ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
היגיון של זומבים 

היגיון של זומבים

 
 

אחרי שסוני גייסה לעזרתה מבקר צללים פיקטיבי, שוברת מיקרוסופט שיאי טמטום חדשים, ומשגרת לבית המשפט מכתבי תמיכה מטעם אנשים מתים. בלי שום קשר, התגייס השבוע מת אחר, רוי "הזמיר" אורביסון, למאבק באתר .mp3.com שמח בגן-עדן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כעיקרון, אנחנו בקטע של נטסקייפ, אבל מיקרוסופט אלה משלמים יופי
 כעיקרון, אנחנו בקטע של נטסקייפ, אבל מיקרוסופט אלה משלמים יופי   
כמו בסרט אימה דלוח במיוחד, המתים בוקעים עכשיו מקברם. הטוויסט בעלילה המוכרת הוא שהפעם הם לא רוצים לאכול מוחות אדם או להקריב בתולות לאל השמש, אלא רק להודיע שהם אוהבים את מיקרוסופט ולדרוש לשנות את הכתובת על מצבותיהם ל"ביל גייתס שולת1!!".

אלה אינן חדשות מאיזור הדימדומים. זה קרה באמת. כמעט. בערך. במסגרת ניסיון הפעלת לחץ על התובע הראשי של יוטה, תיזמרה מיקרוסופט משלוח של אלפי מכתבים מ"אזרחים מודאגים" שביקשו מהתובע הראשי לחוס על המונופול במאבק המשפטי המתנהל נגדו. כולם חתומים, רובם מודפסים על ניירות שונים. אבל הנוסח הזהה למדי של אחדים מהמכתבים עוררו את חשד הרשויות, וחקירה קצרה העלתה שמאחורי כולם אכן עומד תאגיד התוכנה הערמומי. חלק מהחתומים אינם קיימים ולפחות שניים מהם מבלים את זמנם בקבר. תחיית המתים - עכשיו יש ממה לפחד.

הרבה רעש עשה הסיפור הפיקנטי הזה ברחבי האינטרנט ומחוצה לו. בשאון הקשקשת חמקו כמה עובדות חשובות מתחת לראדרים של המדיה. הראשונה שבהן היא שמיקרוסופט השלימה את ווינדוסXP ושיחררה אותו ליצרני המחשבים, כדי שיתחילו להחדיר את הוירוס הזה, המתחזה למערכת הפעלה, אל מיליוני דסק-טופים בעולם. השלמת ה-XP הואצה במחטף, כדי להשאיר בעשן את ההתנגדות והחשדות שמערכת ההפעלה החלה לעורר. לא יפה? זה עוד כלום.

אפילו יותר דרמטיים הם השינויים שהכניסה מיקרוסופט בגירסת אינטרנט אקספלורר 6.0, המונעים מפלאג-אינים מובילים לעבוד עם ווינדוס. הקורבן המרכזי של השינוי הזה הוא פורמט "קוויק-טיים" המצויין של אפל, מהמתחרים המובילים של המדיה-פלייר המיקרוסופטי. בדיוק בגלל טקטיקות כאלה צריך לפחד מה-XP; בדיוק בגלל טקטיקות כאלה הסתבכה מיקרוסופט בתביעה הפדרלית המאסיבית נגדה. אפשר לומר שמדובר בתאגיד שמסרב ללמוד מטעויות, אבל כל עוד אנחנו משתמשים בתוכנות שלו, הטעות כולה שלנו.
 

קפקא היה אוהב את זה

נו, מה יהיה?
 נו, מה יהיה?   
פעם היה נטחן האזרח הממוצע במגרסת הביורוקרטיה המשוננת. זה לא היה נעים בכלל, אבל אפשר היה לחיות עם זה, בצל ההבטחה שתיכף, או-טו-טו, הכל ימוחשב וייגמר הבלאגן. בטח שמתם לב ששום דבר כזה לא קרה. אם בכלל, העידן הדיגיטלי רק העניק לביורוקרטים עוד שפע אמצעים והזדמנויות להתעמר בנו. הנורא הוא שעוד נתגעגע לטיפול הזה שכולנו מקבלים מהמדינה. הוא ייזכר כרך ומלטף בהשוואה למה שהתאגידים מתכננים לנו.

ושוב, זאת לא תחזית אפוקליפטית. קרטלי הבידור והמידע מנהלים כבר עכשיו מלחמה נגד צרכניהם. חברות התקליטים הודיעו השבוע שבלימת טכנולוגיית ה-CDR לצריבת דיסקים עומדת בראש האג`נדה שלהן לשנה הקרובה. מעורפל ומרוחק לכם מדי? בסדר, אז תקראו את הווידוי האישי קורע הלב הזה שהתפרסם השבוע בסלון.קום, כי מה שקרה לאזרחית אומללה שנלכדה במלתעות התאגיד יכול לקרות לכל אחד מכם, אפילו ממש בקרוב.

יום אחד, כשחזרה מחופשה והתניעה את המחשב לצורך בדיקת אי-מייל, גילתה האזרחית שבסיפור שספק האינטרנט שלה, טיים-וורנר-AOL, ניתק אותה "מסיבות בטיחותיות". למחרת קיבלה מכתב-אקספרס מהתאגיד, שדיווח לה כי נתפסה בעבירה על זכויות יוצרים כשהעלתה סרט (של טיים-וורנר) ליוזנט. אבל היא מעולם לא עשתה שום דבר כזה. היא לא משתמשת ביוזנט. היא לא היתה בבית בתאריך הנידון. לא עזר כלום. את האינטרנט שלה היא קיבלה בחזרה רק אחרי שהתחייבה בכתב לא לעשות שוב מעשה שמעולם לא עשתה.

מבחינת מונופולי התוכן, כולנו אשמים עד שתוכח חפותנו, ואת האופציה להוכיח אותה נקבל רק אחרי העונש. קפקא היה אוהב את זה.
 

הזמיר מחפש לדפוק קופה

בתור פיצוי על שני הסיפורים האפלים והמדכדכים הנ"ל, נסיים את העדכון הנוכחי מחזית המהפכה במעשייה קומית מבדחת: שוב פעם תובעים את mp3.com, מה שללא ספק מהווה סוג מסויים של שיא גינס. כל חברות התקליטים בעולם כבר תבעו אותו. אחת מהם, יוניברסל-ויוונדי, בלעה אותו בביס. שטפון חדש של תביעות נחת, הפעם מצד לייבלים ומוזיקאים עצמאיים. שמייח.

ועם התביעה החדשה שמייח במיוחד. 52 אמנים, ובראשם הזמר רוי אורביסון ז"ל (אמרתי לכם שתחיית המתים וכל זה?), תובעים את mp3.com על "הפרת זכויות ויראליות". הם טוענים שהאתר נתן "שירות לוקרים מוזיקלי" למנוייו, שאיפשר פיעפוע של אלפי העתקים לא חוקיים מהמוזיקה שלהם אל נאפסטר-גנוטלה-מורפיאוס-וכו`. תביעה די מגוחכת, כמובן. אבל מה שיותר מגוחך זה שהיא עשוייה להתקבל. ואם הולכים לפי ההיגיון הזה, הרי שבעצם מיקרוסופט אשמה בכל הפרת זכויות היוצרים, כי מערכת ההפעלה שלה מאפשרת אותה. וגם יצרני המחשבים אשמים. וחברת החשמל גם, שבזכותה המחשבים העבריינים פועלים. יש בזה היגיון. היגיון של זומבים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by