ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
איך הפסקתי לפחד ולמדתי לאהוב את ביל גייטס 

איך הפסקתי לפחד ולמדתי לאהוב את ביל גייטס

 
 
עמיחי יעקובי

הוא עשיר, הוא מחסל את המתחרים, הוא מיצר תוכנות דפוקות, ובכל זאת - לעמיחי יעקובי יש וידוי מזעזע: הוא אוהב את ביל גייטס ואת מיקרוסופט. למה? כי קשה לדמיין איך היו נראים החיים שלנו בלעדיו. ומה אתם אומרים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מלאך או שטן? ביל גייטס (רויטרס)
 מלאך או שטן? ביל גייטס (רויטרס)   
אני מוכן להתערב שבחודשים האחרונים בכל לילה לפני השינה, ביל גייטס מודה לאלוהים על אוסאמה בן לאדן. באמת מזל גדול - כי אם לא הוא, גייטס היה ממשיך לככב לנצח בתור האיש השנוא בתבל. כולם שונאים אותו - הוא השטן, מניפולטור מפלצתי, יצרן של מערכות הפעלה גרועות, ביזנסמן מגלומני חסר רחמים, והכי גרוע - הג`ינג`י המכוער הזה עשיר בצורה דוחה. רק בשביל זה מגיע לו שיחנק עם כל הדולרים שלו.

בשיאו היו לביל 100 מיליארד דולר - ועכשיו, כמו ששמחנו כולנו לקרוא, אחרי הנפילה, נשארו לאיש העשיר בעולם בקושי 44. רוצים לדעת כמה זה 44 מיליארד דולר? בואו נראה - אם ביל שלנו צבר את רוב הונו ב-25 השנים האחרונות מאז הקמת מיקרוסופט ב1975-, ונניח שהוא עובד במשך 14 שעות בכל יום, חישוב לא מסובך במיוחד מוביל לזה שהשטן מרדמונד עושה בסביבות 300 דולר לשנייה.

בעשר השניות שקראתם את ההסבר הזה הוא הרוויח כ3000- דולר, כנראה יותר ממה שאני, או אתם - נעשה כל החודש (וזה עוד בהנחה שאתם מתאמצים עכשיו לקרוא ממש מהר כדי לדפוק את הבן זונה, ותאמינו לי שאני מקליד כמו מטורף בשביל לא לבזבז את הכסף שלכם).

וכולם יודעים שהמצב עכשיו על הקרשים - סוגרים, מפטרים, מצמצמים, מתייעלים, כל רגע בועה חדשה מתפוצצת וכלכלה חדשה קורסת, וכל שנייה ביל ממשיך ומתעשר - אז איזה כיף שתמיד אפשר להסתכל לחזיר הוורוד הזה במשקפיים היורמיים שלו ופשוט לשנוא אותו. יש פתגם אירי שאומר - רוצים לדעת מה אלוהים חושב על כסף? תראו את האנשים שהוא נתן להם אותו.
 
עמיחי+ביל=אהבה
 עמיחי+ביל=אהבה   
ובטח עכשיו אתם אומרים שזה לא סתם שהוא נהיה עשיר, ושאת ההון שלו הוא עשה כמו כל הג`ינג`ים במרמה וברשע - בזמן שאחד מרים כוסית "לחיים" מהטברנה ומורח אותנו עם אחלה חומוס, אחיו התאום זומם להשתלט לנו כאן על העולם ולצעוק מהדסקטופ הפרטי של כל אחד מאיתנו - ייאאססוו מיקרוסופט.

כל מי שהתקין את מערכת ההפעלה החדשה חלונות XP, שזכתה כבר לכינוי החיבה חלונות איכס פי, לא יכול היה שלא לשים לב לתיאבון האדיר של גייטס. תוכנות ועזרים שבשנים קודמות היית חייב להשיג לחוד, כבר מחכות לפנק אותך מבפנים. יש תוכנת כיווץ של מיקרוסופט ויש תוכנה לצפייה בתמונות תוצרת מיקרוסופט, יש פיירוול, יש תוכנה לצפיה בתמונות, יש שעון עולמי, יש כל מה שתבקשו - והכל של האכזר מכולם ביל גייטס.

האיש שמערכת החלונות שלו לא אמינה, נחותה, רשלנית, מסובכת, לא מקורית, מלאה בבאגים ומכריחה כל אחד להיות כמעט טכנאי, מחייך אליכם בידידות מפתיעה ומציע לכם עכשיו הרבה יותר, על חשבונו.

זה הסימן של חסידי תאוריית הקונספירציה וחברי כת השטן לצרוח באימה: הצילו את נפשותיכם, הוא חיסל את כל המתחרים שלו, תחשבו על זה שנייה (אופס - שלוש מאות דולר) יש שני מצבים בעולם שבהם אתה נקרא "משתמש" (USER): או כשאתה נופל חלילה וחס לסמים והופך לנרקומן, או בשנייה שהתקנת אצלך במחשב את החלונות של מיקרוסופט. וזה לגמרי לא מקרי, גייטס מחכה שנהייה זקוקים לו (ורק לו) ותלויים בו לגמרי.
 
הוא עשיר, הוא מחסל את המתחרים, הוא מיצר תוכנות דפוקות ובכל זאת אני אוהב אותו. אני אוהב את ביל גייטס לא בשביל לעשות לכם דווקא, ולא בגלל שאני תמיד בוחר בצד הלא נכון - זה גם, אבל אני אוהב אותו כי אני לא רוצה לדמיין איך החיים שלי היו נראים בלעדיו.

בחלונות של מיקרוסופט אני כותב וקורא, גולש ומתרגש, מנסה לשנות את העולם ולפעמים אפילו מצליח. אני מרוויח כסף, מכיר אנשים, מתאהב ושונא, מנצח ומפסיד, מתלהב ומתייאש והכל פה - בקופסת הברזלים הזאת שביל גייטס הצליח לעשות שתהפוך למגרש המשחקים היצירתי שלי. כאן אני שומע מוסיקה, רואה סרטים, מוריד תמונות של בחורות, לומד על מה שמעניין אותי, כותב את הדעות שלי איפה שרק אפשר, וכמו כולם כשאין לי משהו יותר טוב לעשות - מקלל את ביל גייטס המנוול ומיקרוסופט המרושעת. רק שאצלי - זה תמיד מאהבה.


ומה אתם חושבים? מלאך או שטן? הביעו את דעתכם במנגנון התגובות שמתחת לכתבה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by