ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מונעים פריצות אל המחשב האישי, מכינים אילן יוחסין משפחתי מפואר, מצ'פרים את מערכת Windows XP בשלל כלים שימושיים ומפגיזים מסוקים ואוניות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Black Ice Defender

 
כדי להבטיח הגנה מושלמת למחשב האישי בעת הגלישה, אי אפשר להסתפק בתוכנת אנטי וירוס. תוכנות אנטי וירוס מונעות אמנם הורדה של קבצים נגועים בוירוסים, אך הן אינן מפריעות להאקרים ולאתרי אינטרנט לנסות, ובדרך כלל גם להצליח, ולחדור אל המחשב שלנו באמצעות החיבור אל הרשת. גולשים רבים אינם מודעים אפילו למספר הניסיונות להתחבר אל המחשב שלהם, מסיבות שונות ומשונות: סתם מתוך אתגר של פורץ משועמם, כדי להשיג מידע אודות הרגלי הגלישה שלהם או כדי לגרום נזק של ממש.

הפתרון הטוב ביותר נגד ניסיונות החדירה הללו הוא שימוש בתוכנת Firewall, שיוצרת מחסום בין המחשב האישי לבין האינטרנט, ופשוט בולמת מעבר של מידע מהאינטרנט אל המחשב ולהפך. גולשים רבים נרתעים מהשימוש בתוכנה מסוג זה, בגלל הצורך להגדיר הגדרות מסובכות. אולם לא כך המצב אצל Black Ice. בתוכנה הזו אין צורך להגדיר אף לא הגדרה אחת, ולכן היא כל כך פופולארית בקרב משתמשים רבים.

התוכנה המתוחכמת הזו יודעת להבחין בעצמה בין ניסיונות פריצה אל המחשב לבין העברת מידע חוקית. היא ממקמת צלמית קטנה על מגש העריכה, ובכל פעם שהיא מגלה ניסיון חדירה, היא חוסמת את הפורץ ומעדכנת את המשתמש בפרטים אודות הניסיון. ניתן לדעת מי ניסה לבצע את ניסיון הפריצה, באיזה פרוטוקול הוא עשה שימוש ומה הייתה מטרתו, אך ניתן גם להתעלם מכל העדכונים הללו, ולהסתפק בידיעה המרגיעה שכל הניסיונות הללו נחסמו בעודם באיבם.

(רשיון: שיתופי. 2.9 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

GenoPro

 
כמעט כל תלמיד בישראל נדרש להכין לפחות פעם אחת בחייו עבודת שורשים מסועפת על תולדות משפחתו, אשר שיאה הוא שירטוט עץ המשפחה המסורתי. העץ מציג בצורה גרפית את הדורות השונים ואת הקשרים בין בני המשפחה, ותרומתו החשובה ביותר היא במתן מענה קצר וברור לשאלה הנצחית "איך דוד יוסף המעצבן קשור אלינו, הרי הוא בכלל לא דוד?". כדי להכין את העץ אין עוד צורך בפיזור עשרות גיליונות נייר על הרצפה ולשקוע בשרטוטים אינסופיים. צריך רק להוריד את GenoPro.

GenoPro מספקת את כל הכלים הדרושים להכנת עץ משפחתי בקלות ובמהירות. ניתן להכניס לשרטוט גברים ונשים, לציין קשרי נישואין, להוסיף בנים ובנות, ועבור כל בן משפחה ניתן להכניס פרטים ונתונים, כגון תאריך הלידה, עיסוק או תמונה, וגם, לא עלינו, תאריך הפטירה וסיבת המוות. בתפריט ההעדפות אפשר לקבוע אילו מהפרטים יופיעו בשרטוט. התוכנה מכילה גם אשפים שונים, המסייעים בשרטוט העץ, אולם למעשה אין בהן צורך, משום שהשימוש בתוכנה פשוט ונוח במיוחד.

האפשרות היפה ביותר של התוכנה היא היכולת להפוך את העץ לעמוד HTML. לא מדובר סתם בהעתקה של העץ אל עמוד אינטרנט, אלא בבנייה אוטומטית של אתר אינטרנט של ממש, אם כל הפרטים והקשרים בין בני המשפחה, כאשר לכל בן משפחה מוקדש עמוד אינטרנט משלו. התוכנה חופשית להורדה, תומכת בעברית והיא מומלצת בחום.

(רשיון: חופשי.1.38 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

PowerToys - Windows XP

 
סנובים, כבר שדרגתם לחלונות ?XP מי שכבר הספיק להתקין במחשב שלו את מערכת ההפעלה החדשה של חברת מייקרוסופט נוכח בוודאי שמדובר במערכת חזקה ונוחה לעבודה, שמספקת כלים שימושיים רבים. אבל גם XP עדיין רחוקה מלהיות כליל השלמות. לפיכך מציעה מייקרוסופט אוסף של עזרים חיוניים שונים עבור מערכת ההפעלה, הלא הם ה-PowerToys המוכרים גם מהגרסאות הקודמות של Windows.

מדובר, כאמור, בתוספים עבור מערכת ההפעלה, שניתן לחיות טוב מאד בלעדיהם, אולם ניתן לחיות טוב יותר עימם. התוכנה מציעה את העזרים הבאים: החלפה מהירה של המשתמש הנוכחי במחשב, ללא צורך לבצע כניסה מחדש (Logon) אל המערכת; אפשרות לפתיחה מהירה של חלון פקודות (cmd) המתייחס לתיקיה מסוימת; הצגה של תוכנו של היישום, בנוסף לצלמית שלו, כאשר מדפדפים בין יישומים שונים באמצעות מקשי Alt-Tab. כלי לשינוי הגדרות מתקדמות של מערכת ההפעלה (הגדרות העכבר, שורת המשימות, תוכנת הסייר ועוד); מחשבון חזק יותר מהמקורי; יישום המכפיל את שולחן העבודה פי ארבע, תמיכה בוובקאם ועוד הרבה ממתקים שכל משתמש רציני ישמח. זה בחינם, אז למה לא?

(רשיון: חופשי. 939 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
 

River Attack

 
אם אתם חשים צורך עז להזדהות עם ההפגזות הבלתי פוסקות של האמריקנים באפגניסטן, הנה הדרך הפשוטה ביותר לעשות זאת, בלי לעבור קורס טייס מפרך וללא כל סיכון. River Attack הוא משחק חינמי וקל משקל המאפשר לכל אחד להפציץ ספינות ומסוקים כמה שרק ירצה ויוכל. בלי גרפיקה מתוחכמת, בלי יותר מדי מקשים. פשוט ולעניין, קדימה הסתער.

השחקן שולט במטוס קרב, הטס מעל נהר. בדרכו נמצאים מסוקים, אוניות וגשרים שאותם יש להפגיז, כדי להימנע מהתנגשות בהם. לא ברור ממש איך מטוס קרב יכול להתנגש באוניות או בדפנות הנהר, שגם בהן אסור לגעת - אבל מה זה חשוב. העיקר האקשן והכיף.

(רשיון: חופשי. 680 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
ICQ 2001b
הגרסה החדשה של תוכנת המסרים המיידיים מציעה שלל אפשרויות שימושיות חדשות: העלאת רשימת החברים אל הרשת כך שלא יהיה צורך להעביר אותה ממחשב למחשב, הוספת מחוות ופרצופים להודעות, התקנת אפשרויות שימושיות שונות עפ"י הצורך (בדיקת איות, חיפוש ברשת, הודעות קוליות), מראה משופץ ועוד. גם גודל הקובץ להורדה הוקטן משמעותית, אך הורדה של קבצים נוספים מתבצעת בעת התקנת התוכנה.

Netscape 6.2
גרסה 6.2 של הדפדפן הותיק. בין החידושים בגרסה זו: שיפור מנגנון הורדת הקבצים, ממשק נוח יותר ויציבות טובה יותר של התוכנה. גרסה זו גם תומכת במערכת Windows XP.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by