ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כולם היו אינביזיבל ב ICQ 

כולם היו אינביזיבל ב ICQ

 
 
ריקי  כהן

הגיליון הרביעי של חדשות הפורומים בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפורומים לא שבתו

שביתת האינטרנט נחלה הצלחה מינורית גם בפורומים, המקום שהכי אוהבים ליזום בו עצומות אד-הוק נגד כל מונופול כוחני באשר הוא, בהינף מקלדת נערי.
היה די ברור שלגדף את בזק ולקרוא לחיסולה קל בהרבה מאחורי מסך האנונימיות , מאשר להתאפק יום שלם. עובדה, פורום מחשבים ואינטרנט של IOL, קן תנועת נוער עליז וססגוני שרק לפעמים עוסק בנושא המחשבים עצמו, כמעט ולא הפסיד פעילות.
 

תמיד יש נודניק תורן

ערן בוג`נה, מארגן השביתה שלא צלחה. אליו לא הגיעו פקחי השביתה
 ערן בוג`נה, מארגן השביתה שלא צלחה. אליו לא הגיעו פקחי השביתה   
היה נחמד לגלות (בדיעבד) איך רגשי האשמה הקולקטיביים והאחריות הציבורית, שלא לומר הפטרונות הטרחנית לשמה, עבדו שעות נוספות. האנטי גיבור שלנו בדרמת השביתה הוא המשתמש "פקח השביתה", שעבד שעות נוספות ברחבי הפורומים של IOL, והציק למשתמשים שהעזו להשאיר הודעות, תוך שהוא נמנע מלשמש דוגמה אישית.

אחת מהחפות מפשע שסבלו מהטרדותיו של הפקח היא אריאלה באייר, מנהלת פורום פרסום ב IOL ויועצת שיווקית במקצועה. באייר שתמכה בשביתה בפומבי, זכתה לעבור על בשרה את תופעת המתחזים שכותבים הודעות בשמך, דווקא ביום הכי לא נוח עבורה. מזל שיש לה חוש הומור גם ברגעים קשים.
 
 

רק נכנסתי לבדוק

מנהל פורום מחשבים ואינטרנט ב IOL, אייל ענבר, מודה שהוא עצמו לא התאפק ובדק מה קורה בממלכה שלו: "במקרה, הייתי צריך להיות בבי"ס בכדי להגיש איזושהי עבודה. לא יכולתי להתאפק, הייתי חייב לדעת מה נעשה ברשת, מה שלום הפורומים בישראל וכו`, אז נכנסתי לרשת דרך ביה"ס לכמה דקות. לא היה קשה לראות שרבים לא שבתו. השביתה לא הייתה בגדר חובה. היא הייתה ספונטנית ולכל אחד הייתה הזכות להתחבר לרשת ".
 

קונספירציה בוואלה!

ומה במערכת הפורומים של "וואלה", הפורטל שנקשר עסקית ל"בזק"? בפורום מחשבים ואינטרנט הפופולארי, נרשמו 17 הודעות ביום השביתה, כולל הודעות של "הנהלת הפורומים" ומנהל הפורום עצמו, אלכס נטס. זה כנראה מה שגרם לאחד המשתמשים להוציא את תסכולו על כישלון השביתה ע"י האשמת האתר המארח בסיוע קונספירטיבי סמוי לבזק, השותפה העסקית. טוב, הפורומים היו תמיד חממה לקונספירציות.
 

שביתה היתה, באורט

בפורום מועדון ה-PC של אורט, עוד סוג של תנועת נוער שוצפת, נרשמו רק שבע הודעות ביום השביתה. משתתפי הפורום חגגו את הצלחת השביתה בביתם על ידי מילוי 10 דפי פורום בהודעות תוך יממה אחת לאחר שאפשר היה לחזור. לזה קוראים קריז.
 

יחסים באינטרנט, הסרט

אנשי "נגה תקשורת" הרימו את הכפפה הכי צבעונית בשטח ועשו סרט ראשון, עד כה, על האינטרנט הישראלי. הסרט ישודר בנובמבר בערוץ 8, והקרנה מיוחדת למוזמנים תיערך השבוע ביום חמישי. את הסרט ערך שמוליק מילר וביים נועז דשא, והוא מתייחס לאספקטים מגוונים של עולם האינטרנט הישראלי, בטווח בין האנושיים פסיכולוגיים ועד התרבותיים, חוקיים וחברתיים, לדברי מילר. אחד המרואיינים בסרט הוא ישראל סייקס, מנהל פורום בריאות הנפש ב-IOL. מילר: "סייקס מקריא טקסטים מהפורום של בחורה שרצתה להתאבד, ובסוף חזרה בה בזכות הפורום. הסרט עוסק ביחסים בין העולם הפיזי לעולם הוירטואלי והוא מאוד חוויתי. יש שם כמו גדולה של נושאים והוא בנוי בנראטיב וירטואלי וחוויתי. יש למשל מרואיין בסרט בשם בוריס סוויסה, שמספר על איך הוא מוצא לעצמו קיום יותר טוב בעולם הוירטואלי, גם בפורומים".
 

סושי לכל מנהל ב IOL

הסושי היה טוב, וגם החברה, בפגישת המנהלים של איי או אל
 הסושי היה טוב, וגם החברה, בפגישת המנהלים של איי או אל   
ביום שני שעבר כינסה IOL את מנהלי הפורומים שלה לפגישה המונית ראשונה ברמת אביב. האירוע כלל ארוחת ערב והרצאה של אירית רגב, יועצת תקשורת ומנהלת פורום אדם וחברה.

אחד ממנהלי הפורומים, שחפץ להישאר בעילום שם: "האנשים שאתה קורא אותם, אתה מייד מדמיין אותם, וכמו שברור לך שמנהל פורום אוכל הוא שמן (והוא לא) ורפואה אלטרנטיבית יהיה רזה, לפעמים מתברר שזה הפוך. השיחות נסבו על רכילות על הפורומים ואחר כך על טיב הסושי. והיה סושי לא רע למען האמת".

קארין לוי, מנהלת הפורומים של IOL: "לכולם היו תגים, ואנשים יצרו קשר מיידי אחד עם השני. אולי עם משתמשים רגילים זה היה אחרת, אבל הורגשה אחוות מנהלים".
 

מיכל ינאי הוירטואלית

כוכבי ערוץ הילדים. בטלוויזיה כן, בפורומים לא. התמונות מתוך אתר ערוץ הילדים
 כוכבי ערוץ הילדים. בטלוויזיה כן, בפורומים לא. התמונות מתוך אתר ערוץ הילדים   
ערוץ הילדים מבינים גם באינטרנט מהו הנכס העיקרי שלהם: המנחים כמובן. מסיבה זו הם ציוותו את שמו ותמונתו של כל מנחה לפורומים הפופולאריים אצל ילדים. וכך, מיכל ינאי המארחת בכניסה לפורום פנאי, דורי טפר במחשבים, גיל ססובר בצחוקים, דנה דבורין בפופ, ליאת אחירון בחיות מחמד וארז בן הרוש בפורום בשם מכונת הזמן.

אבל כוכבי הערוץ מסתפקים רק בקיום וירטואלי בפורומים, המפתים את קהל הילדים באופן חלקי. פה ושם מנסים ילדים לפנות בשאלה אל הכוכב האהוב עליהם, אולם אלו מסתפקים בהגשת הפורום - בדיוק כמו שהם מגישים פרומו בטלוויזיה, ונותרים בלתי נגישים לדיון מקוון כמו שאוהבים לעשות באינטרנט. אבל זה קהל מיומן, שמכיר את הסחורה, אותו קהל שממלא בהמוניו השוצף את חדרי הצ`טים, ולכן הם הופכים את הפורומים האלו לכלי לעיסוק האהוב עליהם: צ`טים, היכרויות, ולפעמים גם קללות. למרות שהחברה מפעילה את אחת מתוכנות המודרציה הקפדניות בשוק.

רק בעולם אוטופי כנראה, כמו בפרלמנט של ירון לונדון, ילדים באמת מתעניינים בדברים שברומו של עולם ומדברים עליהם בנימוס. נראה שאין שום טקטיקה מקצועית שיכולה לשנות את תשוקתם האמיתית של ילדים, לקשקש והרבה, ואולי טוב שכך.

 

מבזק

סאמממו, עד שבקפטן אינטרנט כותבים עלינו מילה טובה, נופלת טעות. בכתבה על הפורומים בישראל, כותב גל מור כי ארבעה (!) מנהלי פורומים של IOL יעברו בקרוב לנענע, ויותר חשוב - נענע תשלם לכל מנהל פורום 1400 שקלים. מקצוע המילניום, גם אני רוצה.

לצערי הרב, זה לא נכון. לגמרי. ואפילו לחלוטין. בנענע לא משלמים למנהלי פורומים כמו שכתוב בכתבה, ונושא התמורה ההולמת למאמציהם הכנים עוד בדיונים (אגב, אנחנו אכן מחפשים עובדים לתחום התוכן, ראו לינק למודעת דרושים בתחתית העמוד).

אז מה עכשיו? ביררנו. נפלה טעות. בתום לב, אנחנו מעריכים. למרות הפיתוי, חבל על הכעס. טעויות הן עניין אנושי, הסליחה אלוהית. רק שמעכשיו, כל מנהל פורום מנענע שיבקש כזה כסף, יקבל חיוך, הסכמה לתנאים, ופתק לקפטן אינטרנט.
גדי שמשון

פורומים חדשים

פרסומות, פורום ברשת אורט
פורום האקרים של וואלה
 

הציטוטים של השבוע

"חדשות הפורומים של נענע מדווח על.. נענע! .... חדשות הפורומים של נענע זה רעיון מוצלח ביותר, אבל אולי כדאי לקרוא לפמפלט בשמו... חדשות הפורומים של נענע, ועוד קצת". דרור פויר, עורך, פורום קפטן אינטרנט, IOL

"...אבל ניכור הרי מפריע רק למי שאין לו כרטיס אשראי". המשתתף קלקר בפורום תרבות דיגיטלית בנענע

"פתאום הדלת של הדוג`ו נפתחה. קאיצ`ו נכנס. הוא הסתכל עלינו בעינים רושפות הוא ניגש לאותו האחד, ונתן לו חבטה על הגב. הוא ניגש אלי ועשה לי אותו הדבר..." המשתתפת שרה, בפורום אומנויות לחימה סיניות של המומחה זאב פוקס, IOL

"מה ז`את אומרת פורום קפה?" דנה, פורום קפה של IOL

השמועה של השבוע בפורום שמועות בנטקינג
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by