ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מפצלים קבצים בקלות, מטביעים סימני מים בתמונות, מכינים ברכות עם אנימציה וחוגגים עם גרסה מגניבה במיוחד של הפאק-מן הנצחי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moving

 
גם הווירוס המרושע ביותר לא יצליח כנראה לפגוע בנוהג החביב של העברת קבצים בדואר אלקטרוני בין חברים. כולם מכירים את זה, כולם אוהבים את זה וכולם עושים את זה, ובעצם למה לא? קיבלתם סרט משעשע, או קובץ 3MP מצחיק, אז למה לא לרוץ לספר לחבר`ה. הבעיה היחידה היא גודל הקובץ. בני המזל בעלי הפס הרחב מקבלים סרט בגודל של מספר מגה-בייטים בתוך שניות ספורות, אך משתמשים ביתיים בעלי חיבור רגיל נאלצים להמתין זמן רב עד לסיום ההורדה, וכמובן להתפלל ששרת הדואר לא יתקע פתאום, וכל מה שהורד עד כה ירד לטמיון.

,Moving שנכתבה ע"י מתכנת ישראלי, מציעה פתרון פשוט ונוח לבעיית הגודל של הקבצים. במקום לשלוח את הקובץ בבוכטה אחת - לפצל אותו לחלקים ולשלוח אותם אחד אחרי השני. הפתרון הזה שימושי לא רק עבור קבצים ששולחים בדואר אלקטרוני, אלא גם להעברת תוכנות וקבצים גדולים באמצעות דיסקטים רגילים: התוכנה מציעה מספר גדלים שאליהם ניתן לפצל את הקובץ, כולל 1.4 מגה-בייט, מה שמתאים בדיוק לאותם דיסקטים.

השימוש בתוכנה נוח מאד: מנווטים אל הקובץ או הקבצים שמעונינים לצרף לקובץ הארכיב (אפשר גם לבחור ספריה שלמה), בוחרים את הפעולה המבוקשת (משלוח בדואר אלקטרוני, העתקה לדיסקט או שמירה בדיסק הקשיח) ונותנים לתוכנה לעשות את שאר העבודה. ניתן גם להיעזר באשף המצורף. במקרה של משלוח בדואר אלקטרוני, הקובץ יגיע אל הנמען בחלקים, והוא יזדקק לתוכנה כדי לבצע איחוד שלהם. התוכנה מצרפת הודעה מתאימה לדואר, ומפנה את הנמען להוריד את התוכנה, במקרה שהיא אינה ברשותו.

(רשיון: חופשי 973 - קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 

Picture-Shark

 
אתרים רבים מוסיפים לתמונות המוצגות בהם מה שקרוי "סימן מים" (Watermark) - אייקון קטן או כתובת המציינים את המקור של התמונה, ובאמצעות הפצת התמונה מקווים להביא גם להגדלת תפוצת האתר. בסימני מים אפשר גם להשתמש כדי להכין פסיפס של תמונות, ע"י הדבקה של מספר תמונות שקופות על גבי התמונה המקורית, והתוצאות בדרך כלל מרשימות.

אחת התוכנות היותר פשוטות המאפשרות לשלב סימני מים בתמונות היא Picture-Shark. התוכנה החופשית הזו מציעה ממשק פשוט במיוחד, ויחד עם זאת יש בה מגוון אפשרויות שיתאימו גם למי שמעוניין בעבודה מקצועית במיוחד. התוכנה מכילה שלוש כרטיסיות, שכל אחת מהן מוקדשת למשימה אחרת: בחירת התמונה, בחירת חותמת המים ויצירת התמונה המשופצת.

החלק המעניין הוא כמובן בחירת סימן המים, כאשר ניתן לעשות שימוש בכל קובץ בפורמט תמונה סטנדרטי. אפשר לבחור תמונת דוגמה כלשהי, שבאמצעותה תתבצע ההתאמה של הסימן, וכן ניתן למקם אותו באחד מתוך תשעה מיקומים אפשריים על גבי התמונה, ולבצע תיקונים קטנים והזזות. אפשר גם לקבוע את דרגת השקיפות של סימן המים, לשנות את הצבעים שלו ולהפעיל אפקטים שונים נוספים. באתר התוכנה קיימות חותמות מוכנות להורדה.

(רשיון: חופשי 780 - קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 

Talking Greeting Maker

 
משלוח כרטיסי ברכה באמצעות האינטרנט מהווה דרך מצוינת להביע אהבה, לבקש סליחה, לברך לכבוד יום ההולדת ולמעשה לכל מטרה כמעט. אתרים רבים מאפשרים לנו לגלוש אליהם, לבחור גלויה כלבבנו, לרשום כמה מילים, לצרף שיר ולשלוח אותה אל החבר או החברה, שצריכים רק להיכנס לאתר ולהקיש קוד מסוים כדי לצפות בברכה. זה פשוט, זה נוח וזה חופשי, אבל כל דבר אפשר להפוך ליותר נוח, ובעזרת Talking Greeting Maker אפשר להכין ברכות בנחת, ללא חיבור לרשת, ואח"כ להתחבר ולשגר אותן ליעדן.

הכנת הברכות בעזרת התוכנה מתבצעת בקלות רבה. תחילה יש לבחור את נושא הגלויה (יום הולדת, געגועים, הבעת תודה או אפילו סתם המלצה על אתר) ואח"כ ניתן לעצב את הכרטיס, עפ"י הטעם האישי. אפשר להשתמש בקטעי אנימציה מוכנים מראש, או לעצב קטעי אנימציה מקוריים, תוך שימוש בדמויות קטנות וחביבות. התוכנה מגיעה עם דמות אחת, אך ניתן להוריד דמויות נוספות מהאתר.

משלוח הברכה מתבצע במהירות, ע"י לחיצה על הכפתור המתאים בממשק. התוכנה תאפשר לכם להכניס את כתובת הנמען, כאשר ניתן לייבא אותה מספר הכתובות של תוכנת הדואר שלכם. כמובן שבשלב הזה כבר צריכים להיות מחוברים לרשת. אח"כ התוכנה תפנה אתכם לאתר שלה, כדי לוודא את נכונות הפרטים ולהציג לכם את הקישור שבו ניתן לראות את הברכה, וזה הכל. נשאר רק להמתין לברכת התשובה.

(רשיון: חופשי 4.5 - מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 
 

BemazeD

 
חובבי משחקים ותיקים רבים גדלו על פאק-מן, והמשחק האלמותי הזה לא יאבד כנראה לעולם את סוד הקסם שלו. גרסאות חדשות של המשחק מופיעות לעיתים קרובות, ותמיד נחמד לזלול את הנקודות הקטנות, לברוח מהשדונים ולהמתין להופעתם של הבונוסים השונים.

BemazeD היא גרסה תלת ממדית מהנה במיוחד של פאקמן. המסכים מכילים סרטים נעים, שבעזרתם ניתן להגיע אל הנקודות, אולם גם ליפול לידיהן של המפלצות המרושעות, ומאווררים, שבאמצעות הרוח שהם מפיקים אפשר להתעופף לפינות נסתרות במבוכים ולאכול את הנקודות המוחבאות בהן. זו היא גרסת הדמו של המשחק, והיא מכילה את שבעת השלבים הראשונים שלו.

(רשיון: דמו 1.8 - מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 
Winamp
גרסה 2.78 של הנגן. בין החידושים בגרסה זו: תמיכה משופרת בקבצים בפורמט WAV ו-,MIDI תמיכה ב-CDDB2 ותיקוני באגים.

Divx
גרסה 4.11 לנגן והמקודד, המאפשר לצפות בסרטים בפורמט Divx. גרסה זו מותאמת במיוחד למעבדים מהירים (פנטיום 4) ומבטיחה ביצועים חלקים וטובים יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by