ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הדבר הגדול הבא 

הדבר הגדול הבא

 
 

כן, היתה השקה רשמית של מפלצת הווינדוס XP, אבל המהפכות האמיתיות של השבוע הגיעו דווקא מכיוון ההיפים של אפל, לינוקס והג'וקר מ-mp3.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גם הוא אקס.פי. סטינג בהשקת המערכת החדשה
 גם הוא אקס.פי. סטינג בהשקת המערכת החדשה   
זה חדש. זה נוצץ. זה בוהק ומבריק. זה רב-שימושי ומולטי-מדיה. זה מה שישנה לכם את החיים, או לפחות את המחשב. פעם בכמה זמן צצה לה חומרה או תוכנה שעטופה ככה, באריזת צלופן וירטואלית מרשרשת, מלווה בהו-הא תקשורתי, מבקשת לשכנע שהיא ההמצאה הגדולה ביותר מאז הגלגל. זה לא קרה הרבה בשנה האחרונה, אבל הנה, השבוע זה קרה שלוש פעמים ברציפות.

ביום רביעי הגיע לניו-יורק ביל גייטס השלישי (האיש שהוא סיקוול) כדי להשיק את הווינדוס XP באקט פטריוטי. סטינג בא לשיר, מדונה תרמה תמורת כמה מיליונים את "ריי אוף לייט" לטובת קמפיין הפירסום המסיבי של מערכת ההפעלה החדשה, חנויות מחשבים ברחבי העולם נפתחו בחצות הליל כדי למכור אותה. מכונת ההייפ, הספין והפרופגנדה של מיקרוסופט נכנסת עכשיו להילוך גבוה. מה שעבד ב-95` אמור לעבוד גם הפעם. כולם צריכים לרצות את ה-XP.

כבר נתתי לכם פה בעבר מספיק סיבות לא לרצות אותה. אפילו בתקשורת הממסדית (שבאופן כללי משתפת פעולה עם הקמפיין) תקפו את טכנולוגיית ה"פרודקט אקטיביישן", האמורה לשים קץ לשימוש בתוכנות פיראטיות. גם השמרנים ב-BBC טרחו להזכיר שמי שירצה להפיק מה-XP את כל הגלום בו, ייאלץ למעשה לקנות פנטיום 4 חדש. ואם אפילו המדיה המיינסטרימית שמה לב שמשהו פה לא בסדר, יכול להיות שבסוף כולנו נבין.
 
גם הוא אקס.פי? בחיים לא. טוקס, הפינגווין של לינוקס
 גם הוא אקס.פי? בחיים לא. טוקס, הפינגווין של לינוקס   
אז יהיה להיט מסיבי? יהיה פלופ טוטאלי? לא יודע. האמת, זה גם לא ממש משנה.

מיקרוסופט אמנם שולטת במערכות ההפעלה של 85 אחוז מהמחשבים בעולם, אבל המצב הזה לא יימשך לנצח. ככל שמיקרוסופט תעיק יותר על צרכניה עם טכנולוגיות מגבילות ורשיונות שערורייתים, ייגבר החיפוש אחר אלטרנטיבות. ובעיתוי לגמרי לא מקרי צץ השבוע מהשיכחה מייקל רוברטסון, האיש מאחורי עלייתה ונפילתה של mp3.com, והזניק סטארט-אפ חדש ומסקרן: מערכת הפעלה שתגשר בין ווינדוס ללינוקס. לינדוס. 99 דולר בשבילכם.

עבור משתמשים מנוסים רבים, הסיבה המרכזית לא לזרוק את הווינדוס לאשפה ולעבור ללינוקס פתוחת הקוד, היא שיותר מדי תוכנות ויישומים (בעיקר לעריכת וידיאו ואנימציה תלת מימדית) פשוט אינם בנמצא תחת כנפי הפינגווין. מה שהלינדוס של רוברטסון אמור לעשות, בעיקרון, זה לקחת את התירוץ הזה ולקמט אותו קטן-קטן.
 
מייקל רוברטסון בשטח, אתם יכולים להיות רגועים
 מייקל רוברטסון בשטח, אתם יכולים להיות רגועים   

בהודעה לעיתונות הכריזו האנשים שמאחורי לינדוס שאת מערכת ההפעלה הזאת מותר לכם להתקין על כל המחשבים שברשותכם, בלי קודים בני חמישים ספרות ובלי תהליך רישום ארוך. זאת נשמעת כמו הצהרה קצת משונה, אבל כל מי שינסה להתקין את ה-XP על שני מחשבים שונים יבין את החשיבות שלה מיד. וגם אם רוברטסון שוב יסתבך בתביעות, יפול על הפרצוף ויברח בזמן עם כמה עשרות מיליוני דולרים, הוא מלמד אותנו שיעור מרתק.

מהירות התגובה הטכנולוגית לזוועות ה-XP עוד תזעזע את התקשורת בחודשים האחרונים, אבל אתם יכולים לראות את זה כבר עכשיו. תמיד יהיו אנשים שיפתחו תגובות-נגד טכנולוגיות לאימפריה של גייטס. לא רק הממשל הפדרלי ו-18 מדינות בארצות הברית חמות על מיקרוסופט. עשרות אלפי מתכנתים ומאות חברות קטנות מחכים לה בפינה. מתישהו,
איפשהו, איכשהו, מישהו מהם יצליח לנצל טעות שלה וירסק אותה לאט, בהתגנבות מאחור.
 
 
כמו לקרוא לאופנוע ב.מ.וו `טוסטוס`. האיי-פוד של אפל
 כמו לקרוא לאופנוע ב.מ.וו `טוסטוס`. האיי-פוד של אפל   
ואם זה לא יגיע מכיוון קהילת הקוד הפתוח, כך הסברה הרווחת, אולי זה יגיע מההיפים-יאפים של אפל. השבוע, אחרי טיזינג קצר לכתבי היי-טק ברחבי העולם, בו נרמז שהמוצר החדש של אפל יהווה פריצת דרך של ממש, ה-IPod נחת. וההמולה רבה.

בכל פעם שאפל מודיעה על השקה של מוצר חדש, נרשמת דריכות גבוהה ומתוחה בקרב קהילות הגיקים וכתבי ההיי-טק, וספקולציות דמיוניות מתעופפות לכל עבר: זה בטח איי-מק שעושה מסג` ואספרסו קצר! או אולי מחשב אישי אלחוטי המבוסס על אנרגיה סולארית וקארמה טובה! או מכשיר טלפורטציה כמו בסטאר-טרק! אפילו ב"סלאשדוט" נפלו במלכודת הפנטזיה יום לפני ההשקה, עם דיווח על PDA חללי וקסום. וכשמצפים לכל כך הרבה, אפשר רק להתאכזב.

אויש, זה רק נגן mp3 נייד. הוא בסך הכל בגודל קופסת סיגריות. יש לו הארד-דיסק בגודל של חמישה ג`יגהבייטים בלבד. הוא מגיע סתם עם חיבור פייר-ווייר, המאפשר העברה של כ-1,000 קבצי mp3 מהמחשב שלכם אל הIPod- תוך עשר דקות עלובות. ואפשר להשתמש בו, כמה בנאלי, גם ככונן נייד ללאפ-טופים. אכן, אכזבה מרה. לאן נוליך את החרפה. שוב אין מנוס מהמסקנה שגם הפעם אפל לא תציל את העולם. רק שהמסקנה הזאת שגויה, כמובן.

לקרוא ל-IPod "נגן mp3 נייד" זה כמו לקרוא לאופנוע ב.מ.וו "טוסטוס". זה נכון שעבור משתמשי המאק ותוכנת ה-ITunes (גירסה 2.0) של אפל, יכול המכשיר להפוך לנגן ה-mp3 המושלם. אבל עבור שאר העולם, שזה הרוב כאמור, מדובר בהארד-דיסק 5 ג`יגה נייד שאפשר להכניס לכיס. חיבור הפייר-ווייר מבטיח העברה של חמישה ג`יגה-בייטים של תוכן דיגיטלי ב-10 דקות. וכשחושבים על זה ככה, 400 דולר זה לא הרבה.
 
האנשים המופרעים מ"דה רג`יסטר" הצליחו להשתלט על מכשיר IPod (ששיווקו יתחיל רק בכריסטמס) לצורך טסט זריז. גם הם, שהתחילו את הבדיקה מתוך סקפטיות מרירה, נאלצו להודות שיש בקופסונת הזו משהו. הגודל המינימלי, המהירות המקסימלית, פשטות ההפעלה האולטימטיבית. ככה, בעצם, צריך להיראות העתיד של התרבות והבידור הדיגיטלים.

כנגן mp3 הוא יקר. הוא גם מגיע עם מנגנון שמכפיף אותו לשימוש של מאק אחד בלבד. אבל מי שישתמש בו בתור אמצעי איחסון והעברה, יוכל להעתיק את כל הספריה המוזיקלית שלו ממחשב למחשב תוך 20 דקות. השאלה היא אם אפל לא הולכת כאן על מסלול התנגשות חזיתי עם חברות התקליטים. התשובה פשוטה: לא איכפת להם. הם רוצים שתקנו את המוצר שלהם. הם מבינים שהדרך היחידה למכור אותו היא לתת לכם אפשרויות חדשות, לא לקחת מכם זכויות ישנות. משהו שביל גייטס אולי שכח, אי שם לאורך הדרך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by