ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקים לכל המשפחה 

משחקים לכל המשפחה

 
 
יוני  שדמי

מומחה משחקי המחשב של נענע בפרופיל פסיכולוגי ריקני של בני המשפחה הישראלית באשר הם, והמשחקים שמגיע להם לקבל כמתנה לשנה החדשה. בידור משפחתי בטעם רע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמוד, קטן, ואוכל יהלומים. דיגר בשעת מעשה
 חמוד, קטן, ואוכל יהלומים. דיגר בשעת מעשה   
מלבד השמנת יתר ופסיכוזות שמתעוררות עקב בילוי הרבה יותר מדי זמן עם המשפחה הקרובה (אותה משפחה בדיוק שרובנו עמל עשרות שנים בכדי להתרחק ממנה), מתנות הן אחד הקונפליקטים המטרידים ביותר שקשורים בחגים היהודיים, הישג נאה בהתחשב בכך שיהודים הם עם מוטרד שעשה לו שלל חגים דחוסי בעיות פסיכולוגיות.

מחד, לא נעים לא להביא כלום, ובכל זאת יש בלב איזה סנטימנט לאמא ואבא ושאר החבורה העליזה. מאידך, למי יש כוח, בחום הזה, להתחיל למצוא מתנות לכולם. הפתרון? משחקי מחשב. הם זמינים, הם לא עולים כלום, הם היי-טקיים, והם כיפיים נורא. לא עוד וואזות, לא עוד צווחות נוסח "לא הייתם צריכים", די ל"הגזמתם הפעם, באמת". מעתה, הביאו דיסקט לכל ילד וסידי צהוב לכל דוד.
 
השם מגניב כמעט כמו המשחק. באקו באקו
 השם מגניב כמעט כמו המשחק. באקו באקו   
לבנדוד הקרצייה
הוא כבר ראה את קוויק ,3 סיים בזמן שיא את סוניק ,2 קרע את הצ`מפיונשיפ ליג בפיפ"א, מחץ את הבוסים במריו ,64 וסף הגירוי שלו נמצא אי שם למעלה, בין מנת יתר של קוק ישר לווריד לבין איבוד בתוליו השנואים עם השכנה ממול. הפתרון פשוט - דיגר, בהפוכה. הגרפיקה זוועתית, הסאונד הוא בדיחה, ואין מה לדבר בכלל על משחק רשת. אבל זו הדרך הכי טובה להראות לקופיף הקטן קלאסיקה מהי, וללמדו באותה הזדמנות לקח חינוכי חשוב: זה שהקנקן מכוער, זה לא אומר שאין בפנוכו את משחק המחשב הכי שווה בהיסטוריה.

לדודה
על פניו, אגוז קשה. מה לה ולמחשבים בכלל? או, טוב שיש נענע. רק להביא לה דיסקט עם הקובץ הזה, ותוך כמה ימים גג היא מחוברת באינפוזיה לפנטיום 500 מגה-הרץ שהיא אצה רצה לקנות. באקו באקו, משחק מגוחך וכיפי להחריד מבית סגה, הוא הנכד המוצלח של שניים מהעמים המצויינים ביותר על הפלנטה: העם הרוסי, שמביא למשחק את רוחב היריעה התרבותי ואת המקור (טטריס) הנהדר בפני עצמו, והעם היפני, שמפנש בפרפקציוניזם אופייני את הגרסה החדשה הזו של המשחק הקלאסי.
 
פמייניסטית על אמת. נערת הקרב
 פמייניסטית על אמת. נערת הקרב   
לחברה
בין אם מדובר בחברתך הצמודה, אחי, ובין אם מדובר בידידתך הטובה ביותר, אחותי, BattleGirl היא המתנה לחג אותה חיפשתם.

בעוד המוזיקה המגניבה מתנגנת ברקע, מעין גרסת עוועים מוקפצת של טראנס צרפתי, לוחמת נערת הקרב, גרסה פמיניסטית באמת של לורה קרופט, בעשרות גרסאות אלימות של תוכנות משרדיות, תוך השתתפות בקרב מאסף נואש להצלת היקום כולו. יותר מכל, מזכיר המשחק המוזר-אך-שווה הזה את הסרט המופלא "טרון", שמספר אף הוא על קרבות בין תוכנות, ומראה ליצירות מודרניות כמו "המטריקס" מאיפה באמת משתין הפנטיום.
 
 
קינגפין. יש מכות
 קינגפין. יש מכות   
לבעלת הבית
למארחת, ללא ספק האדם שהכי סובל וטורח בכל החמולה, רק בכדי לגלות שכל מה שהכין הושמד תוך כמה שעות על ידי חבורה ידידותית אך רעבה ולא מנומסת בעליל של קרובי משפחה, מגיעה מנוחה אמיתית. רגיעה מהסוג שרק משחק מחשב אולטרה-אלים באמת יכול לספק. "קינגפין: לייף אוף קריים", מספר את סיפורו הענוג של גנגנסטר גזען שהולך ומפוצץ במכות את כל מה שהוא רואה. הקרבות כה מפורטים, הדם כה אמיתי, והסיפוק כה גדול, עד שבארה"ב הוגבל המשחק לבני 18 ומעלה בלבד. ראו הוזהרתם, תענוג אסור.
 
להורים
קקי. כן, זה מה שתביאו לאבאל`ה ואמאל`ה השנה. על תקן נחדשה ימינו כאן כקדם, עם הטיטולים וסיר הלילה. באבה, ספק תולעת מעוכה ספק גבר מעוות שעבר תאונת רכבת, צריך להגיע ל"שירותים הציבוריים הקסומים" ולהציל את היקום מפני דיקטטור כזה או אחר, תוך שימוש אינטנסיבי בניחוחם של פלוצים בכדי להניס אויבים. קצת קפיצות, קצת ריצות, קצת יריות, והרבה, הרבה בדיחות חסרות טעם.

חזרה - לאתר ראש השנה של נענע!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by