ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הג'וקר אאוט, טטריס אין 

הג'וקר אאוט, טטריס אין

 
 
מיכל יפה

שנים מבטיחים לנו שהאינטרנט יתחבר לטלוויזיה. כמובן שזה עדיין לא קרה, אבל אם אתם מחוברים ל"ערוצי זהב" אתם יכולים לשחק בערוץ המשחקים הדיגיטלי החדש. האם זה באמת שווה? כשהאלטרנטיבה היא ערוץ 2 זאת לא חוכמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הורג את הזמן. טטריס (או: לבנים נופלות)
 הורג את הזמן. טטריס (או: לבנים נופלות)   
לידיעת תושבי רמת-גן, באר-שבע, רעננה, הרצליה ובעצם כל מי שנמצא בתחום השיפוט של ערוצי זהב - הכתבה הזאת מיועדת לכם והיא עוסקת בגוגו, ערוץ המשחקים החדש שהמהפכה הדיגיטלית הביאה לפתח שלטכם. כל השאר מוזמנים להיחנק עם ביפ או יס פלוס, או אם אתם ממש חייבים - למצוא אלטרנטיבה ברשת.

קצת אופטימי ואפילו נאיבי מצד ערוצי זהב לנסות לפתות לקוחות בעזרת ערוץ משחקים כאילו לא היה אינטרנט בעולם ומיליון אתרי משחקים משובחים בתוכו. אבל החידוש העיקרי הוא לא בהוספתו של ערוץ המשחקים, שבסופו של דבר כולל משחקים די פרימיטיביים, אלא בעצם העובדה שבכבלים מבינים שיכולות להיות עוד פונקציות בשלט מלבד מעבר בין תחנות, כיוון הווליום או כיבוי המקלט חלילה, הבנה שתחילתה בטטריס וסופה מי ישורנו.

נכון שזו עדיין לא הגשמה מלאה של חזון הטלוויזיה האינטראקטיבית שכל נביאי הטכנולוגיה מספרים לנו שאוטו-טו היא כאן (בעשר שנים האחרונות), אבל זה בהחלט צעד נחמד בכיוון. כך או כך, עד שהאינטרנט יתחבר לטלוויזיה, כמו שאומרים, נסתפק בשמונת המשחקים שהערוץ מציע - כי זה בטח עדיף על ערוץ 2, לא ככה? קבלו אותם:


לבנים נופלות. ככה בחרו בערוצי זהב לקרוא לטטריס הישן והטוב. אין כל-כך מה להגיד על טטריס, לטוב ולרע, חוץ מהעובדה שהוא הורג זמן מצויין.
 
היו זמנים בכיתה ג`. דמקה
 היו זמנים בכיתה ג`. דמקה   
ביס. עוד שם תמוה למשחק ישן ומוכר, הלא הוא הסנייק המוכר לכל בעלי טלפון סלולארי מתוצרת נוקיה. הנחש של ערוצי זהב הרבה יותר מהיר מאחיו הסלולארי ויכול להיות שגודל השלט הדיגיטלי לעומת קוטן הטלפון גורמים לכך שהרבה יותר קשה לשחק בסנייק הטלוויזיוני.

דמקה. היה לנו משחק שמשוחק בעיקר במשחקים אלקטרוניים ניידים (טטריס), משחק שמשוחק בטלפונים סלולאריים (סנייק) ועכשיו הגענו למשחק הלוח הקלאסי של כל הזמנים. גל של נוסטלגיה הציף אותי כששיחקתי שוב דמקה לאחר שנים ארוכות. כל-כך ארוכות עד שהייתי כמה דקות בשביל להיזכר בחוקים (ולהזכר שבעצם אני שונאת דמקה). מסתבר שבדמקה הטלוויזיונית (הערת המערכת: מיכלי, אלה חוקי הדמקה הרשמיים) אסור ללכת אחורה, כשיש הזדמנות חייבים לאכול, והחוק התמוה ביותר - מלכה זזה רק משבצת אחת בכל פעם (אבל לפחות היא יכולה ללכת אחורה).

הפיצוציה. המטרה במשחק זה היא לנקות את הלוח מהכדורים הצבעוניים שעליו. בשביל להעלים כדורים, חייבים שיהיה רצף של לפחות שני כדורים מאותו צבע. המשחק האינטרנטי שהכי מזכיר את הפיצוציה של ערוצי זהב הוא סנוד. זה לא לגמרי אותו דבר, אבל שני המשחקים עובדים על אותו עקרון: משחקים מפגרים שאי אפשר שלא להתמכר להם.
 
חראם על העיניים. שנגחאי
 חראם על העיניים. שנגחאי   

קוקו. המשחק החמישי ברשימת המשחקים של ערוצי זהב הוא חידון חינוכי לילדים. הילדים המסכנים שהוריהם מונעים מהם את האינטרנט נאלצים לענות על עשרות שאלות שמציג להם קוף קטן. הקוף, ברוב טובו, מציע כמה אפשרויות לתשובה הנכונה והילדים צריכים ללחוץ על מקש ה- OK כשהם נתקלים בתשובה הנכונה. רמת השאלות לא אחידה.

זה מתחיל בשאלות לתלמידי כיתה א` מינוס, כמו "עם מה מחדדים עפרון?" ממשיך בשאלות לכיתות היותר גבוהות, כגון "באיזה שיעור משתמשים במחוגה?" ומגיע לשאלות המתאימות לילדים בכיתות הגבוהות של ביה"ס היסודי. בכל מקרה, מחברי השאלות החליטו לחסוך מהילדים כמה אמיתות קשות, ובתשובה לשאלה "מה זה קישון?" הם לא הציעו את התשובה האמיתית (גורם התמותה מספר אחד בחיל הים), אלא הסתפקו בתשובה הלקונית "נחל".

שנגחאי. קנוניה של קרטל האופטיקאים הבינלאומי שנועד להגדיל את המספר במשקפיים שלנו (או ליצור מספר כזה למי שעדיין אין). מדובר בערימות של קוביות עם ציורים סיניים עליהן. יש לסמן זוגות של קוביות עם ציורים זהים, כדי להעלים אותן מהלוח. מוכר גם בשם המסורתי מה-ג`ונג.

TV גיא. שעשועון טלוויזיוני שרק באורח נס עדיין לא מככב בלוח השידורים של ערוץ שלוש. המשתתף במשחק מקבל רשימה של מילים והוא צריך להרכיב מהן זוגות מילים המתקשרות לאותו נושא. לדוגמא: NYPD וסיפוויץ. דוגמא לזוג מילים מתאים שמשום מה לא נמצא במשחק: אלי מקביל ואנורקסיה נוירוטית.
 
 

אותותו. המשחק האהוב מכל. גירסת ערוצי זהב ל"חבל תליה", בלי האלמנט האלים של עמוד התליה, או אם תרצו - "גלגל המזל" בלי האלמנט של הכסף. יש הגדרה "ספרים", יש קוים המציינים את אותיות התשובה המבוקשת ויש את כל אותיות האלף בית שהמשתתף אמור לנחש כמה מהן נמצאות במילת הפתרון.

הרבה פוטנציאל אינטראקטיבי יש בערוץ משחקים בטלוויזיה. פוטנציאל שכרגע לא מנוצל. אי אפשר לשחק עם אנשים אחרים, למשל, המשחקים עצמם לא מתוחכמים מדי ומיועדים ברובם לילדים או לאנשים מאותגרים קואורדינטיבית (כמו כותבת שורות אלה, למשל), אבל הערוץ בהחלט מהווה אלטרנטיבה חביבה לזמן הפרסומות. אחרי הכל, גם הגבר האטום ביותר מבין אחרי עשר פעמים שלא, זאת לא אקונומיקה. זאת קליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by