ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מומלצי המערכת 
הנבחרות: תוכנות פיירוול 

הנבחרות: תוכנות פיירוול

 
מומלצי המערכת |
 
רן יניב הרטשטיין

רוצים לישון בשקט בלילה? כדאי שתתקינו פיירוול שיגן על המחשב שלכם. בשביל לחסוך לכם זמן, בדקנו בשבילכם 5 תוכנות נבחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנות פיירוול היו שמורות פעם לפרנואידים וגיקים מתחילים. הרשת לא היתה פחות מסוכנת אז, אבל אף אחד לא היה נשאר מחובר אליה מספיק זמן בשביל להפוך את הסיכון לממשי. הפיירוולים האישיים הראשונים היו מורכבים לשימוש והכבידו על המחשבים שהריצו אותם, אבל המצב השתנה במהירות. חיבורים בפס רחב הפכו להיות הנורמה, וכולנו מצאנו את עצמינו חשופים לרשת, ולכל האנשים הלא נחמדים שיש בה, 24 שעות ביממה. תוכנות פיירוול החלו לצוץ בכל מקום. פתאום, זה נהיה מובן מאליו שעל המחשב צריך להיות פיירוול – כמו אנטי-וירוס.
 
תוכנות פיירוול שומרות על חיבור האינטרנט שלכם, ומסתירות את המחשב שלכם ממשתמשים אחרים. הן גם סורקות את כל המידע שמגיע למחשב שלכם, ומסננות את כל מה שנראה להן מסוכן או זדוני. הפיירוולים הטובים בוחנים גם את התקשורת שיוצאת מהמחשב, ומאפשרים לכם לשלוט בגישה לאינטרנט של כל התוכנות שיש לכם, אפילו תוכנות זדוניות שבכלל לא ידעתם עליהן.
 
תוכנות פיירוול אמנם נהיו ידידותיות ונוחות יותר, אבל רובן עדיין מצריכים מידה מסוימת של התאמה אישית אחרי ההתקנה. במיוחד, צריך לומר להן לאילו תוכנות מותר לגשת לאינטרנט ולאיזה לא. עם זאת, אחרי תהליך לימוד קצר, תוכלו לשכוח מקיומן ולהמשיך לגלוש כרגיל.
 
 

הפיירוול של חלונות

הפיירוול של חלונות הופיע לראשונה בחלונות XP, אבל היה לא יעיל ומאד לא ידידותי. בחלונות XP SP2‎‏ הוא זכה לעדכון משמעותי שהפך אותו לבטוח ונוח יותר, ושמו שונה ל-Windows Firewall. הפיירוול החדש אמנם הרבה יותר יעיל מקודמו, אבל יש לו חיסרון בולט: הוא מפקח רק על התקשורת שנכנסת למחשב, ולא על התקשורת היוצאת, ולכן לא יכול לעזור לכם לאתר תוכנות רוגלה או רכיבים זדוניים שכבר נמצאים במחשב שלכם.
 
הפיירוול של חלונות
 הפיירוול של חלונות   
מחיר: חינם (בחלונות XP SP2)
 

ZoneAlarm

ZoneAlarm היה הפיירוול שהתחיל את הבהלה הציבורית לתוכנות פיירוול אישיות, והוא עדיין הנפוץ ביותר, בהפרש גדול. ל-ZoneAlarm יש גרסה חינמית בסיסית, והוא בודק תקשורת נכנסת וגם יוצאת. ZoneAlarm נחשב לפיירוול בטוח ואמין, למרות שהוא עמד במרכזן של מספר סערות ציבוריות, הפופולאריות שלו לא נפגעה.
 
ממשק הניהול של ZoneAlarm פשוט ובסיסי, והוא מאוד נוח לשימוש. הפשטות נובעת מכך שהגרסה החינמית של ZoneAlarm מוגבלת מאוד לעומת הגרסאות בתשלום, וכוללת בעיקר הסוואה של המחשב וחסימה של תקשורת נכנסת ויוצאת לפי יישום. הגרסה הבסיסית גם יודעת לבדוק אם תוכנות האנטי-וירוס שלכם מעודכנת, בדומה למרכז האבטחה של חלונות, ולהגן עליכם מפני סוגים מסוימים מאוד של וירוסי דואר אלקטרוני ומפני התקפות פישינג שקשורות לאתר eBay.
 
כשתתקינו את ZoneAlarm, הוא יבנה אוטומטית כללים שאמורים לאפשר למספר תוכניות נפוצות להתחבר לאינטרנט ללא צורך באישור שלכם. אולם בבדיקה שערכנו עלה שהכללים האלה לא עבדו, והיינו צריכים לאשר את הגישה בעת הרצת כל תוכנית בנפרד. תהליך האישור פשוט – ZoneAlarm מקפיץ הודעה בכל פעם שיישום מנסה להתחבר לאינטרנט, וניתן לחסום אותו או לאפשר לו גישה. בניגוד לגרסאות קודמות, ZoneAlarm כבר לא מקפיץ הודעות עקב ניסיונות להתחבר אל המחשב שלכם מבחוץ, וחוסם אותם אוטומטית.
 
ZoneAlarm
 ZoneAlarm   
מחיר: חינם

להורדה
 

Norton Personal Firewall

כמו כל האחרים בסקירה, הפיירוול של נורטון כולל את יכולות הסינון וההסוואה הרגילות של כל פיירוול. כיאה לנורטון, יש לו גם כמה טריקים נוספים משל עצמו, כמו חוסם פופ-אפים, ומסנן מיוחד שמונע דליפה של מידע חסוי כמו מספרי כרטיסי אשראי.
 
הפיירוול של נורטון הוא אחד הפיירוולים הפשוטים ביותר לשימוש. כשתוכנה לא מוכרת תנסה להתחבר לאינטרנט, הוא יחליט לבד מה רמת הסיכון שלה, ויקפיץ הודעה ובה המלצה לדרך פעולה. ברוב המקרים, תצטרכו רק לאשר את ברירת המחדל.

הפיירוול של נורטון הוא גם היחיד שמבדיל בין מיקומים שונים, כמו המשרד או הבית, ומאפשר להגדיר מדיניות אבטחה שונה עבור כל מיקום. מצד שני הוא עדיין מקפיץ הודעות כל פעם שגורם חיצוני מנסה ליצור קשר עם המחשב שלכם. אלו אמנם רק הודעות קטנות בפינת המסך, אבל הן מופיעות לעיתים קרובות מדי.
 
Norton Personal Firewall
 Norton Personal Firewall   
מחיר: 50 דולר

להורדה
 

Tiny Personal Firewall

גם Tiny Personal Firewall הוא פיירוול ותיק, שמיועד למשתמשים מנוסים ותובעניים. הוא כולל את כל התכונות הרגילות, כמו חסימה של תוכנות וסינון תקשורת יוצאת ונכנסת, אבל בנוסף הוא גם יודע להגן על הגדרות ורכיבים חשובים של מערכת ההפעלה, וכן מפעיל מערכת לזיהוי ומניעת חדירות למחשב. כמו לוחם שב"כ, הוא אמין ויעיל, אבל לא ידידותי או נוח.
 
אחרי ההתקנה, Tiny Personal Firewall סורק את המחשב שלכם ומחפש תוכנות מוכרות, ומייצר כללים בהתאם לתוכנות המותקנות שלכם. עם זאת, אחרי השלב הזה, Tiny Personal Firewall נהיה הרבה פחות ידידותי, ותיבות הדו-שיח והאזהרות שלו עשויות להראות קצת מורכבות ואפילו עוינות. אם אתם לא מתכוונים להשקיע בו את תשומת הלב הנחוצה, עדיף שתנסו פיירוול אחר.
 
מחיר: 50 דולר

להורדה
 

Kaspersky Anti-Hacker

קספרסקי היא אמנם חברת אבטחה שמתמחה בווירוסים, אבל יש להם גם תוכנת פיירוול בשם Anti-Hacker. היא מציעה את התכונות הרגילות של פיירוול, וגם מערכת לזיהוי חדירות, אבל לא הרבה מעבר לזה.
 
הממשק של הפיירוול של קספרסקי מבלבל ולא נוח. כשתוכנה מבקשת להתחבר לאינטרנט, אפשר לאשר לה את החיבור באופן קבוע אבל רק לפי "פרופילים" מוגדרים מראש כמו דפדפן או תוכנה להעברת קבצים. אם התוכנה לא מתאימה לאחד מארבעת הפרופילים הקיימים, כמו Windows Media Player למשל, לא בדיוק ברור מה צריך לעשות.
 
גם ממשק ההגדרות של התוכנה, בו ניתן להגדיר את כל הכללים והיישומים באופן ידני, ספרטני ולא ידידותי. הוא הזכיר לנו את זה של אאוטלוק ומבוסס על אשפים, כך שכדי להגדיר את תנאי החסימה צריך לעבור מבוך לא ברור של קישורים וכפתורים. הפיירוול אמנם מגדיר כמה תוכנות כברירת מחדל, אבל עבור כל תוכנה נוספת תצטרכו לעבור מסלול קשה ומורכב. בקיצור, הפיירוול של קספרסקי לא נוח לשימוש, בדיוק כמו תוכנת האנטי-וירוס של החברה.
 
Kaspersky Anti-Hacker
 Kaspersky Anti-Hacker   
מחיר: 32 דולר לשנה אחת

להורדה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by