ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לטיול יצאנו  

לטיול יצאנו

 
 
יוני  שדמי

למי שמאס בגליל, באילת ובים המלח, למי שמחפש משהו קצת אחר, קצת שונה, ובעיקר למי שהרבה מאוד פרוטות מונוחת בכיסו, מדריך למציאת חופשת חג קצת אחרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מרתף יין נייד. האמריקן אוריינט אקספרס
 מרתף יין נייד. האמריקן אוריינט אקספרס   
"אם אתה רוצה לדעת מה אלוהים חושב על כסף", אמר פעם מישהו, "תראה לאיזה אנשים הוא נותן אותו"

יגידו מה שיגידו על העשירים, בכל זאת כיף להם יותר. הם גרים בבית יותר טוב מאיתנו, נוסעים במכוניות יותר מהירות משלנו, ואפילו החופשות שלהם, גם בית דין לא יעזור, עדיפות על שלנו. אי לכך ובהתאם לזאת, הרי מדריך לחופשה המושלמת, למי שעשה כבר את המיליון שלו, ולמי שאצלו זה רק עניין של זמן.

ראשיתו של דבר, העשירים אינם כמונו. הם לא אוהבים בני אדם. כל הזיעה הזאת, וההמוניות. לכן, למרות האופי הקיצוני והיקר של הטיולים, מעטים מאוד מהם יוצאים עם קבוצה של יותר מעשרה אנשים. רובם יוצאים בקבוצות של שניים או שלושה אנשים פלוס מדריך אסרטיבי. טיול כזה הוא המסע לאנטארקטיקה של חברת הטיולים האליטיסטית אברומבי & קנט.
 
לבד לגמרי - חוץ משף, מדריך, וצוות מיומן של מלצרים
 לבד לגמרי - חוץ משף, מדריך, וצוות מיומן של מלצרים   
לטיול יוצאת קבוצה אקסלוסיבית של חמישה אנשים, מדריך שהוא חוקר ארקטי וותיק ומיומן (ובעל תעריף שעומד על עשרות דולרים לשעה), וצוות מנוסה של יאכטה קטנה ויוקרתית שעברה שידרוג מסיבי בכדי להתמודד עם הקשיים שמעמידה היבשת הקפואה. לאחר הגעה לאזור קרחונים מרתק במיוחד, פורק צוות היאכטה - בדרך כלל מלחים יוצאי צי האמריקני - את הזודיאק.

הזודיאק היא סירה סמי-צבאית, שבימים כהרגלם משמשת, בין השאר, את לוחמי השייטת, כשהם יוצאים למשימה שכוללת אזור קשה במיוחד לגישה. הסירה, שוויתרה על תותחי הוולקן לטובת בר משקאות עשיר, מעבירה את ישבנם האנין של הטיילים העשירים בנוחות מרבית לקרחון החביב עליהם, שם הם נפגשים עם בעלי חיים נדירים שמעולם לא ראו בני אדם.

אבל יש מיליונרים שסובלים מקור, ושדובי קרח מפחידים אותם. אלה וודאי יעדיפו את ``מסעות לינדבד``, שמבטיחים "בריחה טוטאלית מהציביליזציה, אך לא מיין טוב, גורמה ושירות נימוסי."
מלחי לינדבד יקחו אותך, בקבוצות של שניים או שלושה נוסעים, אל מסתרי ציוויליזציות נעלמות, איים רחוקים, ג`ונגלים נידחים, ותרבויות נשכחות. מלבד המדריך, מומחה (ארכיאולוג, ביולוג ימי ועוד) בעל שם בינלאומי בתחומו, ילווה את הקבוצה הקטנה גם צוות קבוע של חמישה עשר איש, שכולל שפים מקצועיים, מעסות ואנשי שירות נאמנים.
 
אבל לעיתים, גם החופשות הללו כרוכות בטרחה לא מועטה - כל המאמץ הזה על שרירי הרגליים, וגם כשכבר מגיעים למלון, כל הקרלטון ריצים הללו הם כל כך מנוכרים. התשובה? רק רכבת.

ה"אמריקן אוריינט אקספרס" היא רכבת סופר-יוקרתית, שמעבירה את אורחיה העשירים כקורח בנוחות מרבית ברחבי אמריקה. השפים של המסעדה, לרוב ייבוא מיוחד ממסעדות בנות כוכב מישלן אחד ומעלה, יכינו לאורחים את אותן המנות בדיוק שהוגשו באוריינט אקספרס המקורי, רק באיכות גבוהה בהרבה. היינות יגיעו מ"מרתף" היינות המקומי, שממוקם בקרון האחרון.

מעט יותר הרפתקנות אפשר למצוא בטיול של נייצ`ור אנקאונטרס לבוסוואנה וזמביה. הטיילים האמידים יזכו להתחרות בעדר פילים דוהר בעודם רוכבים בג`יפ האמר מאובזר, לעוף עם ציפורי הבר האפריקניות הייחודיות בעזרת מטוס קל, לשייט עם סירות מנוע מהירות על נהר זמבזי האדיר, לשוטט בעזרת אופנועי שטח קלים לתיפעול בין אנטילופות, נמרים, קופים ופילים בסביבתם הטבעית, ואז חזרה לשדה התעופה הקרוב, וטיסה (במחלקה ראשונה כמובן) הביתה.

הגביר שמעדיף קצת רוגע ושקט במקום כל ההרפתקנות הזו ימצא את מבוקשו בטיול המילניום של "לוקסורי לינק". הקבוצה הקטנה והאינטימית תוסע (בלימוזינות) לשדה התעופה בלוס אנג`לס, משם תמריא, במטוס פרטי כמובן, אל כמה איים קטנים ואינטימים באזור פיג`י. בעודם נהנים מהשמפניה ומארוחת הגורמה, יוכלו הטיילים המנומנמים להרהר בעובדה שכשיש לך כסף, אפילו הזמן עובד אחרת - החבורה העליזה תבלה את המילניום פעמיים, על ידי חציית קו התאריך העולמי.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by