ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הגלגול 

הגלגול

 
 
שקד

דייט אחד עם שומר יערות מהאוף-ליין הספיק כדי לשכנע את שלגיה, שלרגע חשבה להפסיק עם כל השטויות של הצ'טים, שכדאי לה לחזור בתור מישהי אחרת. שלגיה מתה, תחי שלגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם הגמדים בוכים על שלגיה
 גם הגמדים בוכים על שלגיה   
אחד היתרונות בלהיות גולש אינטרנט זה שיש לך יותר נשמות מחתול. אתה יכול "להרוג" את הזהות הווירטואלית שלך, ולהיוולד מחדש למחרת בתור מישהו אחר לגמרי. להגיע לאותה הקהילה, לשנות סגנון ולפתוח דף חדש. כולנו עושים את זה מתישהו, ואין דרך לדעת אם אנשים נחמדים שתמיד תהינו לאן הם נעלמו, הם לא אותם אנשים נחמדים אחרים שאנחנו מדברות איתם יום-יום ופשוט חזרו אלינו בגלגול אחר.

עד שלאחרונה, הזדמן לנו ללוות את שלגיה בדרך החיים והמוות הווירטואליים. פשוט נשבר לה מכם, מהאשליה האופטית של השפע, משרשרת האכזבות, מכל הדינמיקה הזאת של האינטרנט. "אני הורגת את שלגיה" היא הודיעה לנו בוקר בהיר אחד. "מה זת`ומרת, את מחליפה שם?" לא ירדתי לסוף דעתה. "לא, אני פשוט עוזבת את הגוף הוירטואלי" היא השיבה ביובש, "נהיית אוטיסטית במושגים של הרשת - מורידה מייל, מחפשת מידע בעבודה וחומר לאוניברסיטה ומתנזרת מכל דבר שהוא אינטראקטיבי".

חשבנו לתומנו שזהו קיטור חולף, אך כבר באותו ערב עדי עשתה לשלגיה המתת חסד והתנתקה מהמכשירים שמחברים אותה לרשת. עדי, כן, זה השם האמיתי והמקורי של השלגיה ואחרי חמש שנים היא מכריחה אותנו להשתמש בו שוב. "שלג...עדי, מה תעשי עכשיו? רוצה לבוא אלי להסתכל על צ`ט מהצד?" מציעה פיצוצית. "לא, תודה" עונה עדי-שלגיה, "אני פשוט אשב ואנסה להזכר מה הייתי עושה עם עצמי לפני עידן הרשת. יש לי על המדף לפחות עשרים ספרים שמעולם לא קראתי, אני שוקלת להתחבר לכבלים או ללווין ואני חושבת ברצינות לצאת לבליינד דייט עם בחור שאבא שלי הציע להכיר לי".
 

איפשהוא באזור שינקין

"שידוך של אבא??" פיצוצית מזדעקת, "זה יותר מדי רטרו אפילו בשביל חללי-רשת, תוודאי היטב שלא מדובר באיזה אורטודנט שמן ממוצא רומני עם זגוגיות משקפיים ממוגנות. עם הורים אפשר ליפול לבור יותר עמוק מהאודיגו, את יודעת". אך עדי-שלגיה מרגיעה אותה: "חקרתי היטב, הוא נשמע אחלה והפרט שהכי אהבתי בו זה שאין לו מושג באינטרנט. הוא מאבטח בבתי המשפט, המחשבים בכלל לא מעניינים אותו".

למחרת, בעוד אנחנו ממשיכות לחיות כפיצוצית ושקדיה במרחב הווירטואלי, יצאה עדי, לשעבר שלגיה, לבליינד דייט הראשון שלה מזה זמן רב שהגיע סתם מאי-שם, מהעולם האכזר והקר שמחוץ לחוט ולאלחוט גם יחד. בהתחלה השיחה היתה זהה: עבודה, לימודים, תחביבים, בני זוג לשעבר וכו`. הוא שאל על החבר האחרון, כמה זמן, לפני כמה זמן ו-"אז איפה הכרתם?" ועדי ענתה: "הכרנו בצ`ט".

"הצ`ט?" הבחור הרים גבה, "נשמע לי מוכר. איפה זה, באיזור שינקין?" עדי הביטה בו בתדהמה ופתאום הרגישה את שלגיה בועטת בה מבפנים בבטן. "כן, קרוב לנחלת בנימין" היא ענתה וכבר ידעה ששום דבר לא ייצא מזה. עדי לא יכלה להתעלם משלגיה, כי שלגיה לא חיה רק בתוך קופסת המחשב שלה, היא נמצאת איתה כל הזמן וגם כשהיא שקטה, קשה לה להתחבר לאנשים שלא חולקים דבר כל כך בסיסי בחיים שלה, גם אם זה הופך עתה לעבר שלה. עדי הבינה שכדי להתחבר למישהו היא אולי בכל זאת צריכה להתחבר לרשת וחבל להלחם בזה.

"אולי לא מאסת ברשת אלא פשוט בשלגיה" הציעה פיצוצית, "תפתחי דף חדש, כמו שביל גייטס היה אומר לך אם הוא היה כאן: מי את רוצה להיות היום, עדי?" לאחר "הריון" של שעתיים נולדה "סתיו". הזהות החדשה של שלגיה, משהו עונתי ואקטואלי שהיא יכולה לחיות איתו בינתיים. כל הח`ברה בצ`ט הסבירו פנים לחדשה ואף אחד לא דמיין אפילו שמדובר בשלגייה. מי מאתנו לא רצה פעם להיות נוכח בהלוויה שלו, לראות מה כולם מדברים עליו לאחר מותו? עדי זכתה לכבוד המפוקפק כאשר נכחה בצ`ט כסתיו ושמעה את דברי ההלל והגעגועים לשלגיה, הסמיקה וציחקקה לעצמה כששלגיה הוכתרה כדמות מיתולוגית ונחקקה באתר של ערוץ הצ`ט באנדרטת זכרון מיוחדת ל"נגמלים".
 

הפכפכותו הבלתי נסבלת של המוות

לסתיו היו המון יתרונות שנבעו מהידע התת-מודע של שלגיה. היא כבר ידעה עם מי כדאי להתחבר ועם מי אסור להסכים להפגש, החבר`ה בצ`ט קראו לזה "אינטואיציה מצוינת", אבל השהות בגן העדן הייתה קצרה. קשה לשקר לחברים ותיקים. עדי התפתתה לגלות לאחד או שניים את דבר המוות והגלגול החדש. ואתם יודעים איך זה ברשת עם סודות, אף אחד לא מספר אבל פתאום כולם יודעים מזה. תוך שלושה שבועות כולם ידעו שסתיו זו שלגיה, וכעבור שבוע נוסף גם היא הבינה שאין טעם, נאנחה וחזרה להיות שלגיה.

אחד היתרונות של גולש ברשת חוץ מלמות ולהיוולד בגוף וירטואלי חדש, הוא פשוט לקום לתחייה, להרים את המכסה של הקבר ולחייך לכל האנשים ששמחים לראותך שוב, כאילו שזה הדבר הכי טבעי בעולם שתחזור אליהם. תוך 24 שעות הם מחקו אותה מהאנדרטה באתר. ואחד ממפעילי הערוץ אמר שידע שהיא תשוב אליהם. כי כל אחד פה יודע איפה זה באמת עולם החיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by