ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

בולמים חלונות פרסומת, מתגוננים מפני סוסים טרויאניים, משלבים בין ווינאמפ לקאזה, ומשחקים בגרסה מבדרת במיוחד של משחק הפאק-מן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

XFX Popup Killer

 
המשפט "וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" מתאים מאד לחלונות הפרסומת, שהם חלק בלתי נפרד מאתרי אינטרנט רבים: במקום כל חלון מרגיז שמצליחים לסגור, נפתחים שלושה חלונות פרסומת חדשים (וגם זה אם בעל האתר רחמן במיוחד) והמאבק, במיוחד בעת הגלישה לאתרים בעלי תכנים מסוימים, נראה חסר סיכוי. מפתחי התוכנות מודעים כנראה לבעיה, וישנן תוכנות רבות המתמודדות באומץ רב עם הפרסומות. XFX Popup Killer היא אחת המוצלחות שבהן.

מדובר בתוכנה חופשית, אשר נלחמת בגבורה בפרסומות, וגם מנצחת. פעולת התוכנה מבוססת על רשימת כתובות של חלונות פרסומת מועדים באתרי אינטרנט רבים. כאשר התוכנה מזהה שאחד מאותם חלונות עומד להיפתח, היא נכנסת באופן מיידי לפעולה וסוגרת אותו בתוך שניות ספורות, או אפילו לפני שהגולש מספיק להבחין בו. הרשימה השחורה של החלונות מתעדכנת כל העת באתר התוכנה, והמשתמשים יכולים לבצע עדכון ולהוסיף פרסומות אל הרשימות שלהם.

(רשיון: חופשי. 2.7 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

Trojan Remover

 
בימים אלה, כשפאניקת האנטרקס בשיאה, ראוי להזכיר כי וירוסים עלולים להגיע לא רק באבקות לבנות, אלא גם בדברי דואר אלקטרוני ובקבצים שמורידים מהאינטרנט. למען הדיוק, וירוסים הם שם כולל לכמה וכמה סוגי תוכנות זדוניות שמיועדות לפגוע במשתמשי מחשב תמימים, וסוג מרושע במיוחד של וירוסים הם הסוסים הטרויאניים. מדובר בתוכנה שימושית כביכול (או בחלק מתוכנה), אשר בפועל גורמת נזק ומאפשרת למשתמשים אחרים ברשת לפרוץ למחשב שלכם.

Trojan Remover היא תוכנה הפועלת כנגד אותם סוסים טרויאניים, קטנים כגדולים: החל מאלה ש"רק" מאפשרים למתכנן שלהם לעקוב אחרי האתרים שאליהם אתם גולשים וכלה באלה שמאפשרים לו לחדור אל המחשב שלכם ולבצע בו את זממו. התוכנה מבצעת סריקה מקיפה של כל הספריות במחשב, כולל רשומות ב-Registry, מתריעה על גילוי קבצים חשודים ומסלקת אותם.

הפעלת התוכנה קלה, ומתאימה גם למנוסים יותר וגם למנוסים פחות. ניתן לבחור פשוט באפשרות הסריקה המלאה של כל הקבצים במחשב או לבצע סריקה של דיסק או התקן מסוים. חשוב להדגיש כי תוכנה זו אינה מהווה תחליף לתוכנת אנטי וירוס, אלא תוספת לבדיקה קבועה של קבצים באמצעות תוכנה כזו.

(רשיון: שיתופי. 1.5 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

KaZaa Winamp Plug-in

 
Winamp הוא כידוע נגן השירים הפופולארי ביותר בעולם. KaZaa, ביחד עם אחותה הכמעט תאומה Morpheus, היא כידוע אחת היורשות המוצלחות ביותר של נאפסטר בכל הקשור לשיתוף והחלפת קבצים. לכן, לא צריך להיות גאון הדור כדי לנחש ששילוב בין שתי התוכנות הללו עתיד להיות הצלחה גדולה. התוצאה היא פלאג-אין עבור Winamp, המאפשר לחפש שירים ברשת של KaZaa ישירות מתוך הנגן.

הרעיון פשוט מאד: תוך כדי האזנה לשיר כלשהו ב-Winamp ניתן לחפש במאגרי השירים האינסופיים של KaZaa שירים נוספים מאותו אלבום, או שירים נוספים של אותו מבצע תוך התבססות על תגי המידע של השירים, ולשמוע אותם. השירים שהתוכנה מוצאת ניתנים רק להאזנה באמצעות הנגן, ולא להורדה (משום שאז, כנראה, אף אחד לא היה משתמש יותר בתוכנת KaZaa המלאה), אולם בכל זאת מדובר בתוסף שימושי עבור חובבי המוסיקה.

(רשיון: חופשי. 190 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
 

Pac-Guy: Resurrection

 
ישנם משחקי יריות בגוף ראשון ריאליסטים להחריד, ישנם משחקי מרוץ שמדביקים אותך אל ההגה (סליחה, אל המקלדת), ישנם משחקי ספורט בעלי גרפיקה מדהימה - ובכל זאת, למשחק הפאק-מן שמורה תמיד פינה חמה בלב של כל חובב משחקים אמיתי. למרות הפשטות שלו (ואולי דווקא בגללה) והפז"מ המכובד שלו בקרב משחקי המחשב, המשחק הזה לא מאבד את כוח הקסם שלו. עוד ועוד גרסאות חדשות של המשחק מושכות עוד ועוד שחקנים, שמתמכרים להנאה שבאכילת הגולות הקטנות ובבריחה מהמפלצות בתוך מבוכים שלא נגמרים אף פעם.

Pac-Guy: Resurrection (תחיית המתים של פאק-מן, בתרגום חופשי) היא גרסה מוצלחת ומעט יוצאת דופן של המשחק, ששומרת על העקרונות הכלליים והמוכרים, אך משלבת גם כמה הפתעות מקוריות. המשחק נפתח בקטע אנימציה קצר ברוח שמו של המשחק, ומיד מתחיל האקשן. המפלצות והמבוכים משתנים משלב לשלב, אכילת הגולות הגדולות מקנה אפשרות לירות במפלצות והמעבר בין השלבים מתבצע בדרכים מקוריות (על גבי משאית, בהדרכת פאק-מן תאום, בהצנחה ממסוק ועוד). בתוספת אפקטים קוליים מוצלחים, מדובר במשחק מהנה, מבדר וממכר.

(רשיון: חופשי. 3.27 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 
Babylon
גרסה 3.2.30 למילון המקוון המצוין. גרסה זו מאפשרת התקנת מספר מילונים מהדיסק הקשיח בו זמנית וכן משפרת את אופציית המרת זמנים שבתוכנה. בנוסף, לתוכנה קיים כעת אתר בעברית, המפרט את אופן השימוש בה ואת יתרונותיה.

Audio Galaxy
גרסה 0.608 לאחת היורשות המוצלחות ביותר של נאפסטר בתחום שיתוף קבצי מוסיקה. גרסה זו משפרת את מנוע חיפוש הקבצים ומתקנת מספר באגים מגרסאות קודמות.

ICQ
גרסה 4.70 לתוכנת המסרים המיידים המצליחה בעולם. גרסה זו מתאימה גם למשתמשי מערכת Windows XP, וכן יש בה שיפורים קטנים ותיקוני באגים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by