ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
האמת בפרצוף 

האמת בפרצוף

 
 

על מערכת היחסים המורכבת בין משפחת בוש ומשפחת בין-לאדן, על מיליוני הדולרים שארה"ב מזרימה לטאליבאן, על שטיפת המוח התקשורתית ועל שאר הדברים ששכחו לספר לכם. "המהפכה" חוזרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

1.

נכון שהוא דורש כאפה, אבל תיכף תשמעו כמה דברים שלא ידעתם. בן-לאדן
 נכון שהוא דורש כאפה, אבל תיכף תשמעו כמה דברים שלא ידעתם. בן-לאדן   
רבים כבר הצביעו על הקורלציה החשודה שבין היעלמות המדור בשבועות האחרונים, ובין המאורעות שהחרידו את אמריקה לפני כמעט חודש. ואני אומר: זה לא מנומס להצביע. נשבע בחיי-אדוני-בספר-התורה-בטבעת-של-הרב-עובדיה, שאין שום קשר. ובכלל, מה שחשוב זה לא לאן נעלמה "המהפכה" (והדודים הנחמדים מהסי.איי.איי במילא לא ירשו לנו לספר), אלא העובדה שהיא שוב כאן. כי כרגיל, יש כמה דברים שמאוד דחוף שתדעו.

יש כמה דברים שפשוט לא מספרים לנו. כולנו רתוקים לטלוויזיה, בולעים משהו שנקרא בטעות "חדשות", אך למעשה הינו חלק ממערך תעמולה יעיל ומשומן שיעשה הכל, אבל הכל, כדי שלא יצופו שאלות לא נוחות, העשויות לפגום בקצב המסמם והמהפנט של תופי המלחמה. התקשורת האלקטרונית פשוט משמיטה סעיפים מסויימים מהסיפור הטרגי שהתרסק על אמריקה. היא מתפקדת כנומבון וכמשכך כאבים, לא כאמצעי להעברת אינפורמציה. וזאת בעיה.

זאת בעיה, כי המדיה מתיימרת לתת לנו תמונה של "מה קורה עכשיו" ומתעלמת כמעט באדיקות מ"מה קרה עד עכשיו". ההיסטוריה מסבכת ומבלבלת כשמנסים לסכם את המציאות בקליפ של שלוש דקות. וזאת בעיה, כי יש סיפורים שאי אפשר להבין, עד שמחברים את כל הנקודות המרכיבות אותם. ואם מתעלמים מכמה נקודות באלגנטיות, מתקבלת תמונה מעוותת שאינה מכילה דבר, מלבד את פרצופו דורש הכאפה של אוסמה בין-לאדן.
 

2.

ותודה לדודים באמריקה על כל הכסף. החבר`ה הנחמדים מהטליבאן
 ותודה לדודים באמריקה על כל הכסף. החבר`ה הנחמדים מהטליבאן   
אמצעי התקשורת היחידי ששווה משהו בעיתות משבר שכאלה הוא האינטרנט, ועכשיו קל מתמיד להדגים מדוע ולמה. יש לנו את הכוח לצלול במעמקי הרשת, בעקבות ההיסטוריה של סיפור האימה שהעולם נקלע עליו, ולחזור משם אחרי שעתיים עם כמה פיקסלים שנשמטו מהתמונה הסי.אן.אנית מחרחרת המלחמה. יספיקו, להערכתי, שלוש דוגמאות שהעלתי בחכתי כדי להבהיר את הכוונה.

נלך מהקל אל הכבד. שבועות ספורים לפני הטירוף שהיכה בניו-יורק, העבירה ממשלת ארה"ב 43 מיליון דולר לטליבאן. אני חוזר: 43 מיליון דולר. לטליבאן. אותו טליבאן שאותה ממשלת ארה"ב שיכנעה את העולם כולו להחרים. אותו טליבאן של שילטון דיכוי אכזרי, קיפוח נשים, פיצוץ פסלים, טיפוח טרוריסטים. 43 מיליון דולר. הסיפור הזה פורסם בכמה עיתונים אמריקאים. לטלוויזיה הוא לא הגיע. וגם עכשיו אף אחד לא שואל למה.

ובכל זאת, נענה: אמריקה העבירה כסף לטאליבן כחלק ממלחמתה הכושלת בסמים. הממשל בוושינגטון שיתף פעולה עם האוייב השטני מאפגניסטן כשזה תאם את האינטרסים שלו, מתוך תקווה מטופשת שהטליבאן יפעלו לצימצום גידולי האופיום במדינה. עכשיו רק תנסו לחשב כמה תתי-מקלע אפשר לקנות ב-43 מיליון דולר. כל פעולה מתמטית שלא תעשו תביא אותכם לאותה מסקנה: האמריקאים מטומטמים. זה מוכרח להיות זה.
 

3.

אמריקה יוצרת את המפלצות שלה בעצמה. הריסות מגדלי התאומים (רויטרס)
 אמריקה יוצרת את המפלצות שלה בעצמה. הריסות מגדלי התאומים (רויטרס)   
ארצות הברית, ואיתה העולם, מעדיפים עכשיו לתהות האם הוליווד תתרכך, האם הטלוויזיה תחזור להיות כשהיתה, ומה יהיה האפקט של כל זה על הדאו ג`ונס, הנאסד"ק ועל הקאמבק של מייקל ג`ורדן. יותר קל להתמודד עם השאלות האלה, מאשר עם השאלה "מדוע מימנה ממשלת ארה"ב במשך כמעט עשור את אוסמה בין-לאדן וכנופיותיו?".

זה לא סיפור חדש, אבל עכשיו צריך להאיר אותו בקונטקסט הנוכחי, ולהיזכר שבעצם, אמריקה מימנה וחימשה את בין-לאדן וסוכני סי.איי.אי אימנו את אנשיו במהלך כל שנות השמונים. המטרה אז היתה ברורה: להכניס לרוסים. להציב מול הפלישה הקומוניסטית לאפגניסטן עדר של מוסלמים פונדמנטליסטים מופרעים, ולהסתכל מהצד בסבבה איך הם קורעים זה את זה לגזרים. על הקונספט של בומרנג הם כנראה לא שמעו.

ולא מדובר כאן במקרה, אלא בשיטה. אותו תרגיל בדיוק ניסו האמריקאים במפרץ הפרסי, כשחימשו את סדאם חוסיין במלחמת אירן-עירק, רק כדי להיזכר עשור אחר כך שאולי זה לא היה רעיון כל כך טוב. מה קורה כאן? פעם בכמה שנים, מגייסת ארה"ב את שאר העולם כדי להילחם במפלצת הדמונית התורנית המאיימת על עתיד הציוויליזציה. על העובדה שארה"ב היא זאת שיצרה את המפלצות האלה במקור, פשוט לא מדברים. דממה.
 
 

4.

מתוך הכאוס עשוי לצמוח לנו כאן סוג חדש ומתוחכם של דיקטטור. הנשיא בוש (רויטרס)
 מתוך הכאוס עשוי לצמוח לנו כאן סוג חדש ומתוחכם של דיקטטור. הנשיא בוש (רויטרס)   
הנקודה השלישית כבר באמת קשה לעיכול. מדובר במסמך אינטרנטי מרשים, בעל רמת אמינות גבוהה יחסית, המגולל את מערכת היחסים המורכבת וארוכת השנים בין משפחת בוש ומשפחת בין-לאדן. הרבה יצרים, תככים וכמויות דמיוניות של כסף עברו בין שתי המשפחות עוד לפני שאוסמה היה בתיכנון. וכשלוקחים את כל זה בחשבון, מרגיש מוזר פתאום שחודשים בודדים אחרי בחירת בוש ג`וניור, מוכרז בין-לאדן לפתע כשטן החדש בשכונה.

מצמרר לקרוא את הנתונים ולהבין שיש כאן (בפוטנציה) עוד מלחמה אישית שמשפחת בוש מנהלת על גב העולם, לטובת האינטרסים הרבים שלה בתעשיות הנפט והנשק, ממש כמו מלחמת המפרץ לפני עשור. רק שהפעם זה יותר מטריד: בוש מנצל את ההלם שבעקבות הפיגוע כדי ליטול לעצמו סמכויות וכספים שמעולם לא היו לאף נשיא אמריקאי, וחוקים הפוגעים בזכויות האדם וחירות הפרט נדחפים קדימה בשם המלחמה הקדושה בטרור.

מתוך הכאוס עשוי לצמוח לנו כאן סוג חדש ומתוחכם של דיקטטור, והמחטף הפוליטי שהוא ערך בחסות העשן המתאבך ממגדלי התאומים מוכיח שהוא בכלל לא טיפש כמו שחשבנו. הבן-אדם הצליח לשכנע את כל העולם לצאת למלחמה מבלי להגדיר נגד מי היא, הצליח למכור לכולם את בין-לאדן בתור החשוד המיידי מבלי לחשוף בדל של הוכחה לכך, והצליח לסמם את הציבור האמריקאי בגל דביק של פטריוטיות. הבן-אדם גאון. הבן-אדם מפחיד.
 

5.

את כל הכתוב לעיל גיליתי, כאמור, בשעתיים של גלישה חוקרת. אני לא נכנס, בכוונה, לכל תיאוריות הקונספירציה שמשתוללות ברשת מאז ה-11.9, אבל הן לא מפתיעות בכלל. כשבתמונת המציאות שלנו חסרות כל כך הרבה נקודות, סביר וטבעי שהדימיון האנושי יתפרע והעובדות החבויות יקברו תחת מטחי ספקולציות, שמועות והזיות-שווא, ושכל זה יבוא לידי ביטוי דווקא באינטרנט ורק באינטרנט.

אנחנו נמצאים בתוך מדיום נטול-פילטרים. כל אחד שנכנס אל הרשת מפעיל מערכת סינון עצמאית, בוחר בעצמו לאיזו אינפורציה להתייחס ולמי להאמין, ובונה "אמת" פרטית משלו. היא עדיפה מכל בחינה על ה"אמת" שעוברת דרך הפילטרים המתוכנתים של המדיה, ובכל מקרה יותר מעניינת ומעוררת מחשבה. למי שרוצה לדעת "מה קורה" יש רק סיכוי אחד: לכבות את הטלוויזיה ולהתניע את המודם. נסו ותיהנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by