ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
טייס ומניאק 

טייס ומניאק

 
 
שקד

שלגיה ושקד מאסו בחיי ההוללות של הצ'אטים, ויוצאות לחפש את האחד המיוחד שלהן באתרי ההכרויות הנוסטלגיים. להפתעתן, מתברר שאלה כבר לא מה שהיו פעם, בתחילת הדרך. לצערן, מתברר כי הגברים נשארו בדיוק אותו דבר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בן 30 וקצת, איש צבא קבע מההתיישבות העובדת - חמש מתוך חמש
 בן 30 וקצת, איש צבא קבע מההתיישבות העובדת - חמש מתוך חמש   
לאחר עוד פרידה כואבת מקשר שהתחיל בצ`ט, החליטה שלגיה, שקצב החיים אונליין הפך מטורף מדי עבורה, ושעליה לעבור ל"מנוע" החיפוש הטוב והישן - הכי אופליין שקיים אונליין - אתרי הכרויות ברשת. לפני שנים רבות, כשאלה רק החלו את דרכם, כולנו היינו רשומות וזכינו להכיר את אותן מכות מהצ`ט, רק בצורה יותר איטית וכואבת. אבל היום, אתרי ההיכרויות ברשת הם הטרנד של המיינסטרים, ולשאוף להכיר שם מנכ"ל סטארט-אפ מובטל זמנית שלא היה לו זמן עד כה להשקיע בבת זוג, זה כבר לא פנטזיה מגוחכת. למעשה, זה קרה לחברה של שלגיה, וביום בו הגיעה לתיבת הדואר שלה הזמנה לחתונה, שלגיה נשברה ובקליק אחד, חזרה לחיק המדיה הישנה.

"אז מה נשתנה שם? עדיין כל הג`יפות כותבים שהם נראים 5 מתוך 5?" אני חוקרת אותה, כמה שבועות לאחר שהורידה את המקצב שלה לאופליין. "הכל השתנה, זה עולם אחר, שקד, כל החוקים של הרשת נשברו שם" שלגיה מספרת ושרידי התדהמה הראשונית עוד ניכרים בקולה. "זה כבר לא האנשים של הצ`טים והפורומים, זה אנשים מבחוץ. אף אחד כבר לא משתמש בשם ופרטים בדויים, ומי שלא שם תמונה, לא שמים עליו בכלל".

"תמונה??" אני מזדעקת. "תמונה אמיתית שלך מסתובבת ברשת??"
"לא היתה לי ברירה" היא עונה ביאוש, "כשנרשמתי בתור שלגיה ושמתי שם את הקריקטורה השלגייתית שאני תמיד שולחת למי שמתעקש, פנה אלי רק בחור אחד, אלמן בן 48 ואמר לי שאני מזכירה לו את אשתו המנוחה. אז אמרתי לעצמי שאולי זאת הבעיה, שאני לא פוגשת מישהו אמיתי כי אני לא מציגה את האני האמיתית. כבר הפכתי בעצמי ליצור וירטואלי, חיית-רשת כזאת והגיע הזמן לצאת מהכונן. מאז כותבים לי כל יום וכבר יצאתי עם כמה".

הבטתי בה באי אמון. אם אפילו שלגיה השילה את זהותה הוירטואלית ומאפשרת למאות גברברי ישראל להביט בתמונתה ולקרוא לה בשם שנתנה לה אימה, כנראה שמדובר בשלב חדש באבולוציה של הרשת; בגסיסתה של האנונימיות, שאפשרה לנו כל כך הרבה מרחב תמרון. "אז איפה הנסיך?" אני מחפשת את התוצאה, "לי זה נשמע כאילו שעדיין תקוע לך תפוח מורעל בגרון".
 

הפתעה משמחת

קיבוצניק עם מזג טוב ומיזוג אוויר - חמש מתוך חמש
 קיבוצניק עם מזג טוב ומיזוג אוויר - חמש מתוך חמש   
"טוב, אז לא הכל השתנה" שלגיה מתפתלת. "הג`יפות 5 מתוך 5 השתכללו, הם נהיו אמנים דיגיטליים. למדתי `לטפל` בתמונות עם פוטושופ כדי להתחיל להבין עם מי באמת יש לי עסק. קודם כל, חצי מהתמונות שם בכלל לא עדכניות. אם את רואה מישהו שמוצא חן בעיניך, דמייני אותו בעוד 20 שנה, הוסיפי 20 קילו, הפחיתי חצי ממספר השיערות וקיבלת בדיוק את מה שתפגשי בערב. החצי השני למד מהנשים את אמנות ההסוואה בעזרת אבזור. את רואה תמונה של חתיך מדהים בפוטנציה, בתוך חליפת צלילה או סקי, עם משקפי שמש או משקפת על חצי פרצוף והאלפים השוויצריים או האוקיאנוס הפסיפי ברקע; ואין שום צורה שתזהי אותו כשהוא ידפוק לך בדלת, עם משקפיים מרובעים, כרס שנבלעה בחליפה, ואף ארוך שנמעך על ידי המשקפת".

מרוב סקרנות נרשמתי גם אני לכמה מאתרי הכרויות. הופתעתי למצוא שם אנשים נטו, ואפילו לזהות כמה שהכרתי בעבר בעבודה ובתיכון. לרגע שכחתי שאני עדיין מחוברת לרשת. אבל הטעם המריר של הכרויות-רשת עדיין שרר שם. החלטתי, בשביל הספורט והמדע, לכתוב לאחד, טייס ארקיע, שהגדיר את עצמו 4 מתוך 5, שזה צריך להיות, לפי חוקי הז`אנר, מישהו שנראה כמו `שרק` ובטח לא הולם תדמית של טייס. התמונה שלו היתה נחמדה, לא משהו אבל גם לא דוחה. אז אמנם לא היתה לו כרס, אבל היתה לו בטן מלאה על הנשים באתר.

"למה התכוונת כשכתבת מבנה גוף ממוצע?" הוא שואל אותי בטלפון. "רגיל כזה, לא רזה שדוף, קצת מלא" אני עונה ומרגישה כמו מאמא עוף. "קצת מלא? כמה קצת?" הטייס מתעקש ואצלי מתחיל לעלות עשן מהמנועים. "באמת קצת" אני עונה בזעף. "תשמעי שקד, בואי נוותר על זה, טוב?" הוא מפתיע אותי. "מה הקטע שלך? אם אתה חובב אנורקטיות למה בכלל פנית אלי?" אני מתעצבנת. "אני ממש לא אוהב אנורקטיות" הטייס משיב מלחמה, "אבל אני גם לא אוהב ליפול בפעם המאה, כשמישהי שמה באתר רק תמונת פנים, אומרת לי שהיא רק קצת מלאה וכשהיא מגיעה לבית הקפה, צריך לנסר את הדלת כדי שהיא תוכל להכנס".

לאחר סדרת שבועות ונדרים משפילים, שבמהלכם הסגרתי את המשקל המדויק שלי ומידת המכנסיים, הוא הסכים להפגש. להפתעתי הוא היה פשוט חמוד, התמונה שלו באתר עשתה לו עוול בסתמיותה. הוא היה 5 מתוך 5 אמיתי שלא הכיר את כללי המשחק וכתב 4 כי "5 זה הדוגמנים, לא?". בהחלט לא אגו של טייס ממוצע. היה נחמד. לא קליק היסטרי, אבל תהיה פגישה שניה. הייתי מרוצה שהצלחתי לרמות את המערכת ולרוקן את הקופה. למחרת, כשהגעתי לבית של שלגיה, ציפתה לי הפתעה.
 

הפתעה מדכאת


עוד לפני שהספקתי לבשר לה משהו, היא סיפרה: "קיבלתי פניה מאחד, טייס בארקיע. התמונה שלו סתמית למדי, אבל אחרי שראיתי איך החתיכים של האתר נראים במציאות, אולי יש גם הפתעות לכיוון ההפוך, לכי תדעי. דיברנו בטלפון לפני חצי שעה והוא נשמע אחלה, הוא לחץ שנפגש כבר הערב והבטיח לי שאם אהיה האחת שלו, הדייט השני יהיה טיסה בשמי הארץ". ביקשתי לראות את הכרטיס שלו, וכששלגיה העלתה אותו על המסך, לא יכולתי להתאפק. "5 מתוך 5! הבן זונה תיקן".

"על מה את מדברת?" שלגיה נבהלה. "תפסת מרובה לא תפסת" האכזבה הצורבת גרמה לי לצטט מהתנ"ך. "הוא עובד במקביל, אחותי. כמו החנפנים המנוולים באודיגו שהיו מדברים עם שתינו באותו זמן ונשבעים לכל אחת שהיא היחידה והמיוחדת. יצאתי איתו אתמול. זה מה שבאתי לספר לך. אמנם לא ראינו כוכבים בשמי הארץ אבל היה נחמד והחלטנו ששווה פגישה שניה. אז למה הוא בכלל טורח, אם הוא כבר החליט שאין לי סיכוי להיות האחת והוא רוצה להמשיך לבדוק?" הרבה דברים אולי השתנו ברשת כשהיא הפכה למיינסטרים, אבל נמר אינו הופך חברבורותיו.

"האפשרות להכיר אינסוף אנשים חדשים ביום משחיתה אותנו", מסכמת עבורנו פיצוצית את האירוע על מרגריטות בבריו דה-קובה. "זה מעצים את האמונה האנושית המסוכנת שתמיד יש משהו יותר טוב ומקשה עלינו לעצור את החיפוש. כל הזמן משווים את הרשת לרכבת מידע מהירה. אז תחשבו שניה על רכבת, כשרוצים לעצור אותה, נהג הקטר שם ברקס, ואז עוברת רבע שעה שלמה שהרכבת מאטה את הדהרה שלה בהדרגה עד שהיא מגיעה לעצירה מוחלטת. ברבע שעה הזאת היא כבר הספיקה לדרוס לפחות 7 בחורות שעמדו בדרכה ובגללן הנהג בכלל רצה לעצור. ככה זה עם הגברים ברשת. אונליין, אופליין, הכל אותו ליין. כשאתן על פסי הרכבת הזאת, מחכות למישהו שרוצה לעצור את החיפוש שלו ולהתביית עליכן - רוב הסיכויים שתידרסו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by