ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אמא, תראי, הכנתי כרטיס ברכה באינטרנט! 

אמא, תראי, הכנתי כרטיס ברכה באינטרנט!

 
 
שוש פורבס

עורכת ערוץ אתרים פרטיים בנענע, במדריך ראשון לגולשים: כיצד להוסיף לאתר שלכם כרטיס ברכה שעיצבתם במו ידיכם הלא מנוסות, הכולל אמצעי מולטימדיה פשוטים, איורים וסאונד. זה מה זה פשוט, סנדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחד השימושים הנפוצים של הרשת הוא שליחת כרטיסי ברכה. אתרים גדולים בחו"ל כגון Blue Mountain וגם אתרים ישראלים כמו נענע ד``ש מציעים כרטיסים מאויירים ומנגנים כמעט לכל אירוע.

החגים בפתח, ואתם בהחלט יכולים להשתמש בשירותיהם האדיבים של האתרים האלה, אבל למה להיות מרובעים? תמיד הכי כיף להכין הכל לבד, וזה ממש לא קשה להכין אתר שהוא כרטיס ברכה עם מולטימדיה.

המדריך הזה ינחה אתכם צעד אחר צעד בשלבים הדרושים להכנת כרטיס ברכה, או אתר בכלל.
 

קודם כל - מה אתם רוצים להגיד?

אולי זה נשמע טריוויאלי, אבל מה אתם רוצים להגיד היא השאלה הראשונית והחשובה ביותר שעליה אתם צריכים לענות. בהכנת כרטיס ברכה כמו גם בהכנת אתר בכלל, "מה אני רוצה להגיד" ישמש אתכם בתור תמרור, שיכוון אתכם לגרפיקה ולמוזיקה בהם תשתמשו.
 

שנית - תמונה שווה אלף פיקסלים

אתם מכירים כרטיס ברכה ללא תמונה? גם אני לא. אם יש לכם מעט כשרון גרפי, אתם יכולים להכין את האיור בעצמכם, עם תוכנות כגון פיינט שופ פרו. רגע, אמרתם שאתם לא יכולים לצייר קו ישר אפילו עם סרגל? לא נורא. הנה כמה אתרים שיתנו לכם תמונות בנושאי ראש השנה והחגים-

www.xslf.com

Jewish ClipArts

Lycos Picture Search
 
 

כמה טיפים -

 
- זכויות יוצרים תקפות גם ברשת. אנא קראו את תנאי השימוש בתמונות לפני שאתם לוקחים אותם.

- זכרו את הדיבר האחד עשר - אל תקשרו ישירות לגרפיקה על שרת אחר! הורידו את התמונות למחשב שלכם ואח"כ העלו אותם לשרת שעליו אתם מאחסנים את האתר.

- אם אתם כותבים את ה- HTML ידנית, הקפידו להגדיר גובה ורוחב לכל תמונה, בעזרת width ו- height. לדוגמא: ;gt&IMGSRC"cardgif.=" BORDER0= HEIGHT= 137 WIDTH=52;lt&

כך הדפדפן לא יצטרך לחכות שכל התמונה תעלה לפני שהוא מציג את הדף, ולמבקרים ינתן רושם שהדף עולה מהר יותר.

- ככל שגודל הקובץ קטן יותר (ב- KB ) יותר טוב. בתור דף גרפי, משקלים יותר נסבלים, אבל לא צריך להגזים. רצוי שמשקל כל הדף, כולל כל התמונות, לא יעלה עם 30-35 KB.
 

לא נפסיק לשיר

אמרנו מולטימדיה? נעשה מולטימדיה! בואו נוסיף קצת קול לדף. מה אפשר לשים? אתם יכולים להקליט ברכה קצרה (והדגש הוא על "קצרה". באינטרנט, אנורקסיה זה בריא) בקולכם בעזרת הרשמקול של חלונות בפורמט WAV, או שאתם יכולים לצרף מידי עם מוזיקה מתאימה.

אין לכם מוזיקה מתאימה? גם אין בעייה. הנה אתר המתמחה במוזיקה בנושאים יהודיים/ישראלים. ויש גם מנוע חיפוש המתמחה במידי.

מהו הקוד לשילוב מוזיקה בדף? זה לא ממש מסובך. הנה:

;gt&EMBED src="music.mid" AUTOSTART=TRUE height "60"= width="144" CONTROLS=CONSOLE;lt&

הערה: בגלל מגבלות העורך הפשוט של נענע, הוספת מוזיקה אפשרית רק עם העורך למתקדמים.
 

לסיום - אופים את העוגה

לא צריך תנור משוכלל בשביל זה, מספיק לפתוח חשבון בפלאנט נענע (אם אין לכם עדיין). אם אתם מרגישים נוח לעבוד עם עורך HTML אז בנו איתו את הדף, ורק בשלב הסופי העלו אותו ואת התמונות לנענע בעזרת העורך המתקדם.

אם אתם מאלה שמפחדים מהמילה HTML (בוו!) אל דאגה, בנענע חשבו גם עליכם. בחרו בעורך למתחילים והכינו את הדף שלכם בעברית ללא צורך לכתוב שורה אחת של קוד.

אחרי שהעלתם את הדף (או כתבתם אותו עם העורך למתחילים) היכנסו אליו שוב עם הדפדפן ובדקו אותו. האם כל התמונות עלו כמו שצריך? האם שומעים את המוזיקה? האם הטקסט חסר שגיאות כתיב?

תקנו כל בעייה שאתם מוצאים ובדקו את הדף שוב. נכון, זה שלב משעמם ומתיש, אבל הוא ימנע מכם הרבה פאדיחות אחר כך.
 

מה שנשאר - רוצו לספר לחבר'ה!

כרטיס הברכה גמור? נהדר. ספרו עליו לעולם. שלחו את הכתובת שלו למכרים ידידים ובני משפחה. והנה רעיון: אם יש לכם מכרים מחוברים, למה שלא כולם יכינו כרטיסי ברכה וירטואליים ויקשרו אחד לשני?

זוהי דרך מעולה להדק את הקשר, וגם יהיה לכם להיכן לגלוש בראש השנה.
ואם לא שמתם לב, כרגע סיימתם להכין את האתר הראשון שלכם.

שנה טובה!

דף הדגמה פשוט - להתחלה

חזרה - לאתר ראש השנה של נענע!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by