ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

והשבוע: ספר טלפונים וירטואלי, השתקה של Winamp בלי נקיפת אצבע, שעשועי גימטריה ומשחק הרפתקאות מחשבתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Electronic Phone Book

 
ספר הטלפונים הוא כנראה אחד המעוזים האחרונים שטרם נכבשו על-ידי המחשב. רובנו מעדיפים עדיין את השימוש בספר הישן והטוב, או את ספר הקיצורים של הטלפון הנייד. אבל אם אתם דווקא מעונינים לעבור להשתמש בספר טלפונים וירטואלי אך טרם מצאתם תוכנה כלבבכם, נסו את Electronic Phone Book.

מדובר בתוכנה כחול-לבן, דוברת עברית, המאפשרת לארגן את ספר הטלפונים בקלות וביעילות. הממשק דומה לספר הטלפונים המסורתי (אולי כדי להקל על המעבר), והשימוש בתוכנה מאד פשוט ונוח. הספר מחולק למעשה לשני תת ספרים, האחד ספר אישי והשני ספר עבור העבודה. עבור כל רשומה בספר האישי ניתן לשמור את שמו המלא של האדם, את מספר הטלפון הרגיל והסלולארי שלו, את כתובתו ופרטים חיוניים נוספים. עבור הרשומות בספר של העבודה ניתן לשמור פרטים רלוונטיים אחרים, כגון מספר השלוחה או שם המחלקה.

התוכנה מאפשרת לבצע את כל הפעולות הבסיסיות (הוספה, מחיקה וחיפוש) בקלות ובמהירות, ולמעשה זה בדיוק מה שנדרש. גם ה"דפדוף" בספר נעשה בצורה פשוטה, בעזרת תגיות של אותיות הא"ב. אפשרויות נוספות הן יבוא ויצוא של ספרי טלפונים, כדי שניתן יהיה להעבירם במהירות ממחשב למחשב, והדפסת הרשומות.

(רשיון: חופשי. 3.8 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

WinGim

 
הידעתם שהמילה "תוכנות" בגימטריה שקולה למילה "סחרחורת" וגם "התהוללות"? וש"פרה פרה" זה "הצטינות", ו"נענע" זה בכלל "באופן אמין"? את כל השטויות האלה, ועוד רבות אחרות, גילינו בעזרתה של התוכנה המשעשעת מאד WinGim - תוכנה מבית האתר "חופש", אשר מוצאת מילים השקולות זו לזו מבחינת ערכן בגימטריה, ולפיכך, ללא ספק, הייתה התוכנה המועדפת של הבבא-בובה הזכור לטוב.

התוכנה מציעה כמה וכמה אפשרויות של חיפושים: ניתן לבצע חיפוש פשוט, של המילים השקולות למילה שהקלדתם בחלון, ולשם כך יש לסמן את האפשרות "השתמש במאגר מילים גדול", או לבקש מהתוכנה למצוא צירופי מילים, בעיקר מתוך התנ"ך או התלמוד, ולציין את עומק החיפוש. אפשרות נוספת היא לבקש מהתוכנה למצוא מנות או כפולות של המילה (כלומר מילים שמבחינת ערכן הן כפולה או מנה של המילה הנבדקת).

אפשרויות נוספות הן שימוש באילוצים שונים על התוצאות והגבלת מספרן. התוכנה גם מחשבת, כמובן, את הערך המספרי של המילים שאותן בודקים. לסיום רק נעיר שמטרתה של התוכנה היא להראות שאין כל משמעות לשימוש בגימטריה לצרכים דתיים, ולכן אם אתם עלולים להיפגע מכך, אנא הימנעו מלהתקין את התוכנה.

(רשיון: חופשי. 1.54 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

Kill Winamp

 
פעם, העצה האולטימטיבית לטיפול בנדודי שינה היתה לספור כבשים. היום יש פתרון הרבה יותר פשוט ומהנה: מכינים רשימת שירים עבור Winamp, נותנים לה להתנגן ברקע, ונרדמים. אבל כרגיל, אין טוב בלי רע: אם המוסיקה חזקה מדי, עלולים להתעורר ממנה יותר מאוחר, ואם המוסיקה חלשה מדי, לא שומעים אותה בכלל. ובכן, לא תאמינו, אבל יש מי שחשב על פתרון אפילו לבעיה הסבוכה הזאת, ופיתח את תוכנת Kill Winamp.

מדובר בתוכנה פשוטה וחביבה, שמאפשרת לכם להפסיק את פעולתו של הנגן הפופולארי באופן אוטומטי, לאחר השמעת מספר מסוים של שירים, או לאחר פרק זמן מסוים בדקות, לפי בחירת המשתמש. התוכנה מאפשרת למשתמש לבחור בין שלוש אפשרויות: הפסקת נגינת השירים, סגירה מלאה של Winamp או, למחמירים, כיבוי מוחלט של המחשב.

יש עוד כמה אפשרויות פשוטות, כגון מתן אפשרות להתחרט לפני סגירת התוכנה, הצגת הזמן שנותר (או מספר השירים שנותרו) עד לכיבוי, וקביעה של אורך מינימלי של שיר כדי שייחשב במניין. כדאי שיהיה בהישג יד, למקרה הצורך.

(רשיון: חופשי. 290 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
 

Fitznik

 
אין ספק שאחת מפסגות האושר של כל אחד היא לסיים שלב במשחק הרפתקאות מטופש, אחרי שנאבקים איתו במשך זמן רב. הכוונה למשחקי ההרפתקאות שבהם צריך גם לאמץ קצת את הראש, ולא סתם לטייל ולירות באויבים מזדמנים. משחקים שבהם שגיאה קטנה אחת, צעד אחד מיותר - והכל אבוד, וצריך להתחיל את השלב מהתחלה.

Fitznik הוא עוד אחד מאותם משחקי הרפתקאות אין סופיים כמעט, המציעים אוצרות רבים שצריך לאסוף, אויבים ומכשולים שיש לנצח, מפתחות שצריך למצוא והמון המון שלבים. השחקן הוא פיץ, זאב קטן וחמוד, הנע במבוכים שונים ומחפש אבנים יקרות. בדרכו עומדים עכבישים, נחשים וחיות מחמד נוספות מהסוג הנ"ל, העושים כל מאמץ להפריע לו במילוי משימותיו. השחקן צריך להשתמש באבנים הפזורות במבוך כדי להתגבר על המפלצות, וכדי לצלוח בשלום מכשולים ימיים שונים. גרסת הדמו של המשחק מכילה את עשרת השלבים הראשונים שלו, מתוך כ-50 שלבים בגרסה המלאה.

(רשיון: דמו. 4.41 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 
 
Go!Zilla
גרסה 4.1 למנהל ההורדות הוותיק. בגרסה זו: הורדת הקבצים בחלקים לשיפור מהירות ההורדה, שילוב של מנוע חיפוש לקבצים ואפשרות לשימוש בסקינים. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by