ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
סער קרני

והשבוע - ספיישל שולחן העבודה: מביאים את כל העולם הביתה, עושים מתיחת פנים למראה של חלונות, מביאים רקדנים אל הדסק-טופ וגם - מנסים ללכוד פינגווינים במשחק פשוט וממכר

 
 
 
 
 
 
 
 
 

WindowBlinds

 
נמאס לכם מהמראה השגרתי של שולחן העבודה שלכם? סביר להניח. קשה שלא להשתעמם כאשר לכל החלונות, סרגלי הכלים, ההודעות והתפריטים יש את אותו המראה, מאז ימי הפרה-היסטוריה של חלונות 3. אז אם זה המצב - הפתרון עשוי להיות WindowBlinds, תוכנה ממזרית המשנה לחלוטין את ה"לוק" הסטנדרטי של מערכת החלונות, כמובן ללא פגיעה בפונקציונליות שלה, ומוסיפה הרבה צבע לאפור ששולט בדרך כלל בדסק-טופ.

בעזרת התוכנה ניתן להלביש "סקינים" על מערכת ההפעלה עצמה, ולשנות את מראה סרגלי הכלים המופיעים בראש היישומים הסטנדרטיים, את מראה החלונות המופיעים בשורת המשימות (רוצים מראה של מקינטוש? רק תבקשו), ואפילו את המראה של תפריט ה"התחל" (Start) הנצחי. אפשר לשחק עם ההגדרות השונות של התוכנה ולשנות את המאפיינים של שולחן העבודה, למשל להפוך את הרקע של כתוביות הטקסט המופיעות מתחת לצלמיות לשקוף.

לתוכנה קיימות עוד אפשרויות רבות בכל הקשור למתיחות פנים ולשינויים של מערכת ההפעלה, כאשר ניתן לצפות בהם בתצוגה מוקדמת לפני ההחלטה לאשר אותם. מרבית האפשרויות של הגרסה המלאה בתשלום קיימות גם בגרסה השיתופית הזו.

(רשיון: שיתופי. 1.3 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

Webshots Desktop

 
כמעט בכל קטגוריה של תוכנות ניתן למצוא תוכנה אחת מובילה, אשר בה משתמשים כמעט כל הגולשים, ועוד כמה תוכנות שבהן משתמשים כמה משוגעים לדבר, או כאלה שרוצים קצת גיוון בחיים. כך Winamp בקטגורית הנגנים, כך WinZip בקטגורית דחיסת הקבצים וכך ICQ בקטגורית המסרים המיידיים. אך כנראה שאין קונצנזוס גדול יותר מאשר בתוכנות הרקעים עבור שולחן העבודה: אמרתם רקעים לשולחן העבודה - אמרתם Webshots Desktop.

מדובר בתוכנה פשוט נפלאה, שפורשת בכל יום תמונה חדשה על פני שולחן העבודה שלכם, מתוך מאגרי תמונות אינסופיים שאותם מורידים מהאתר שלה. גלריות התמונות מבוססות על תמונות ששולחים משתמשי התוכנה מכל רחבי העולם, ובהתאם לכך גם מגוון הנושאים: נופים, בעלי חיים, צמחים, כלי רכב, אוקיינוסים, חלל, ספורט, אמנות ובעצם כמעט כל נושא שתוכלו לעלות על דעתכם.

כדי להוריד את התוכנה יש לבחור תחילה חבילת תמונות ראשונית, אשר מגיעה ביחד עם התוכנה. לאחר ההתקנה התוכנה תפנה אתכם באופן אוטומטי לאתר שלה, להורדת גלריות נוספות, לפי טעמכם. Webshots טורחת ומעדכנת אתכם בכל פעם שמתווספות תמונות חדשות למאגר, ומאפשרת לכם להגדיר את מרווחי הזמן בין החלפת רקעים. כמו כן ניתן להשתמש בתמונות גם כשומר מסך, עם תמיכה בסיסמאות, וניתן גם להפעיל על התמונות אפקטים שונים בעת הצגתן.

(רשיון: חופשי. 1.5 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 

MP3Dancer

 
חברים וירטואליים עבור שולחן העבודה הם מסוג התוכנות היותר משעשעות שניתן למצוא. מדובר בדרך כלל בדמויות מצוירות קטנות, המקיימות ביקורים על בסיס קבוע בשולחן העבודה ומבצעות תעלולים שונים, להנאת כולם. את הכבשה הוירטואלית E-Sheep שהופכת את שולחן העבודה לדיר הפרטי שלה, כולם כבר מכירים. ומי שאוהב אותה, יאהב קרוב לוודאי גם את חבורת הרקדנים הנמרצת שמביאה עמה התוכנה MP3Dancer.

התוכנה היא למעשה אוסף של רקדנים שונים, אשר בעת השמעת מוסיקה ינעימו את זמנכם בריקודים, בהתאם למוסיקה המנוגנת. התוכנה מגיעה אמנם עם רקדן אחד בלבד, אולם לאחר ההתקנה ניתן לגשת לאתר התוכנה, להירשם (בחינם) ולהוריד עוד רקדנים רבים, עבור ריקודים ןמקצבים שונים: רוק, סלסה, דיסקו, טכנו, היפ-הופ ועוד.

ניתן לשנות חלק מההגדרות של התוכנה, כגון שינויי צבעים או הוספת צלליות לרקדנים. מאתר התוכנה ניתן להוריד פלאג-אינים, ההופכים את הריקוד לסרט שלם או מפזרים בועות גדולות על יד הרקדנים. כבונוס, התוכנה מציעה גם שעון מעורר, שבעזרתו ניתן לקבל תזכורות על אירועים או על משימות שיש לבצע.

(רשיון: חופשי. 2.09 מגהבייט)
להורדה לחצו כאן
 
 

IceBreaker

 
משחקים עבור שולחן העבודה הם בדרך-כלל פשוטים, קלי משקל וממכרים, ונועדו להפגת השעמום בעת עבודה ממושכת מול המחשב. אין דרך יותר טובה לנקות את הראש לכמה דקות מאשר משחק קצר, שלאחריו חוזרים לעבודה השוטפת במשנה מרץ, ו-IceBreaker הוא בדיוק משחק מהסוג הזה: קצת זריזות ידיים, קצת אסטרטגיה ותכנון מוקדם והרבה כיף.

על גבי לוח המשחק נעים להם פינגווינים, המתנגשים בקירות וזה בזה, ומטרתו של השחקן היא לצמצם ככל האפשר את השטח שבו יכולים הפינגווינים לנוע. המטרה הזו מושגת ע"י יצירת מחסומים בתוך המסך, כאשר "חדר" ריק מפינגווינים נעלם מהלוח. המשחק מתבצע בעזרת העכבר בלבד: בעזרת הכפתור השמאלי בונים מחסומים חדשים, ובעזרת הכפתור הימני מחליפים את כיוון המחסום, מאופקי לאנכי ולהפך. כל שלב מסתיים כאשר אחוז מסוים מלוח המשחק "מנוקה" מפינגווינים, וכל שלב המשימה הופכת קשה יותר, משום שעל הלוח מופיעים פינגווינים נוספים.

(רשיון: חופשי. 603 קילובייט)
להורדה לחצו כאן
 
 
nok
גרסה 1.1 למשחק איסוף הנוקים. בגרסה זו נוספו סדרות נוקים חדשות וכן ראדאר מתקדם לסיוע במציאת נוקים ואפשרות להשיג נוקים נדירים בחנות הנוקים.

ePrompter
גרסה 1.05 של התוכנה המצוינת, המאפשרת לבדוק מספר רב של חשבונות דואר אלקטרוני במקביל. בין החידושים בגרסה זו: קבלת הודעות רק על הודעות שטרם נקראו ותמיכה בחשבונות דואר מבוססי רשת נוספים.

gozilla
גרסה 4.0 של מנהל ההורדות הפופולארי. בגרסה זו שופר מנגנון ההורדה, כדי להבטיח הורדה מהירה ויעילה יותר, וכן נוספו אפשרויות חיפוש קבצים ברשת.

AD-aware
גרסה 5.6 של התוכנה, המסלקת spywares מהדיסק הקשיח. התוכנה עודכנה כך שתוכל לאתר ולסלק סוגים נוספים של קבצי פרסומת, וכן תוקנו בה מספר באגים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by