ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מדברים עם חברים ומחליפים קבצים בלי פערי תיווך, מכינים תגים ומצרפים מילים לשירים, מדגישים הודעות דואר אלקטרוני ומנסים להוביל את נבחרת ישראל לזכייה בגביע העולמי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gphone

 
כל גולש בן יומו יודע שהחיבור לאינטרנט מתבצע באמצעות הטלפון. יש מי שבורך בחיבור קבוע מהיר, דוגמת ADSL (וסליחה מראש לכל מי שזה עתה דרכנו על יבלותיו), ויש מי שמסתפק בחיבור דרך קו הטלפון הרגיל. אז אם הטלפון ממילא בשימוש, כדאי להפיק מכך את המקסימום האפשרי ולנצל את החיבור לניהול שיחות רגילות ללא תוספת תשלום. המצרכים הדרושים הם בסה"כ מיקרופון חיצוני ותוכנה כלשהי המאפשרת לנהל שיחות קוליות דרך הרשת.

Gphone היא תוכנה מצוינת, המאפשרת ניהול שיחות טלפון דרך הרשת, ומציעה כמה וכמה אפשרויות שימושיות. כל צד צריך רק לדעת את כתובת ה-IP של המחשב בצד השני כדי ליצור את ההתקשרות (ניתן לגלות את הכתובת בקלות, ע"י הקלדת הפקודה winipcfg בחלון ההפעלה Run) ולרשום אותה במקום המתאים בתוכנה. אח"כ ניתן לנהל שיחת טלפון רגילה, בתנאי כמובן שאתם מצוידים במיקרופון המחובר למחשב.

גם אם אין ברשותכם מיקרופון - אל תאמרו נואש. בעזרת התוכנה ניתן לנהל גם צ`אטים ללא חשש מניתוקים, משום שהחיבור בין המחשבים הוא ישיר ולא באמצעות שרת, ואפשר גם להחליף קבצים מכל סוג בדרך מהירה, יעילה ובטוחה. אפשרות חביבה אחרת של התוכנה היא מענה קולי, בדיוק כמו בטלפון רגיל, כך שאם משהו מנסה לחייג אליכם כאשר אינכם מחוברים, הוא ישמע את ההודעה. הפעלת התוכנה פשוטה ביותר, וגם מי שהמושג IP מעביר בו רעד יכול להשתמש בה ללא חשש.

רשיון: 1.48 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

MP3 Illyrium Manager 2000

 
אחד התוספים המבוקשים ביותר לנגני השירים הם אלה המציגים את מילות השירים בעת נגינתם. הגרסאות המתקדמות יותר של תגי המידע של השירים תומכים באפשרות הזו, אבל בהרבה מקרים זה מסורבל ולא נוח, ולא כל הנגנים אכן מציגים את המילים. פלאג-אינים אחרים שואבים את המילים מהרשת, אבל זה פתרון טוב רק כשמחוברים, ולא לכל השירים. המסקנה הבלתי נמענת הינה, שוב, שאין לנו על מי לסמוך אלא על עצמנו.

MP3 Illyrium Manager 2000 היא תוכנה המאפשרת לכל אחד לערוך בצורה נוחה תגי מידע מקיפים למאגר השירים שברשותו, ולהוסיף גם את מילות השירים. ניתן לרשום את המילים או לייבא אותן מתוך מסמך טקסט מוכן. אח"כ אפשר לבחור באפשרות הקריוקי של התוכנה, כדי לנגן את השיר כאשר המילים מוצגות בחלון. אפשר גם להפוך את תגי המידע לקובץ HTML, מה שיאפשר גם לאחרים להשתתף בחגיגה.

התוכנה מציעה עוד שפע אפשרויות מעניינות, כולל נגינה של חלקים מהשירים עפ"י קביעת המשתמש, יצירת קטלוגים לדיסקים, הוספת תמונות שונות לתגים, יצירת רשימות שירים והפתעות אחרות שנשאיר לכם לגלות לבד.

שימו לב: כדי לאפשר הצגת עברית וכתיבה בעברית יש להיכנס לתפריט File, לבחור באפשרות Font ואח"כ Change Font, ובכרטיסיה שנפתחת, תחת חלון הסקריפטים, יש לבחור באפשרות Hebrew.

רשיון: חופשי 1.38 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 

Annotis Mail

 
האינטרנט הביא איתו את עידן הדואר האלקטרוני, שחיסל כמעט לחלוטין את הדואר הישן והטוב. עבור אנשים רבים, תשובת ברירת המחדל לשאלה "מה הכתובת שלך?" היא כתובת הדואר האלקטרוני שלהם, ולא כתובת מגוריהם. ובכל זאת - גם לדואר הרגיל היו כמה וכמה יתרונות, והוא שימש את המין האנושי בנאמנות במשך תקופה ארוכה. Annotis Mail היא תוכנה המנסה להעביר אל הדואר האלקטרוני לפחות חלק מיתרונותיו של הדואר הישן.

מדובר, למעשה, בתוסף לתוכנות הדואר ממשפחת אאוטלוק, והוא מציע כלים שונים כדי להפוך מכתבים הנשלחים בדואר אלקטרוני לאישיים יותר. התוכנה מציעה את הכלים הבאים: עט במגוון צבעים, שבעזרתו ניתן להוסיף מילים או ציורים בכתב יד, חותמות גומי לשילוב במכתב, פתקאות קטנות עבור הערות שוליים וטוש להדגשה. להשלמת התמונה, מצורף גם מחק, להסרה או לתיקון קטעים לא מוצלחים.

התוצאה המתקבלת חביבה למדי, ואם המבחר של התוכנה אינו מספק אתכם, תוכלו לגלוש לאתר התוכנה ולהוריד עוד המון חותמות ורקעים שונים, כדי להגדיל את המגוון. רק הערה קטנה: כששולחים מכתב לחשבון דואר מבוסס רשת (דוגמת הוטמייל) מומלץ ללחוץ על כפתור האטצ`מנט של התוכנה, כדי להבטיח שהמכתב יתקבל בצורה שבה נשלח.

רשיון: שיתופי 1.5 - מגהבייט
להורדה לחצו כאן
 
 

World Cup Manager 2002

 
עולם הספורט יישא את עיניו בקיץ הקרוב אל יפן ודרום קוריאה, שמארחות במשותף את אליפות העולם בכדורגל. למרבה הצער (אם כי לא למרבה ההפתעה, יש להודות) גם האליפות הזו תתנהל ללא נבחרת ישראל, שהודחה בשלב המוקדמות, אך בעזרת World Cup Manager 2002 יכול כל אחד למצוא את עצמו בעמדת המנג`ר של אחת הנבחרות המשתתפות באליפות, ולנסות ולזכות בגביע הנכסף.

מדובר במשחק חביב למדי, שמאפשר לשחקן לקבוע את ההרכב של נבחרתו, לשנות את אסטרטגית המשחק, לקבל נתונים סטטיסטיים ועוד. המשחקים עצמם מתנהלים ללא התערבות השחקן, ומאפשרים לו רק להתעדכן באירועים החשובים שהתרחשו במשחק וכמובן בשערים שהובקעו. הנתונים המופיעים בתוכנה מדויקים להפליא, וכוללים את הגרלת הבתים והסגלים של כל הנבחרות. בנוסף, אפשר להוסיף נבחרות שלא העפילו לטורניר (על חשבון אחת המשתתפות), וכך יכול כל אחד להיות ריצ`רד נילסן ליום אחד, ולנסות ולהביא את הגביע העולמי לישראל.

רשיון: שיתופי 619 - קילובייט
להורדה לחצו כאן
 
Mozilla
גרסה 0.97 של דפדפן הקוד הפתוח. בגרסה זו: טיפול בבעיות הקשורות בתגיות שונות, תמיכה בשמירת תמונות ישירות דרך הדפדפן, תמיכה משופרת בסקריפטים ועוד.

skin4all
גרסה 0.21 של התוכנה המצוינת להכנת סקינים. בגרסה זו נוספו אפשרויות חדשות להכנת סקינים, וכן תוקנו באגים מגרסאות קודמות.

Real One
הנגן הפופולארי Real Player זכה לגרסה חדשה וגם לשם חדש. הגרסה החופשית אמנם אינה מכילה את כל האפשרויות של הגרסה בתשלום, אך עדיין ניתן ליהנות מהאזנה לשירים וצפייה בקטעי וידאו בפורמטים מתקדמים, דפדפן אינטרנט מובנה, גישה לערוצי רדיו, ממשק יפה ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by