ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התפוצצות הבועה 

התפוצצות הבועה

 
 
שקד

דני לא רצה לחיות מחוץ למחשב, וראה בגוף שלו מטען עודף ומיותר. אפילו לזיון חסד עם פיצוצית הוא סירב בנימוס, כדי להמשיך ולחיות את חיי הבועה המרתקים שלו. עד שיום אחד, הבנות לא שמעו ממנו יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגירויים האינסופיים של האינטרנט. אלילת הסייברסקס, באדיבות הסרט ``תומא מאוהב``
 הגירויים האינסופיים של האינטרנט. אלילת הסייברסקס, באדיבות הסרט ``תומא מאוהב``   
``ואיפה הילדות שלנו? בתוך מחשב, בתוך אתר של כמה מופרעים, שכבר איבדו את הרצון, שיהיו להם פנים``
עברי לידר

אין לי מושג איך דני נראה וכנראה שלעולם לא אראה את פניו, כי הוא לא מסוגל לסבול אותן. הוא בכלל לא מכוער, זאת הוא טוען בתוקף. רגיל לחלוטין, הבן של השכנה ממול. אולי זה באמת הבן של השכנה שלי, אני לא יודעת אפילו מאיזו עיר הוא. כי דני מתעב את הקיום הפיזי שלו. הוא חי רק כשהוא ברשת. כשהוא לא מחובר, הוא מסתובב כמו רוח רפאים במסדרונות האוניברסיטה.

"אין בי שום דבר מיוחד שיגרום לך לעצור לידי ברחוב" הוא כותב לי, "אבל אם תעצרי בכל זאת ותסתכלי לי עמוק בעיניים, תראי שהן חלולות". הוא קם בבוקר והולך לשיעורים, לעבודה, לרכב על אופני הרים בשבת, אבל עושה את זה כמו אוטומט. שום דבר לא מסב לו הנאה, רוב הזמן הוא אפאתי. רק כשהוא מתחיל לגלוש ולפגוש אנשים ברשת, הוא מתעורר לחיים. המוח, האיבר היחיד שזוכה בתשומת הלב שלו, מרביץ פיהוק ומתייצב למשמרת הלילה.

"הגוף האנושי הוא גרוטסקי, האפשרויות שלו כל כך מוגבלות" הוא כותב לי, "לעומת היקום חסר הגבולות והגירויים האינסופיים שהמוח שלי מקבל באינטרנט". הוא גולש עוד מהתיכון. כשהחברים לכיתה התחילו לדבר על פטמות של בנות 16, הוא כבר עשה סייברסקס עם בת 36. הוא שהה שעות בערוצים של לסביות בתור בחורה צעירה, ומאז כבר הגיע לסוף האינטרנט, פנה ימינה והסתובב חזרה.
 

הצעה שאי אפשר לסרב לה

"אני לא רוצה לפגוש אף אחת במה שאת קוראת לו `החיים האמיתיים`. המציאות משמימה ומוגבלת. כאן אני יכול לדבר איתה על החלומות שלי כל הלילה, להיות מי שאני רוצה ולדמיין שהיא מה שאני רוצה", הוא אומר לי כשאני שואלת אותו על אהבה. "במחשב הכל קל יותר, צפוי כמעט. מילים פשוט הרבה יותר מעניינות מהאינטראקציה האומללה שאת קוראת לה מציאות. המוח שלי מתפוצץ מהנאה ואתגר".

"והגוף?" אני שואלת. "שיתפוצץ" הוא עונה. "תגיד, שם המשפחה שלך זה לוינשטיין? אתה בהחלט עונה להגדרה רפואית של צמח", אני מסתלבטת עליו. "אני בטוחה שאם תעמוד חלילה בסיטואציה של מוות, תגלה פתאום את החיות והחייתיות שבך ותלחם על הגוף הזה". אבל דני מרביץ חיוך וירטואלי ועונה: "כבר הייתי שם. הייתה לי תאונה קשה, כבר הייתי בטוח שאני מת והרגשתי נורא מוזר. לא הייתי מאושר מזה, כמובן, אבל גם לא ממש היה אכפת לי".

כשפיצוצית שמעה שהוא עדיין בתול היא הציעה לו זיון חסד, אבל אפילו זה לא עזר לשלוף אותו מהמסך. הוא היה האיש הקטן שלנו בתוך המכונה, הכותל המערבי שלנו שחזרנו לדווח לו על מעללנו מדי ערב והוא, תפקידו לנגב לנו את הדמעות (הוירטואליות). "קשה לי להאמין שאתה מוותר מרצונך על מתנת החיים" ניסתה גם שלגיה לומר לו ערב אחד. "אני חווה הכל, אני לא מחסיר כלום" הוא ענה לה בסבלנות. "הכל ממילא קורה רק דרך המוח, אני פשוט כבר לא זקוק לתיווך של הגוף, זה לא צריך לעבור דרך הבשר שלי כדי שאני אאמין שזה אמיתי. זה זורם מקווי התקשורת היישר אל המוח שלי ואני חי, או-הו, תאמיני לי שאני חי".
 

זה תמיד אהבה

"אחי, אתה המטריקס" פיצוצית יורדת עליו בחיבה. "אבל אם לא היו ממציאים את האינטרנט היית סתם ילד שמאושפז באברבנל". ודני לא מתרגש: "אם יום אחד תתחברי ולא תראי אותי, תדעי שסוף העולם הגיע". אבל יום אחד זה קרה וזה לא היה סוף העולם, אפילו שזמן קצר אחר כך בנייני התאומים נפלו. אחרי יומיים שלא היה לו זכר והוא אפילו לא ענה למייל הבנו שמשהו לא בסדר. כל אחת הציעה את התיאוריה שלה. שלגיה היתה בטוחה שהוא שלח יד בנפשו: "אולי הגועל שלו מהגוף שלו גבר עליו". פיצוצית שיערה שאולי גם למוח שלו נמאס פתאום מהרשת, שהרי היא לא בדיוק אינסופית והוא פשוט מיצה את זה בבת אחת.

אחרי כשבועיים שכחנו שהוא היה קיים בכלל, כי ככה זה ברשת, ממשיכים הלאה מהר בזרם הוירטואלי הסוחף. אבל לפני יומיים קיבלתי ממנו מייל, שהוא קרא לו "מייל פרידה". מסתבר שהוא התאהב בבחורה שפגש באחת מרכיבות האופניים בשבת. מישהי בגילו, נורמלית לחלוטין, ופתאום הגוף שלו לא נראה כזה מיותר והמוח שלו מצא עניין חדש.

"האהבה העיוורת סנוורה לו את המוח, אבל הוא עוד ישוב אלינו, את תראי" פיצוצית ניבאה שחורות. "כשהקשר יכנס לשגרה, הוא יחזור לאפאתיה והמוח שלו יתגעגע למרחבים של הרשת. הוא כבר תפוח רקוב, האינטרנט הוא כמו תולעת שכבר כרסמה אותו והבחורה הזאת לא תצליח לתת בו ביס עסיסי".

אבל לי לא נראה שהוא יחזור, כי המופרעים ברשת, הם בסך הכל אנשים נורמליים שצריכים קצת אהבה ויחס חם כדי להפטר מהתיאוריות האלטרנטיביות שהם ממציאים מתוך החסך.

מה אתם חושבים ואיפה אתם באמת חיים? כתבו לשקד
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by