ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

מארגנים מתיחת פנים עצבנית לאקספלורר, ממירים קבצי מוסיקה בכל פורמט שתעלו על דעתכם, חושפים את הסיסמאות שמאחורי הכוכביות, ובמשחק השבוע - מקפצים מעל צפרדעים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

RapidBrowser

 
תוכנות רבות עושות שימוש בתרגיל המעט מסריח הבא: מתלבשות על תוכנה פופולרית כלשהי, משנות לה קצת את הממשק, מוסיפות כמה אפשרויות חדשות והופ - יש לנו תוכנה חדשה לגמרי, וכל מה שנותר הוא לציין כבדרך אגב ברשימת הדרישות שהתוכנה המקורית צריכה להיות מותקנת במחשב. זה, פחות או יותר, גם הסיפור שעומד מאחורי RapidBrowser, תוכנה שהופכת את האינטרנט אקספלורר להרבה יותר מסתם דפדפן.

התוכנה, שכדי להפעיל אותה יש צורך בגרסה 5.0 ומעלה של IE, מוגדרת אולי כדפדפן, אבל למעשה מדובר בתוכנת כלבו, שמציעה מגוון רחב של אפשרויות שימושיות. בעזרת RapidBrowser ניתן לצפות בקטעי וידאו המשודרים דרך רשת האינטרנט, להאזין למוסיקה, לבדוק ולשלוח דואר אלקטרוני, לחפש מידע ושירים ברשת, להשתתף בצ`טים ואפילו להשתמש בתוכנות מסרים מידיים כגון ICQ ויאהו מסנג`ר (אם כי התמיכה בעברית עבור תוכנות אלו בעייתית).

אפשרות נוחה נוספת היא היכולת להגדיר רשימה של עד עשרה דפי בית. בכל הפעלה של הדפדפן נפתחים כל אתרי הבית, וניתן לדלג ביניהם בקלות ובמהירות, ללא צורך בפתיחת חלונות נוספים של התוכנה. לתוכנה יש גם עיצוב מרשים, ואין כל קושי להתמצא בה, משום שהיא מבוססת על האקספלורר המסורתי. השימוש בתוכנה חופשי, אולם יש להיכנס לאתר התוכנה לקבלת שם משתמש וסיסמה.

(רשיון: חופשי. 11.64 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

Blaze Media Pro

 
אחד המאפיינים הבולטים של קבצי מולטימדיה הוא ריבוי הפורמטים שלהם. לאודיו, וידאו ותמונות יש עשרות פורמטים שונים, כשההבדל מבחינה טכנית בין הפורמטים השונים הוא בדרך כלל בשיטת האחסון של הנתונים. אולם את המשתמש הפשוט כל זה לא מעניין, וכל מה שהוא רוצה זה לדעת איך הוא מבצע המרות בין הפורמטים השונים.

התשובה לשאלה הזו, בשלוש מילים, היא Blaze Media Pro. מדובר אמנם בתוכנה שיתופית של מעט יותר מ 11 מגהבייט, אולם הטרחה בהחלט כדאית, משום שמדובר בתוכנה חזקה, המכילה מספר רב של כלים חיוניים. בעזרת התוכנה ניתן לבצע כמעט כל המרה אפשרית בין הפורמטים השונים של קבצי המוסיקה, כגון מתקליטורים ל-mp3, מ-mp3 ל-wav ולהפך, וכן הלאה.

אבל Blaze Media Pro היא הרבה יותר מאשר ממיר של קבצי מוסיקה. התוכנה מציעה גם אפשרויות של דחיסת קבצי מוסיקה ווידאו, כלי עריכה שונים, יצירת רשימות שירים וסרטונים, הכנת תגי מידע אודות השירים וכמובן גם נגן מצוין, התומך כמעט בכל פורמט מולטימדיה שתוכלו להעלות על דעתכם. בסיכומו של דבר מדובר בפתרון כולל ושימושי לטיפול בקבצי מוסיקה ווידאו מכל זן וסוג.

(רשיון: שיתופי (תקופת הערכה: 15 יום). 11.2 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

123 Password Recovery

 
השימוש בסיסמאות נפוץ מאד באתרי אינטרנט ובתוכנות שונות כדרך הפשוטה והמהירה ביותר לאימות משתמשים. כל אחד מכיר את הפרוצדורה: בכניסה הראשונה לאתר כלשהו או בשימוש הראשון בתוכנה מסוימת אנו נדרשים לבחור שם משתמש וסיסמה, ובכל הגלישות הבאות אל האתר אנחנו נכנסים אליו אוטומטית, בהנחה הדי סבירה שבחרנו באפשרות של שמירת הסיסמה וזיהוי אוטומטי.

אולם במרוצת הזמן, אחרי שלא מקלידים את הסיסמה זמן רב, הסניליים מבינינו עלולים לשכוח מה הייתה הסיסמה, ואם, למשל, מעונינים להיכנס לחשבון הדואר מבוסס הרשת ממחשב אחר או להעביר סיסמה לחבר\קרוב משפחה - זו בעיה. למעשה, זו הייתה בעיה, משום שבעזרת 123 Password Recovery ניתן לחשוף כל סיסמה, בכניסה לאתר אינטרנט או בהפעלת תוכנה.

השימוש בתוכנה פשוט ומגניב בו זמנית: בחלון הקטן של התוכנה יש מפתח, שאותו גוררים, בעזרת העכבר, אל החלון שבו רשומה הסיסמה, והסיסמה מופיעה מיד בחלון של התוכנה או במקום הכוכביות. 123 Password Recovery הוא עוד יישום קטן וחביב, שכדאי שיהיה בהישג יד, למועד שיהיה בו צורך.

(רשיון: חופשי. 175 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
 

Blobs

 
Blobs הוא משחק נוסף במתכונת "הורד ושחק". בלי הורדה שנמשכת אל תוך הלילה, בלי התקנה מייגעת ובלי צורך להשתלט על מחצית ממקשי המקלדת כדי לשחק. רק להוריד, לפתוח את הקובץ ולהתחיל ליהנות. מדובר במשחק פאזל משעשע, שלא מצריך מחשבה עמוקה מדי ומתאים לכל גיל כמעט.

המטרה של המשחק פשוטה: יש לסלק את כל הצפרדעים שעל לוח המשחק. צפרדע מסולקת מהלוח כאשר מדלגים מעליה עם צפרדע אחרת, בדומה לחוקי ההורדה של משחק הדמקה. אפשר לדלג בכל כיוון, כולל באלכסון, והמשחק כולו משוחק בעזרת העכבר בלבד. Blobs מציע 40 שלבים, ברמת קושי עולה כמובן, וכן גרפיקה ואפקטים קוליים מגניבים.

(רשיון: חופשי. 461 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
 
ACDSee
גרסה 4.0 של התוכנה המצוינת להצגת תמונות. גרסה זו מציעה ממשק משופץ, אפשרות להצגת סרטונים, יצירת מצגות ועוד הרבה.

GnOtella
גרסה 1.0.5 של תוכנת שיתוף הקבצים, מצאצאיה של Gnutella. בין החידושים בגרסה זו: חיפוש קבצים עפ"י גודלם ועפ"י סוגם, מנגנון חיפוש טוב יותר ותמיכה בסקינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by