפה קשה ברשת, עד שכיום רובנו כותבים וקוראים עברית כאילו מעולם נאלצנו להוריד גופנים מיוחדים כדי לקרוא חדשות בנטסקייפ.

אבל עדיין, תקלות קטנות קיימות פה ושם, ואחת מהן היא קריאת הודעות דואר בעברית. התוכנות הנפוצות, Outlook ו-Outlook Express מאפשרות לכתוב ולשלוח הודעות בעברית, אבל לפעמים תקבלו מכתב שמזכיר יותר סינית עתיקה.

ניתן להגדיר את תוכנת הדואר כך שתציג את כל ההודעות בתקן הנקרא Hebrew ISO-Logical, דבר שיבטיח כי ההודעה תהיה קריאה כמעט תמיד. לחילופין תוכלו לשנות ידנית את הקידוד לגבי כל הודעה כמתואר כאן.
 
 

מדריכים חדשים ב-Netsupport

 

מדריכים ברשת

אם ברשותכם מחשב כף יד, וזה לא משנה אם זה פאלם, Visor או IPAQ, הרי שכל מה שאי פעם תרצו לדעת בנושא, כולל חדשות, המלצות על תוכנות, מדריכים ועוד, תמצאו בפאלמי, שכולו בעברית.

FAQ מקיף בנושא צריבת דיסקים (לא כולל DVD). בין היתר ניתן לקרוא על תקני הצריבה, כיצד צורבים דיסקים מסוגים שונים וכיצד לפתור בעיות שונות.

כמו תמיד, אל תשכחו לבקר בפורום התמיכה של נענע, או שלחו את שאלותיכם אלינו באי-מייל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by