ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
רלף הולך לטיפול  

רלף הולך לטיפול

 
 
עוזי וייל

עוזי וייל מביא עוד רשימה קטנה ומופתית מהסדרה הנוגעת ללב של סטפני תיאובלד, "אוהבים מודרנים".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רלף, 36, כבר הולך כל כך הרבה זמן לטיפול פסיכולוגי, שהוא מדבר כמו אשה: פתוח, רך, מתעניין באנשים אחרים מלבד עצמו. קייט, מעצבת גרפית, שמחה מאוד. היא מחפשת מישהו שתוכל לדבר איתו, כדי איכשהו להתחיל לשכוח את האקס שלה, קולין.

אבל היא די מתאכזבת כאשר בפגישה הראשונה שלהם רלף עולה איתה הביתה, נכנס למיטה בתחתוני בוקסר קצרים, וכמו ג`נטלמן נרדם בלי לנגוע בה. אבל המצב משתפר משהו למחרת בבוקר, כאשר היא מבחינה בזיקפה ענקית מתחת לסדין. "זה די מרשים," היא אומרת, "איך זה קרה?"

מה שקייט מתכוונת הוא, "איך קורה שגברים מתחרמנים ברגעים הכי בלתי צפויים?" אבל רלף חושב שהיא מנסה לצוד מחמאה, ומנסה להיענות באומרו: "אני לא יכול לשלוט בזה, כשאני ליד אשה מושכת."

קייט חשה גל עצום של כעס שוטף אותה. קולין אף פעם לא היה אומר דבר כזה. היא יורה לעברו: "איזה שורה מתוחכמת! אני חושבת שהמלים המדוייקות הן `אשה יפה`!"

טון קולה גורם לרלף לאבד את הזיקפה שלו, והוא קופץ מן המיטה וממלמל משהו על פגישה מוקדמת שהוא חייב להספיק אליה.

 
בפגישה הבאה שלהם, רלף נראה די בטראומה. הוא מראה לה מכתב די מתנשא ששלחה לו החברה שלו לשעבר. החברה לשעבר כותבת שיהיה נחמד להיפגש שוב, ושהיא מקווה שרלף בסדר.

קייט מבינה שהערב כולו בסכנה, וכשרלף ממלמל משהו על "חרדת הפרידה" שלו, קייט מרגישה שהקסם שוב נשבר ללא שוב, והיא לא יכולה למנוע מעצמה לזרוק לו בפנים: "תשמע, זה די ברור שהיא לא אהבה אותך מספיק, זה הכל."

קייט לא תראה יותר את רלף. שבוע אחרי הפגישה האחרונה שלהם, היא מספרת על כך לידיד מהעבודה, דייב ממחלקת המחשבים. היא פורשת לפניו את התיאוריה החדשה שלה, שנקראת "נקודת רתיחה" - כשאתה יוצא לדייט, ברגע מסויים תגיע נקודת הרתיחה של הערב, וברגע הזה חייבים לעשות מעשה, אחרת הקסם נשבר והרגע עובר. ביחוד אם מלכתחילה אתם לא ממש מתאימים.

דייב - שמאפסן בראשו את האינפורמציה החשובה שנשים לא אוהבות ג`נטלמן במיטה - אומר לה שהוא מאשים את הטיפול הפסיכולוגי: "הסימפטומים של טיפול כזה הם כעס, חרדה, רגישות יתר לכל שטות, ובושה. כלומר, כל הדברים שממילא הם המצב האנושי. היתרונות של טיפול פסיכולוגי: אסרטיביות, נסייון למצוא את החיובי בכל דבר, הערכה עצמית - כלומר, תכונות של היפי מזדקן."

הוא מייעץ לה להישאר עם הגישה הדתית לחיים, ולא לעשות את המעבר המודרני לפסיכולוגיה: "הסיפורים יותר משעשעים, המוסר יותר מעוות, והכל משתלם אחרי שמתים".

המאמר המלא
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by