ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לגרום ל-XP לעבוד בשבילכם 

לגרום ל-XP לעבוד בשבילכם

 
 
דורון טילמן

בין אם אתם משונאי מיקרוסופט או מחסידיה, בסופו של דבר, מן הסתם, תשדרגו את מערכת ההפעלה שלכם לחלונות .XP עבור מי שמתלבט, כינסנו כאן מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להפיק יותר מהתכונות החדשות והמתקדמות שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא אוהבים את העיצוב החדש? תמיד אפשר לחזור לעיצוב הישן
 לא אוהבים את העיצוב החדש? תמיד אפשר לחזור לעיצוב הישן   
ייתכן שרבים מכם מתחבטים היום בשאלה הרת הגורל האם לקנות את חלונות XP החדשה מבית מיקרוסופט. די הרבה נכתב כבר על המערכת הזו. סביר להניח שכבר קראתם בשקיקה לפחות אחת מעשרות הכתבות והסקירות שנכתבו על מערכת ההפעלה הראשונה (של מיקרוסופט לפחות) שמבוססת על אותו עיצוב בסיסי עבור השוק הביתי והעסקי, עם כמה שינויים לכאן או לכאן.

לכן, החלטנו בסקירה הזו, שמיועדת גם למי שכבר רכש את המערכת וגם למי שמתלבט, להתמקד בדברים שבאמת עובדים בה, ולא להסתפק בהצהרות על יציבות ומהירות. או במילים אחרות, להלן מספר טיפים שיגרמו לכם להפיק מחלונות XP הרבה יותר, כפי שהופיעו באתר התמיכה של נענע, NetSupport. כדי להגיע להסברים המפורטים, לחצו על הקישורים בסיום כל טיפ.

חזרה לעתיד
נתחיל בממשק. הרבה נכתב על העיצוב החדש של הממשק ב-XP. אבל אם מאיזושהי סיבה אתם מעדיפים את הלוק המוכר והטוב (והפחות מצועצע, בואו נודה) של גירסאות החלונות הקודמות, אין בעיה: אתם יכולים לחזור בקלות לעיצוב המקורי, הנקרא Windows Classics.
 

חלונות בטעם שלכם

רק מה שאתם משתמשים בו באמת. תפריט Start
 רק מה שאתם משתמשים בו באמת. תפריט Start    
מה שלא השתנה, ואפילו השתפר, הוא האפשרות לעבוד עם Themes גרפיים שמשנים את כל מראה מערכת ההפעלה. במידה ואתם רוצים להרגיש כאילו אתם עובדים על מחשב של חללית משוכללת, תוכלו לעשות זאת על ידי בחירה ב-Theme המתאים אשר ישנה את העיצוב והגרפיקה של החלונות והתפריטים השונים.


עשה לך שומר מסך
חידוש מרענן, והגיוני להחריד, היא התוספת של שומר מסך המאפשר לכם להציג מצגת של התמונות החביבות עליכם. נכון, יש אלפי תוכנות שעשו זאת עבורכם בעבר, אבל כעת לא צריך להוריד שום דבר כדי לעשות את זה (מישהו אמר מונופול?).

איך אתם רוצים להתחיל?
ואם כבר הזכרנו את העיצוב החדש, נציין כי קיימים מעט שינויים בתפריט ה-"התחל (או Start במערכות בעלות ממשק אנגלי). כעת תראו בתפריט את התוכנות בהן אתם מרבים להשתמש, ורק לאחר מכן את כל היתר (טריק שנכנס לשימוש כבר בחלונות ME). אבל ניתן להוסיף או להסיר מהתפריט תוכנות נוספות על ידי פקודת Pin/Unpin. בנוסף תוכלו לבחור האם להציג בתפריט גם את רשימת המסמכים עליהם עבדתם לאחרונה.

 

לשמור על העיניים

גם לסבתא יש חשבון. ניהול חשבונות משתמש
 גם לסבתא יש חשבון. ניהול חשבונות משתמש   
לאחר ששיחקתם ושניתם את העיצוב של המערכת, סביר להניח שתרצו להיות מסוגלים להתבונן בהם שעות על גבי שעות בלי להזדקק למשקפיים. טכנולוגיה הנקראת ClearType שמיושמת בחלונות XP, נועדה לשפר את התצוגה של טקסט על גבי מסכים שטוחים מסוג LCD, כך שיראו יותר חלקים ונוחים לקריאה. מדובר בדבר חשוב, במיוחד לבעלי המחשבים הניידים.


עבודה עם מספר משתמשים
במידה ולאחר קריאת המאמר החלטתם לרוץ ולהשקיע את כל כספכם בקניית מערכת ההפעלה החדשה, וכעת נשארתם עם מחשב אחד לכל המשפחה, או המשרד, נאלצים לריב על מי ישתמש בו, אתם יכולים להירגע. במיקרוסופט חשבו על האפשרות הזאת, ושיפרו את מנגנון המשתמשים. תוכלו ליצור מספר חשבונות משתמשים (User Account) על כל מחשב, ולכל אחד ואחת תהיה גישה קלה, עם או בלי סיסמא, לשולחן העבודה שלו/שלה והקבצים היחודיים להם.

שחזור סיסמאות
ודרך אגב, אם שכחתם את הסיסמא לחשבון המשתמש שלכם, לא צריך להיכנס לפאניקה, ניתן ליצור דיסקט מיוחד שיאפשר לכם גישה גם במקרה זה. מן הסתם רצוי להכין את הדיסקט מראש.
 
 

ניהול קבצים

תוספות שמקלות את החיים. מנהל הקבצים
 תוספות שמקלות את החיים. מנהל הקבצים   
אחרי ששיחקנו עם הממשק ופתחנו חשבון לאחות הקטנה, עדיין צריך לעבוד קצת, עם קבצים למשל. כאן בהחלט יש שיפור ניכר, והרבה תכונות שהיו קיימות עוד קודם בתוכנות חיצונית, נמצאות עכשיו כחלק ממערכת ההפעלה.

נתחיל בהצגת תוכנן של תיקיות. המערכת החדשה מאפשרת לכם להציג פרטים נוספים לגבי קבצים כאשר אתם נמצאים במצב Details. כך למשל, תוכלו לראות נתונים כמו שם הזמר בקבצי קול, תיאור של תמונה וכדומה.

בנוסף תוכלו לסדר את הקבצים בקבוצות. מה הכוונה? חלוקת כל הקבצים של אופיס, למשל, לפי התוכנה בהם הם נוצרו - קבצי Word, Excel וכדומה.

אפשרות שהייתה קיימת עוד בחלונות 98, והפכה לנגישה יותר, היא שינוי השיוך של קובץ לתוכנה. כלומר לבחור איזו תוכנה תפתח איזה סוג של קובץ.

כעת גם תוכלו לבצע שינוי שם (Rename) למספר קבצים בו זמנית, ובמקרה הצורך אף תוכלו לצרף להם מספר סידורי, דבר יעיל כאשר יש מספר גדול במיוחד של קבצים.
 

שחזור מצב המערכת

הפעלת תוכנות עתיקות מחייבת מצב תאימות מיוחד
 הפעלת תוכנות עתיקות מחייבת מצב תאימות מיוחד   
האם הכל אכן עובד חלק? כן, יותר חלק לעומת המערכות הקודמת של חלונות, אבל עדיין יתכנו תקלות (מיקרוסופט או לא מיקרוסופט?). אבל אם למשל קרס לכם המחשב אחרי התקנה של תוכנה חדשה, או כרטיס מסך מהיר, תוכלו להפעיל את המחשב לפי הקונפיגורציה האחרונה שעבדה.


חזרה לעתיד (2)
מכיוון שמדובר במערכת הפעלה מתקדמת שמנותקת לחלוטין מדור החלונות הביתי הישן, כדי להריץ תוכנות ישנות שנכתבו לחלונות 95 או DOS, תצטרכו להפעיל את המערכת ב``מצב תאימות``.

מישהו שומר עליך
ועוד תוספת נחמדה לסיום, שגם בשבילה נאלצתם עד כה להוריד תוכנות חיצוניות, היא מערכת FireWall פנימית, שמובנית בתוך ההפעלה כברירת מחדל, ותשמור עליכם מניסיונות פריצה חיצוניים. בהחלט יעיל וחשוב.

עכשיו, נשארה לכם החלטה החשובה ביותר - לקנות או לא לקנות את המערכת?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by