ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוסים, אהבה ורייקי 

וירוסים, אהבה ורייקי

 
 
שקד

שקד ושלגיה יוצאות לסופ"ש כפרי ומלמדות בעלת צימר מבולבלת כמה דברים על וירוסים ואהבה, כשבאותו זמן פיצוצית מגלה שגם אם את מנסה לשחק אותה קשה להשגה, זה לא אומר שלא תידפקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
החורף הקדים להגיע השנה, וכמו בכל שנה, פיצוצית מתחילה להכין עצמה לתרדמת חורף ומחפשת לה חבר רציני בערבון מוגבל. שלגיה ואני, בודדות בחורף, קצת מצוננות ומרחמות על עצמנו, החלטנו לא לחכות לחבר שייקח אותנו לצימר, ולנסוע לסופשבוע יחד. אתר האינטרנט של הצימר של יונה מהררית, נראה מבטיח ולמרות הניתוק המבהיל של 48 שעות ממסך המחשב, הלכנו על זה.

השקפנו על בקעת בית נטופה, ניהלנו שיחות נפש, ניסינו מדיטציה אצל המזוקנים האלו שמקפצים באוויר ונזכרנו איך הם ניסו פעם להיבחר לכנסת, אבל בשבת בבוקר, כשחנה עשתה לנו רייקי, היא פתאום שאלה: "במה אתן עובדות, בנות?" כשאמרנו לה: "במחשבים", פניה החמיצו. "הבן שלי הכריח אותי לקנות מחשב, עשה לי אתר, אמר שזה יביא לקוחות, בקושי לימד אותי לענות על דואר, אבל היחיד שעוד היה משאיר לי איזו הודעה זה בעלי לשעבר", היא מספרת. "לפני חצי שנה, הוא שלח לי דואר שהכותרת שלו `אני אוהב אותך` באנגלית. הלב שלי דפק, לא הבנתי. הרי זה הוא שעזב והוא לא ממש התלהב להיות בקשר אפילו שהוא גר במושב השכן עכשיו. בקושי בא רק לראות את הילדים ומשאיר לי הודעות רק במחשב".

שלגיה ואני מחליפות מבטים ויונה ממשיכה: "חשבתי שאולי הוא התפכח, אבל לא הצלחתי לפתוח את הקובץ שהוא צרף וכל המחשב נתקע. כשהבן שלי חזר הוא מצא אותי בוכה. סיפרתי לו הכל וביקשתי ממנו לנסות לראות מה אבא שלו שלח לנו. אז הוא פתח ואמר שאבא שלח לנו וירוס קטלני שפגע לנו במחשב. מאז הקופסה הזאת עומדת כמו עציץ בסלון ואני לא מחליפה מילה עם הבן זונה הזה. הוא אומר שאני משוגעת ואין לו מושג על מה אני מדברת. מה שווה צו הרחקה כשבנאדם יכול להזיק לרכוש שלך מרחוק? אם הוא לא היה אבא של הילדים שלי, אני אומרת לכן".
 

שלגיה ואני לא ידענו אם למות מצחוק או להסתכן בהסבר והתערבות. לבסוף לא התאפקתי. הסברתי ליונה בצורה הפשטנית ביותר שיכולתי מה זה וירוס וכיצד הוא שולח את עצמו לכל הכתובות ברשימת התפוצה ללא ידיעת בעל המחשב, ושלגיה סיפרה לה שכל זה היה בעיתונים, הרבה אנשים נפגעו מזה, קראו לזה "וירוס האהבה". יונה כבר הפסיקה להעביר לנו אנרגיות מזמן ורק עמדה בפה פעור כל העת עד שהצליחה לגמגם: "אז... הוא באמת לא ידע.. ולא התכוון?"

את שארית סוף השבוע הגלילי נטול המחשב שלנו העברנו במושב השכן, מפייסות בין בני הזוג לשעבר ונותנות להם שיעור בסיס ברזי האאוטלוק והאקספלורר. רק בדרך חזרה הרשינו לעצמנו להתפוצץ מצחוק ולהרהר קצת בהשלכות העמוקות כל כך של וירוס מחשב על מערכות יחסים של אנשים תמימים.

אך כשצלצלנו לפיצוצית לשתף אותה בתקרית, גילינו שהוירוס לא פסח גם עליה. ומעשה שהיה כך היה: במסגרת מאמצי "הכיני לך חבר לחורף" הכירה פיצוצית בחור מקסים, את גל, מנהל מוצר בחברת היי-טק גדולה, שנראה לה בדיוק מתאים לעונה הגשומה.

הדייט הראשון התנהל אצלה בבית למרות שהיא ניסתה בכל כוחה להוציא אותו לבית קפה, אך הוא התחנן על נפשו העייפה, נשבע שזה חד פעמי והבטיח בפעם הבאה יציאה מפוארת. ביום חמישי כשנסענו לסופ"ש הם היו אמורים לצאת, אך שוב הוא היה מותש והתחנן לפחות לעבור אצלה בבית לחצי שעה. כצפוי, מחצית השעה התארכה והוא החל להתפנק ולשלוח קצת ידיים. פיצוצית רתחה מזעם והחליטה שמכיוון שלא כתוב לה "מזדיינת" על המצח והוא לא מסוגל לקלוט שהיא בפאזה רצינית, לפחות כרגע, אז היא תבהיר לו את זה במעשים. תוך שתי דקות הוא היה בחדר המדרגות והיא אמרה לו בחביבות שיתקשר אליה כשהוא ערני, רענן ומתגעגע לכורסאות העור של סטארבאקס.

מיותר לציין שהיא לא שמעה ממנו עד מוצ"ש, כשלפתע מגיע אליה אי-מייל מהאדון גל ובו הוא מבקש ממנה עזרה בפתיחת איזה שהוא קובץ. "מר היי-טק צריך עזרה ממני לפתוח קובץ?" שאלה פיצוצית את עצמה ואותנו. חיש מהר החליטה שאולי זה האתגר האינטלקטואלי שימנע מגל לעלות עליה ויעלה אותם חזרה על הגל הנכון. אך אבוי, כשפתחה את הקובץ וכל המחשב שלה קרס, היא הבינה שנפלה קורבן לעוד אחד מאותם וירוסים מתעתעים, ושמגל היא באמת כבר לא תשמע.

אולי בגלל זה, כל סיפור הוירוס-ברוגז של יונה לא הצחיק אותה בכלל. "זה לגיטימי שהיא חשבה שהוא מנסה לפגוע בה ולצחוק עליה עם וירוס אהבה שכזה", פיצוצית אומרת. "זהו העידן האלקטרוני, בנות: פעם הם היו דופקים אותנו והיינו מתעוררות בבוקר עם מנדבושקס, דלקת בשתן או איזו מחלת מין ולא שומעות מהם יותר. היום, אם אנחנו לא נותנות להם מה שהם רוצים, הם שולחים לנו וירוס ודופקים לנו את המחשב".


בבקשה לא לשלוח לשקד וירוסים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by