ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
EZ 

EZ

 
 
ערן דינר

עשרות תשובות נכונות הציפו את המערכת: פתרון וואב השעה הוא "אל תדליקו לי נר" - אחד השירים שהגדירו את שנות השמונים, בביצוע של דני דותן ולהקת הקליק. פוסט מורטם מורבידי ללהקה שהכניסה את המדים השחורים לשינקין והסביבה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אל תדליקו לו נר
 אל תדליקו לו נר   
אם בשבוע שעבר היה הWAV קשה מנשוא, הרי שהשבוע הלכנו לקיצוניות השניה. התו באמת היה קל מאד, קל מדי אפילו. ויעידו עשרות התשובות הנכונות שנערמו על שולחננו כבר בערבו של יום חמישי. ובכן, "אל תדליקו לי נר", אולי הלהיט הגדול ביותר של הקליק ובוודאי אחד השירים שמגדירים את הרוק הישראלי של ראשית שנות ה80-` הוא הוא WAV השעה שלנו.

השיר לקוח מתוך תקליטה השני של הלהקה "עולם צפוף" שיצא בשנת 82`. הקליק: דני דותן, אלי אברמוב, עובד אפרת (המכונה אובי פפר) והמתופף המיתולוגי ז`אן ז`אק גולדברג, יצרו אלבום קודר ואפוקליפטי, שלמרות העובדה שהוקלט לפני פרוץ מלחמת לבנון, כאילו נתפר והוכן במיוחד לימי מלחמה. השירים הבולטים בתקליט מלבד "אל תדליקו לי נר" הם "כל האמת" (איגו אינטריגו), "אני אבוד", וכמובן שיר הנושא "עולם צפוף". בניגוד לאלבום הראשון של הלהקה "אמא אני לא רוצה להגמל" שנקט במוצהר עמדה של ניתוק מאירועים אקטואליים והסתגרות, "עולם צפוף" הוא תקליט שמביע עמדה ברורה כלפי המתרחש בישראל של אותה תקופה.
 
על השיר "אל תדליקו לי נר" סיפר דני דותן בראיון ל"ווליום" שערך דני קרפל ב82-`: "זה שיר שנכתב מתוך מעין דימוי בנוסח קומיקס, או מה שקורה, לפעמים, בסרט הערבי של יום שישי, כשפתאום המת פוקח עין בהלוויה שלו ואומר "רגע, אני לא מת", ולא הוא אומר את זה, אלא הצל שלו, או הנשמה."

"גם אותנו ישמיעו ב`ארץ אהבתי` (או איך שלא יקראו לתכנית בשנת 1999) ויגידו: "עכשיו נשמע את חבורת הזמר קליק", וכמה צעירים יתבאסו ויגידו: "מה אנחנו צריכים לשמוע את הנוסטלגיה הזאת?!". יהיו אז אנשים כאלה, עם פונפונים ועם צפצפות, והעברית כבר תקבל מימדים חדשים לגמרי. אנחנו נהיה אז נוסטלגיה, ונהיה מאוד לא סימפטיים מהבחינה הזאת, כי יתרפקו עלינו כל מיני אנשים שהיו פעם פריקים - הם יתרפקו בנוסטלגיה על המוסיקה שלנו, ועל המבטא המצחיק שהיה פעם לעברית". (דני דותן, ראיון למגזין "ווליום", גיליון מס. 3, 1982).

והזוכים הם:
מקום ראשון: מירי מילמן מערד, ארבעה דיסקים מתנת אנ אם סי

מקום שני: רן הרטשטיין מהרצליה - שני דיסקים מתנת אנ אם סי

מקום שלישי: אמיר דקל, קריית ביאליק - דיסק מתנת אנ אם סי
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by